<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81
    Zaciekawiony FNiN Awatar Margaretka
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Znalazłam pewną literówkę.
    str.104:
    Kilka minut później był już w warsztacie, gdzie Polon kończył skręcać robot.
    Powinno był robota
    Dosyć głupio brzmi: "Polon kończyć skręcać robot." Normalnie jak Kali być, Kali mieć

  2. #82
    Zaciekawiony FNiN Awatar Sen
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    A zauważyliście rozbieżnośći w czasie?
    Np. kiedy Net i Nika mają 'niby rocznicę'? Mamy styczeń, a oni są ze sobą mniej więcej od września. No chyba, że pan Kosik patrzył na lata, nie na szczegółowy dzień i miesiąc ;p
    -Powiedz, że postąpiłem słusznie.
    -Postąpiłeś słusznie.
    -Kłamiesz...
    -Czasem kłamstwa są dobre. Czasem kłamstwa, to nie kłamstwa. Czasem są miłością.

  3. #83
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Oni chodzili ze sobąjuż wcześniej, ale nie było to opisane w książce.

  4. #84
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Niemożliwe, skoro poznali się pierwszego dnia szkoły w GNL. Podejrzewam, iż faktycznie chodziło o liczenie lat - to by tłumaczyło styczeń.
    //Przymiotniki z "nie" piszemy łącznie.//Klaudia
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 07-01-11 o 17:26
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #85
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Posty
    139

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Jak dla mnie oni chodzą ze sobą jawnie od PS'a, ale, ponieważ dobrze wiedzieli, że się sobie podobali już od dawien dawna to uznali, że to już prawie rok. Może tez Nika chciała się popisać przed Aurelią...

    Jest błąd na 64 stronie w OS2 polegający na tym, że zamieniona jest czcionka Golem Golem "mówi" normalną a narrator kursywą.

    Co do przybiegnięcia na ratunek Golema Golema... O ile się nie mylę to (rymek) to było tam napisane, że przystanek był drugi od domu Felixa, a Golem Golem mówił, że ciągnął ich kawałek, a potem jednak niósł. Wiec spotkał się z nimi gdzieś w połowie drogi wiec to możliwe...

    Ktoś napisał, że Net poszedł na pocztę, a potem nagle się pojawił i coś mówił. W książce jest napisane, że (po ponad godzinie)"Do hallu wszedł Net" wiec o co kaman?
    Zaborcza Krystyna!

  6. #86
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Mi wielkim błędem chociaż może drobnym jest wiek bohaterów a rok rozgrywanej akcji. Na str. 118 Rozmowa Manfreda z Golem Golemem:

    Niech będzie język Polski w wersji PWN 2009.
    Niby na pierwszy rzut oka jest okej, ale przecież bohaterowie są z rocznika 1991/92 (Można wydedukować to z GNL i TMK) więc wychodzi na to że w 2009 mieli by po 17/18 lat. Trochę to zmieniło mój podgląd na całą książkę.

  7. #87
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Niby na pierwszy rzut oka jest okej, ale przecież bohaterowie są z rocznika 1991/92 (Można wydedukować to z GNL i TMK) więc wychodzi na to że w 2009 mieli by po 17/18 lat. Trochę to zmieniło mój podgląd na całą książkę.
    Oni ewoluują, bo np. w TMK mówią, że jest 60 lat od zakończenia wojny, zaś w PN babcia Lusia mówi, że 51 lat wcześniej pojechała do Bąkowic Dolnych (czyli w 1956).
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  8. #88
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Co masz na myśli
    oni ewoluują
    ?

  9. #89
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    Co masz na myśli oni ewoluują


    ?
    To, że ich data urodzenia jest ruchoma i zmienia się z każdą kolejną książką cyklu.
    Przykładowo, podali oni w TMK, że urodzili się blisko 50 lat od zakończenia wojny, zaś czas, w którym rozgrywa się akcja książki, to rok 2005. Z kolei w PN babcia Lusia wspomina, że w Bąkowicach Dolnych była 51 lat wcześniej, w roku 1956, a akcja rozgrywa się już w roku 2007. Tymczasem, w cyklu jest to ciągle jeden i ten sam rok.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  10. #90
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Literówki, błędy itp

    kilka la
    Zamiast kilka lat, strona trzysta dziewięćdziesiąta

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę