<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    8

    Domyślnie Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Ja tak, nie zawsze ale najczęściej. Wtedy nastrój jest lepszy i tak jakoś..._nie wiem, fajniej mi się czyta chyba
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 06-01-13 o 14:52

  2. #2
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Nie słucham, bo rozpraszają mnie słowa. Szczególnie jak są w jęz. polskim. Jeśli już musiałabym wybrać muzykę, to taką bez słów i raczej spokojną.

  3. #3
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Czasami nawet telewizję oglądam. :-] Nie mogę się skupić w kompletnej ciszy.

  4. #4
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Ja słucham muzyki podczas jazdy do szkoły i wtedy również czytam. Dziwnie to zabrzmi, ale to właśnie ludzie dookoła mnie rozpraszają, a nie muzyka
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 06-01-13 o 21:05

  5. #5
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Mogę czytać przy muzyce, przy włączonym telewizorze, gdy wokoło ludzie rozmawiają, w pociągu. Nie przeszkadza mi to, bo choć te bodźce dźwiękowe odbieram i przyswajam (np. wiem jaka piosenka akurat leci), nie skupiam się na nich. Gdy czytam, to świat w książce jest tym nadrzędnym, jedynym prawdziwym. Z boku wyglądam zapewne na kompletnie odciętą od rzeczywistości. No ale tak jest.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  6. #6
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    U mnie muzyka leci praktycznie cały czas, przez jaki nie śpię (a i jak śpię się zdarza), w szczególności jak coś robię, w tym czytam książki. Zazwyczaj jest to radio polskie (tzn. tylko z polskojęzycznymi utworami), jeśli jednak naprawdę nie mogę się skupić i zaczyna mnie rozpraszać, wtedy włączam jakieś internetowe radio z muzyką japońską/z anime.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar jabarbar
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Ja również czytam z włączoną muzyką Nie rozprasza mnie ona, chyba, że leci akurat jakaś piosenka, którą bardzo lubię(i znam tekst) to wtedy jednocześnie śpiewam i czytam, ale to się dzieje rzadko i najczęściej wtedy nie do końca rozumiem co czytam i muszę czytać jeszcze raz to samo

  8. #8
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Zdziwiliście mnie, jestem jakimś odosobnionym przypadkiem? Ja nie mogę słuchać muzyki przy czytaniu, bo jest dla mnie bardzo rozpraszająca. Tylko Firanka mnie rozumie Czasem, kiedy jest taka sytuacja, że czytam w pokoju, a mój brat czegoś słucha, to proszę go, by ściszył jak najbardziej i zmienił na coś niepolskiego. I najlepiej coś, czego nie znam. No bo wyobraźcie sobie, że będzie lecieć piosenka, którą znam i lubię. I co? I pośpiewuję sobie, zamiast czytać
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar artme
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Cytat Zamieszczone przez Jasti Zobacz posta
    Zdziwiliście mnie, jestem jakimś odosobnionym przypadkiem? Ja nie mogę słuchać muzyki przy czytaniu, bo jest dla mnie bardzo rozpraszająca. Tylko Firanka mnie rozumie Czasem, kiedy jest taka sytuacja, że czytam w pokoju, a mój brat czegoś słucha, to proszę go, by ściszył jak najbardziej i zmienił na coś niepolskiego. I najlepiej coś, czego nie znam. No bo wyobraźcie sobie, że będzie lecieć piosenka, którą znam i lubię. I co? I pośpiewuję sobie, zamiast czytać
    Nie jesteś, a wręcz przeciwnie bo mam tak samo jak Ty szczególnie z tym, że jak ktoś słucha czegoś co lubię czy leci w tle to no samo z siebie mi się nuci zamiast czytać jak już to jedynie czytam słuchając jakiejś muzyki klasycznej..

  10. #10
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Słuchacie muzyki podczas czytania książki?

    Ja też raczej nie mogę czytać, słuchając muzyki. Zwykle mnie rozprasza, tak samo, jak czytanie w panującym dookoła hałasie. Nie mogę się zbytnio skupić na tym, co czytam, chociaż czasem może to nadać fajnego klimatu, jak na przykład: słuchanie metalu, czytając jakieś dark fantasy . Ale jedno jest faktem: jeżeli podczas lektury słyszę piosenkę, którą znam i lubię automatycznie skupiam się na piosence .
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę