<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domyślnie Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Fakt, że KDM jest pogmatwana, niedopracowana i zawiera mnóstwo niejasności jest powszechnie znany i akceptowany. Mimo że uważam ją w gruncie rzeczy za udaną książkę, niejasności były w zasadzie głównym powodem, dla którego zdecydowałam się pokopać w internecie bardziej niż przy innych częściach.

    OK, więc po części zostało objaśnionym, czym jest owa Siła Dzienna. Jak to wyjaśniła Nika, była to "nienawiść".

    *cisza i dźwięk świerszczy*

    No dobra. Ale w takim razie czym była właściwie Siła Nocna? Nie mogła to być Venora, bo dlaczego mogłaby chcieć uzyskać list, o pojęcia którego nie mogła wiedzieć? Skąd brały się dear-y i człekopsy? Skąd w ogóle cały ten steampunk się wziął?

    Macie jakieś dodatkowe pomysły do tych nierozwiązanych koncepcji?

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Co do dearów i człekopsów - nie mam pojęcia. Zakładam, że po drodze pan Kosik zapomniał, o tym, że przydałoby się rozwiązać ten wątek.
    Siłę Nocną natomiast można w jakiś sposób nazwać "dobrem": robi wszystko, żeby nienawiść się skończyła, żeby przynajmniej ta jedna sprawa pełna komplikacji i krzywdy się rozwiązała.

  3. #3
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Ja to zapamiętałem jako "miłość", że jest silniejsza (no nie jest, bo gdyby nie FNiN, to by przegrała) od wszystkiego, pokona przeciwności i w ogóle takie tam gadanie... Albo sobie to dopowiedziałem, ale był taki fragment w książce niemalże wprost o tym mówiący. Nie zapamiętałem jednak tego, czym była Siła Dzienna i widząc ten temat, myślałem, że ona będzie przedmiotem dyskusji, więc z moją pamięcią jest kiepsko, zatem może to faktycznie tylko mój wymysł . Nie mam teraz książki, by to sprawdzić, ale nawet jak niczego takiego tam nie ma - to ten pomysł może nawet ma trochę sensu.

    A człekopsy, niesny i steampunk totalnie z kosmosu, nawet próby wyjaśnienia nie było. No okej, obie Siły, ale poza tym... W poprzednich częściach takie motywy miały więcej sensu (Pałac Snów, Pułapka Nieśmiertelności).

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    To naprawdę mylące w takim razie, ponieważ Siła Dzienna miała bardzo doraźny sposób działania -- poprzez kontrolowanie w subtelnym stopniu wszystkich prawdopodobieństw na świecie. Natomiast Nocna zdawała się mieć wyraźne powiązanie z tymi wszystkimi niewyjaśnionymi ani nawet z grubsza nie poruszonymi tematami, takimi jak człekopsy, deary i steampunkowe konstrukcje pod Londynem i Beastlycrag.

    Pomyślałam, że owa Siła Nocna w jakiś sposób tworzy to wszystko, ona nakłania przyjaciół, aby wreszcie zajęli się listem i uspokoili duszę Vanory McKillian. Ale jeżeli jest ona klasyfikowana jako to bliżej nieokreślone "dobro", to w takim razie wszystkie podmioty, którymi się posługuje, nie są jej wytworem? Jeżeli tak, to jaka jest geneza stworów, maszyn i w ogóle na czym polega konstrukcja tych niesnów?

    W Pałacu Snów i Trzeciej Kuzynce analogiczne mechanizmy zostały naprawdę nieźle wyjaśnione. W Klątwie wszystko jest jakieś pogmatwane i niezrozumiałe.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar kwap
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Zauważ, że za przechwytywaniem listu stali przeciwnicy unii angielsko-szkockiej i to z tej ich nienawiści wytworzyła się później Siła Dzienna. Za to list wysyłał ojciec Vanory, lord Colin. Moim zdaniem to on go wysyłał z miłości do swojej córki i pragnienia jej szczęścia i to z tej miłości powstała Siła Nocna.
    Ta teoria wyjaśnia również istnienie dearów i mackopotwora, były one bowiem opisane w Bestariuszu Johna Airda, który to został stworzony na zlecenie klanu, czyli lorda Colina. Można więc założyć, że ojciec Vanory wymyślił deara, więc później używała go powstała z jego miłości Siła.

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar Noxana
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Cytat Zamieszczone przez kwap Zobacz posta
    Zauważ, że za przechwytywaniem listu stali przeciwnicy unii angielsko-szkockiej i to z tej ich nienawiści wytworzyła się później Siła Dzienna. Za to list wysyłał ojciec Vanory, lord Colin. Moim zdaniem to on go wysyłał z miłości do swojej córki i pragnienia jej szczęścia i to z tej miłości powstała Siła Nocna.
    Ta teoria wyjaśnia również istnienie dearów i mackopotwora, były one bowiem opisane w Bestariuszu Johna Airda, który to został stworzony na zlecenie klanu, czyli lorda Colina. Można więc założyć, że ojciec Vanory wymyślił deara, więc później używała go powstała z jego miłości Siła.
    Rzeczywiście to sporo wyjaśnia, nie pomyślałam o tym. Dzięki, bardzo słuszna uwaga!

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Siła nocna była zła - można było nawet zginąć, a jednocześnie dobra i porównywana do miłości. Paradoks. Szkoda, że nie było wprost wyjaśnione, w jaki sposób stwory z bestiariusza wtargnęły do niesnu.

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Więc w gruncie rzeczy czym była Siła Nocna?

    Szkoda, że nie było wprost wyjaśnione, w jaki sposób stwory z bestiariusza wtargnęły do niesnu.
    Myślę, że to nie było wprost wyjaśnione, bo nie było to zaplanowane. Kwap wymyślił teorię, o której być może pan Kosik nawet nie pomyślał i, która odpowiadała na prawie wszystkie pytania.

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę