<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 19 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 190
  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoilery]

    Nooo. W końcu pojawił się dział "pogawędka" o tej części . No więc. Co sądzicie o PN? Jak oceniacie ją na tle innych części?

    Mojm zdaniem jest trochę nudna. Miała być podobna do TMK, tym czasem nie widzę żadnych podróży w czasie, teorii fantastycznych ani wielkich mechanizmów i gadżetów. Jest co prawda kilka ciekawych pomysłów ale nie żeby były rewelacyjne. Najciekawsze (czasem szokujące, czasem śmieszne, a czasem dające do myślenia) wydawały mi się jednak wątki poboczne . Główna historia była troszkę nudnawa.
    Plusy:
    1. Ciekawe wątki poboczne.
    2. Podziemia warszawy.
    3. Wątek Neta i Niki.
    Minusy:
    1. Klika rzeczy nie zostało wyjaśnionych (tak jak by gdzieś po drodze książki zgubić kawałek tekstu).
    2. Troszkę mało teori Felixa i jego wynalazków.
    Ale ogólnie nie jest źle. PN lokuje się u mnie na drugim miejscu najlepszych książek z FNiN .

    PS: Niektórzy jeszcze nie przeczytali więc postarajmy się nie opisywać fabuły .
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  2. #2
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    254

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.

    u mnie chyba tak samo druga po TMK.
    dla mnie ksiazka troche za szybko przeleciala. Nie to, zeby sie malo dzialo, ale po przeczytaniu czulem sie tak, jakbym ja dopiero co otworzyl .
    swietny koniec(wyjasnienie zagadki)

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar Avalyah
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    328

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.

    Zgodzę się z poprzednikami, PN jest drugi po TMK. Powody?
    Za dużo rzeczy niewyjaśnionych, Troszkę mało techniki
    Za to rozdział z pierwszą wizytą w pewnym starym domu (nie chce spoilowac) był według mnie najlepszym rozdziałem ze wszystkich FNiN, zdecydowany lider, dzięki temu nawet gdyby reszta książki była nudna, on i tak wszystko by nadrobił. Szkoda tylko, że prawie nic co było z nim związane nie wyjaśniło się...

  4. #4
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    395

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.

    Chyba nie zdążyłem nadmienić... ale w rozdziale o pogawędce spoilować można.

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    Ten dział jest wyjątkiem i tu nie można. Niektórzy jeszcze czytać nie skończyli, więc wstrzymajmy się jeszcze parę dni .
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  6. #6

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    Właśnie skończyłem. Książka ma świetny klimat. Aczkolwiek miałem syndrom przewidywania wydarzeń. Wiedziałem co stanie się za chwilę, jakie będzie następne zadanie itp. Sam nie wiem skąd, może już za dużo części przeczytałem i jestem wprawiony . Książka jak książka, na pewno nie była nudna. Czytałem szybko, właściwie w dwie noce i jeszcze teraz pół godzinki przeczytałem. Mi się podobał motyw balu w sierocińcu. Sam konkurs międzyklasowy to też w sumie dobry pomysł, napędzał mocno akcję. Jak już ktoś wcześniej napisał, urywają się wątki. Po prostu mam wrażenie, że z książki wyleciało kilka stron. Ale jest to swoista gwarancja następnej części, bo nie sądzę żeby mogło się to skończyć tak brutalnie urwane. Mam mieszane uczucia co do wątku z Aurelią, nie przypadło mi to do gustu, ja ciągle całowała Neta. Sztuczne takie to było.

  7. #7
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    28
    Posty
    78

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    skończyłem ją już dawno (tuż po premierze) i sądzę, że jest... SUPER!!!
    Ci co się ze mną nie zgadzają to niech... e tam, nie warto.
    ta książka powinna być książką roku!

  8. #8
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2007
    Wiek
    29
    Posty
    180

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    Książka świetna, jak zwykle. Racja, sporo niewyjaśnionych wątków, ale ogólnie mi się podobało. Znowu pojawił się św.Mikołaj.. nawet ciekawie to było opisane. Mam kilka pytań, np. co do Pauli, ale nie wiem czy w końcu można tu spoilować czy nie więc poczekam z nimi jeszcze trochę.
    //Można./ 3bik

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    47

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    Ja też się zgadzam z poprzednikami że troche dużo niewyjaśnionych wątków. Mnie ta książke czytało się bradzo gładko, w jeden dzień skończyłam. Ale jak przypadkowo przekreciłam o jedną kartke więcej i zerknęłam akurat wtedy gdy powiedzieli że babcia lusia umarła to już żałowałam że się o tym dowiedziałm. Natomias wątek z bratosiostrą mnie pozytywnie zaskoczył, aczkolwiek myslałam że bedzie on bardziej rozwinięty. jak dotąd jest to druga część, zaraz po FNiN oraz GNL którą najbardzej lubię.


    Tylko szkoda że nie była dłuższa, bo mi już szkoda że przeczytałam. (jak wszystkim pewnie)

  10. #10
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    395

    Domyślnie Re: Pierwsze wrażenie - opinie i poglądy.[Uwaga! Mogą być spoile

    Ja tam jestem ciekawy wątku z Wydziałem Telepatii (było na blogu Manfreda). Czyli CO takiego pomyślał o Nice Net? A poza tym książka świetna, miałem jednak to nieszczęście, że pierwszą wizytę w domu na Starówce czytałem koło 3 w nocy... więc czytałem na łeb na szyję, bo się... trochę bałem. A potem musiałem wracać, bo kilku wątków nie załapałem... xD

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 19 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę