<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Opinie

  1. #11
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domyślnie Jak się Wam podobało?

    Fajne, inne niż reszta. Niby to Ci sami bohaterowie, ale jednak jest w tym opowiadanku 'coś'.

    PS. Jeśli nie wiecie gdzie szukać - polecam nowe wydanie Nowej Fantastyki (jeje, dobrze, że się spóźniłem na pociąg i poszedłem do kiosku)
    Souls are soft and fluffy.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Opinie

    Ogólnie rzecz ujmując to opowiadanie mi się podobało, choć według mnie wszystko zbyt prosto się wyjaśniło. Ale to w końcu opowiadanie, z zasady ma być krótkie
    Jest kilka kwestii, na które chciałbym zwrócić uwagę.
    (Uwaga! Mogą się zdarzyć spoilery.)

    Bohaterowie mają po 70 lat, a momentami zachowują się jak nastolatkowie. Np. Net przy teleporcie. Dziwnie to wygląda.
    Poza tym zdziwiłem się trochę, że Net i Nika się nie pobrali. No przepraszam, ale od gimnazjum być ze sobą, kochać się wzajemnie i przez około pół wieku się nie hajtnąć?

    No, ale żeby nie było, że tylko narzekam.
    Ktoś powiedział, że przyszłość i mało technologii. Nie jest jej tak mało, a poza tym to żeby wszystko opisywać trzeba by napisać książkę, nie opowiadanie i odwróciłoby to uwagę od wydarzeń. Więc moim zdaniem technologii jest wystarczająco.
    Plusem jest też nieodzowny humor towarzyszący bohaterom. Bez niego to by nie była ta sama Trójka.
    Bardzo ciekawie pokazana przyszłość i zagrożenia z niej płynące.


    No i wspomniane fluskaki w kontekście przybliżającym do rozwikłania zagadki, co to jest
    Moje posty zawierają tylko i wyłącznie moją własną opinię, chyba, że jest napisane inaczej.
    __________________________________________________ _________________________

    Infrastruktura Polski i nie tylko:

  3. #13
    Zaciekawiony FNiN Awatar Rademedes
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Opinie

    Opowiadanie fajne, ale miejscami były pewne niespójności.

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar NikaMickiewicz
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Opinie

    Niestety nie czytałam.

    //W takim razie nie widzę sensu napisania tego posta.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 17-03-13 o 14:59

  5. #15

    Domyślnie Odp: Opinie

    Nie no, wszędzie sprawdzam nigdzie nie mogę dostać. Myślę, że o wiele łatwiej byłoby po prostu kupić ten numer Nowej Fantastyki. Ktoś może mi pomóc?

  6. #16
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Opinie

    Cytat Zamieszczone przez Bezksztalt Zobacz posta
    Nie no, wszędzie sprawdzam nigdzie nie mogę dostać. Myślę, że o wiele łatwiej byłoby po prostu kupić ten numer Nowej Fantastyki. Ktoś może mi pomóc?
    To już raczej mało opłacalne. Lepiej poczekać, aż wyjdzie zbiór opowiadań w maju.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  7. #17
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Opinie

    A więc wreszcie jestem po przeczytaniu Wędrujących Samogłosek i przyznam, że bardzo mi się podobały. Pokazanie tej przyszłości świata i jego praw bardzo fajnie obrazowo opisane. Szczerze mówiąc to aż do zakończenia w którym się wyjaśniło ile mają lat ciągle myślałam, że są dorośli (mają może 20-30 lat)- dopiero później ukazano ich jako 70-latków co trochę nie pasowało do ich wcześniejszego zachowania, mówienia i wgl. Przykłady: to układanie loczków przez Nikę na początku WS troszkę nie pasuje mi do 70-letniej babci ale co tam I dużo innych chociażby to że Nika chciała kupić tą czerwoną sukienkę, znowu staruszka w czerwonej sukience... mhm, okej. Może to miało przedstawiać to iż w przyszłości pozostaniemy młodzi i piękni więc to raczej pozytywna wizja przyszłości Jedyne co mnie trochę w pewien sposób zasmuciło to to o czym pisał już Hiszpan. Znają się całe życie, kochają się. I co? I nic. I mając 70-tkę zmienia jej nazwisko na Bielecka. Czyli, że niby są razem, ale nie są. I to w sumie mi się nie spodobało za bardzo. Podsumowując- opowiadanie różniło się od innych i dobrze. Właśnie dlatego, że było takie inne było ciekawe.

  8. #18
    Zainspirowany FNiN Awatar Ania<3
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Opinie

    Ja czegoś nie ogarniam!! WS naprawdę się kończą tak, że Felix, Net i Nika mają po 70 lat? I dlaczego Net i Nika nie wzięli ślubu? Kim jest żona Felixa, skoro Net ją nazywa zołzą?

  9. #19
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Opinie

    Mają po 70 lat, i fajnie, nie?
    To, kim jest żona Felixa raczej specjalnie nie zostało ujawnione, nie sądzisz? Żebyś teraz się nad tym mogła zastanawiać... Felix i Laura są na tyle świeżym związkiem, że nie wiadomo, czy będą ze sobą długo, a to rozwiązanie daje nam pole do rozważań - ona lub ktoś zupełnie inny, już nam znany czy nieznany.
    A co do Neta i Niki to imo nie ma się co tak tym przejmować, nigdzie nie było napisane, że nie są małżeństwem, nie? A jeśli nawet - co to zmienia, skoro są razem?
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  10. #20
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Opinie

    Poza tym, myślicie, że w 20... Tym którymś, w którym się dzieje akcja, jeszcze ktokolwiek będzie brał śluby?

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę