<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71
  1. #41
    Zaciekawiony FNiN Awatar Tinuś
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    To mój ulubiony cytat z tej książki:
    -Wraca...- szepnął Net i zwinął się w kołdrzaną kulkę w rogu łóżka.-Wyczuł nas, domyślił się. Powiedz mu, że... obaj śpimy.
    -Wraca...- szepnął Net i zwinął się w kołdrzaną kulkę w rogu łóżka.-Wyczuł nas, domyślił się. Powiedz mu, że... obaj śpimy.
    Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz trzecia kuzynka"

  2. #42
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kubeczek
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Nie chce mi się przepisywać wszystkich wypowiedzi, bo mi się nie chce, ale wytłumaczę w skrócie. Było to zaraz po zwiedzeniu zamku w Lolkowie. Wycieczka zaczęła marudzić, że chcą coś teraz zjeść, chociaż zostało jeszcze ponad cztery godziny do obiadu. Aże pan Krzysztof nadal utrzymywał olewczy stosunek wobec nich, zapytał się szeptem naszego słynnego półprzewodinka:
    - Jest tu jakaś jadłodajnia dla bezdomnych?
    To mnie kompletnie rozwaliło
    Innych niezłych tekstów nie zauważyłem.

  3. #43
    Zafascynowany FNiN Awatar Tussa
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    315

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Nie pamietam czy już tu pisałam, ale świetne były fragmenty o urlopach macierzyńskich po imprezie z okazji 700-lecia zamku.
    "Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że... NIE PRZECZYTA?EŚ FNiN!!!"

  4. #44
    Zaciekawiony FNiN Awatar PiotrMc96
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Mnie się podobają fragmenty odnośnie sms-ów od Oskara.

  5. #45
    Zaciekawiony FNiN Awatar Margaretka
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Fajne było też to:
    "[Net] - To czemu nie powie? Może ma dziś urodziny i zapomnieliśmy? Mogłay powiedzieć zwyczajnie, że ma urodziny... Nie, to nie to. - ma je jakoś w wakacje. Kobiety nadają kodem ze studwudziestoośmiobitowym kluczem, zamiast otwartym ASCII. "Tak" znaczy "nie", "nie" znaczy "tak". Po co tak życie komplikować? To jest instrukcja snopowiązałki po francusku. Dziewczyna nie powie: "Zamknij okno bo marzne", tylko "Nie dbasz o mnie". I domyśl się człowieku, o jaki sposób niedbania o nią akurat chodzi. Po jakim czasie wpadniesz na to, że o termiczny? Albo zamiast "Podaj mi sól", mówią "Ty mnie już chyba nie kochasz". Ech, komplikują proste sprawy."
    Ostatnio edytowane przez Margaretka ; 12-12-10 o 12:48

  6. #46
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    35
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Te wszystkie książki są do kitu. Mam każdą. Są takie nudne że mógłbym je oddać psu do żarcia. Zal. Lol. No po prostu do d****

  7. #47
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Cytat Zamieszczone przez babciatsunami Zobacz posta
    Te wszystkie książki są do kitu. Mam każdą. Są takie nudne że mógłbym je oddać psu do żarcia. Zal. Lol. No po prostu do d****
    Są takie do kitu, że kupowałeś wszystkie? Nieźle jesteś pogięty.

    A żeby nie było offtopu: To mnie śmieszyło ich przerażenie gdy szedł w ich stronę Pan Janusz, gdy przyjechali do pensjonatu.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  8. #48
    Zaciekawiony FNiN Awatar Meggie336
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    babciatsunami: skoro te książki są takie beznadziejne, to po co je kupujesz i zakładasz profil na fanclubie? Nudzi ci się?

    A co do tematu: najlepsza jest rozmowa Neta z Manfredem, kiedy go uruchamia po raz pierwszy w książce.

  9. #49
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Zgadzam się z tobą kam193 ale i taka wersja i taka jest poprawna. W TMK autor pisze że dyrektor mówi "dealer" a może powinno być "diler". Wg mnie i obie formy są dobre

  10. #50
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Śmieszne teksty w 3K

    Z tego co wiem, to właśnie xero jest wersją nie poprawną, obowiązuje spolszczenie "ksero", zaś dealer i diler rzeczywiście poprawne są - drugie to spolszczenie od dealer i aktualnie obie formy w języku występują.

    Nawiązując jeszcze do tamtejszego postu Klaudii - zarówno "ks.", jak i "x." są dopuszczalne jako skrót od "ksiądz", ale tam ("x.Rydzyk") jest z kolei inny błąd - Rydzyk nie jest księdzem, tylko ojcem (więc powinno być "o."), co, jeśli się zagłębiać w szczegóły, stanowi sporą różnicę, ale to nie miejsce na dalszą dyskusję na ten temat.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę