<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Słony Awatar Karmel
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    268

    Smile Kawa, herbata itp.

    Co wolicie, pijecie często czy sporadycznie, macie ulubione smaki czy pijecie zupełnie zwyczajną?
    Ja kocham herbatę, wypijam kilka kubków dziennie. Z tych popularniejszych najbardziej smakują mi Liptona marakuja-malina i karmel-śmietanka. Uważam, że najlepsze są te sypane, kupowane na wagę w jakichś małych sklepikach (Junnan, Roibos!) ale parzenie ich to cały rytuał, zazwyczaj brak na to czasu.
    Co do rodzajów herbat, wolę czarne. Zielone są zazwyczaj bardzo aromatyczne, a czerwone i białe w większości mi nie smakują.

    Za kawą nie przepadam. Czasami piję taką z ekspresu, ale to i tak tylko z mlekiem i dużą ilością cukru. Ew. jakieś delikatne kawy smakowe, raczej dla smaku niż na pobudzenie


  2. #2
    Zaciekawiony FNiN Awatar NetroMorteN
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Dużo piję zieloną sypaną (z karmelem, truskawkami, trawą cytrynową, rumiankiem itp.) i kawę białą z cukrem/cappucino/cafe latte ile mogę
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 25-02-13 o 18:37
    Mass Effect 3

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Piję sporo herbaty, nie mam jakiś bardzo specjalnych wymagań, ale preferuję czarną zwykłą Liptona lub Dilmah, wiśniową firmy, której nazwy nie pamiętam bądź czasem zieloną, ale dosyć rzadko. Generalnie u mnie w domu jest zwykle całkiem spory wybór herbat i bywa, że jednego dnia piję kilka kubków, a każdy o innym smaku. A w tym momencie popijam wiśniową.

    Kawy nie piję. Jakoś mnie do niej nie ciągnie i takiej zwykłej kawy, niezbożowej, to chyba nigdy nie piłem.

  4. #4
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Moje życie bez kawy nie istnieje.
    Jak nie wypije rano kawy to jestem jak zombie.
    Jestem Ewelina i jestem uzależniona, piję od 3 lat. Z mlekiem i łyżeczką cukru. Tylko w kubku z mikołajem opcjonalnie z WOŚP'u. I jestem STRASZNYM burżujem jeśli chodzi o kawę. Zapisałam się na kurs baristy nawet, aczkolwiek nie wiadomo co z tego wyjdzie. I jestem wielką fanką Cafe Latte i Frappe <3
    Herbata tylko w kubku z owcami. Najlepiej grejpfrutowa. Nienawidzę herbat owocowych w stylu truskawka, malina, itp. ble.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Ja różnie. Lubię kawę, ale nie mogę pić jej tak dużo, jak kiedyś, czyli po 6-7 filiżanek dziennie. Aktualnie piję 1-2 kawy dziennie maks., często piję te sproszkowane gówna, szumnie zwane ''3 w 1''. Smakują mi, a i nie pobudzają tak bardzo, więc nie truję się non-stop kofeiną. Jeśli chodzi o kawę, - to ponoć parzę bardzo dobrą. Pijam głównie czarną kawę z cukrem, sam ją robię, bez fusów. Notabene, kawa rozpuszczalna =/= kawa, nauczcie się tego.
    Co do herbaty, piję głównie czarną herbatę i tylko taką uznaję. Herbata zielona - dla mnie - śmierdzi rybami i jest popłuczynami po koszeniu trawy. Lubię jeszcze białą, ale rzadko piję. Z czarnych herbat najbardziej mi chyba smakowała Formosa Royal, chociaż Golden Junnan i Assam Special niewiele jej ustępują.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 26-02-13 o 02:53
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #6
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Kocham zieloną herbatę <3 mogłabym ją pić litrami, ale muszę ją sobie sama przygotować. Nie wiem co inni robią nie tak, ale no nie smakuje mi wtedy. Musi być liściasta, czasami ją osłodzę łyżeczką cukru. Gdy nie mam zielonej, może być czarna, raczej taka mocniejsza, tę słodzę bardziej. Nie lubię herbat smakowych, ble...
    Kawa, kawa, kawa Rano - mocna, ale z mlekiem i cukrem, w kubku termicznym i jadę z takim śniadaniem na uczelnię. Z reguły rozpuszczalna, nie mam tu ekspresu

    I can't drown my demons, they know how to swim

  7. #7
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Zwykłą, czarną herbatę piję praktycznie cały czas i w sumie to nie zwracam na to uwagi, a mój ukochany smak to malinowa. Zawsze ją piję małymi łyczkami i się delektuję Znienawidzony smak - cynamonowa. A kawy na razie nie piję i nie zamierzam zacząć.

  8. #8
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Herbatę, czasem owocową, czasem zwykłą z cukrem, a także gorącą czekoladę
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  9. #9
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Notabene, kawa rozpuszczalna =/= kawa, nauczcie się tego.
    Otóż to! Lubię kawę, choć piję raczej nie dużo - jedną na dwa dni, no może jedną dziennie. Dobra kawa powinna być mocna - ziarenka mielimy w młynku; około 6 łyżeczek wsypujemy do specjalnego czajniczka, który stawiamy na gazie, na małym ogniu. Po 10 minutach mamy cały kubek wzmocnionego espresso.
    Skoro, jak już napisałem, lubię kawę, więc oczywiście nie zabijam jej smaku cukrem lub mlekiem.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  10. #10
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Kawa, herbata itp.

    Piję tylko herbatę, różne w sumie, najczęściej czarną, czasem ziołowe, smakowe. Na przeziębienia najlepiej żurawinową albo malinową.

    Poza tym śmieszą mnie "kawowi puryści", którzy uważają, że tylko taka kawa, jaką oni piją, to prawdziwa kawa. To żałosne tak mówić i smutno mi, że niektórzy się tak zachowują.

    Niech każdy pije to, co chce, z czym chce, jak chce i nazywa to tak, jak on chce.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę