<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Rap

  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Rap

    Wszystko o rapie, czym się jaracie, czym nie, co warto kupić, co nie, etc~

    Zaczynając - jaram się "To Historia" czekając na lavorame.

    //Bosz... Wiem, marudzę, ale jak co chwila czytam "jaracie, jaram, jarasz", tu i w innych tematach, to mam ochotę zwrócić obiad... Ostatnio strasznie często to powtarzasz. ?ech! Okropne słowo... Ale ok, ok, ok. Mów sobie co chcesz, już się nie czepiam//luk
    //To po co zaczynasz?! Czepiasz się, ale się nie czepiasz...//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 02-01-10 o 20:02
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Rap

    Post na prośbę Zega.

    A więc... uważam że (i teoretycznie rzecz biorąc tak jest) rap nie jest gatunkiem muzycznym (powtarzam: muzycznym) ponieważ na muzykę składa się:
    - śpiew (nie używam jakoby recytacja była śpiewem)
    -instrumenty (jeżeli w rapie używa jako podkładu do recytacji czegoś innego niż komputera to mnie olśnij)

    Takie jest moje (powtarzam MOJE) zdanie. Hm... to by było na tyle.

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Rap

    Tu masz coś z wikipedi :
    Rap lub rapowanie - rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych[1].
    A tu definicja muzyki:
    W tradycyjnym i najbardziej rozpowszechnionym ujęciu, struktury muzyczne składają się z rytmu, melodii oraz harmonii. Rozpatrując ten problem bardziej szczegółowo, podział wygląda następująco (są to tzw. elementy dzieła muzycznego):
    rytm;
    melodia;
    harmonia - współbrzmienie;
    artykulacja - sposób wydobycia dźwięku;
    dynamika; - natężenie dźwięku;
    kolorystyka - inaczej barwa, rodzaj dźwięku;
    agogika - tempo i jego zmiany;
    forma - sposób w jaki zostało zbudowane dzieło muzyczne;
    akustyka - często pomijany, ale bardzo istotny element; dotyczy przede wszystkim muzyki akustycznej oraz wpływu miejsca na dźwięk;
    Powiedz mi czego z tej listy nie ma w rapie?
    Wg. Ciebie to, że bity w rapie się składa się z sampli na mpc'tce czy komputerze oznacza odrazu że nie jest muzyką? Niby czemu? "Bo tak"?

    Rap ma przekazywać odczucia, poglądy.
    http://www.youtube.com/watch?v=dHfnIkYFLEU
    http://www.youtube.com/watch?v=-tBFw4HaTls
    Mówisz Patryx, że rapy polegają na "je*ać policje" A wiesz czemu? Bo w PEWNYCH kwestiach na to zasługuje.Firma, Hemp Gru, robią taką muzykę, i z nimi też się zgadzam, chociaż nie słucham raczej. Policja przeszukuje ludzi "za szerokie spodnie i kaptur" ,Pytasz się czemu, to możesz jeszcze oberwać, przeszukują ludzi za nic, żeby podbić statystyki na trawce bo sobie nastolatek chce "polatać" i się pośmiać, ale jak 3 dresów bije jakiegoś typa to tylko gaz wciskają i uciekają jak najdalej.
    Co nie znaczy że te zespoły tylko o tym potrafią -
    http://www.youtube.com/watch?v=EK6mjB5-Cpg

    Oczywiście jest i bragga robione głownie pod imprezy
    http://www.youtube.com/watch?v=2cRUVyHVz34
    taki styl - ale każda muzyka ma swoje pewne odłamy robione pod pewien cel, jest underground, jest taki zwykły "rap o życiu" i są imprezowe killery, a zapewniam - wszystko się dobrze na imprach słucha.
    To co zna większość z was, słuchających metalu, rocka, łoteva, to nie jest warte nazwania rapem. W mediach jest komercha z każdego gatunku.

    Zazwyczaj bity się składa z sampli na komputerze / mpc'tce, co nie znaczy że nie ma w tych bitach elementu na np. skrzypcach.
    http://ustawczekoladzie.wrzuta.pl/au...zielonego_debu


    Nie lubię flejmów na temat "Który gatunek jest lepszy" , bo każdy ma swój gust, swoje upodobania.Słuchałem kiedyś metalu? (Nightwisha głównie, trochę Linkin parka), ale to mi jednak nie podpasowało. Ale jak ktoś mi wyjedzie że rap to nie muzyka, to sorry, ale mnie takie coś wnerwia.

    Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić, słuchamy takiej jakiej słuchamy bo ją kochamy.
    http://www.youtube.com/watch?v=vkBNQYPstuA
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Rap

    Jak muzyka powinna łączyć, to posłuchajmy sobie Rage Against The Machine Reprezentują rapcore czyli połączenie rapu i metalcore (a metalcore to połączenie metalu i hardcore punka).

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Rap

    No właśnie typowa piosenka rapowa (nie żebym był uprzedzony). Tytuł mówi sam za siebie. Ona Ci sie podoba czy nie, bo nie napisałeś.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Rap

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    Post na prośbę Zega.

    A więc... uważam że (i teoretycznie rzecz biorąc tak jest) rap nie jest gatunkiem muzycznym (powtarzam: muzycznym) ponieważ na muzykę składa się:
    - śpiew (nie używam jakoby recytacja była śpiewem)
    -instrumenty (jeżeli w rapie używa jako podkładu do recytacji czegoś innego niż komputera to mnie olśnij)

    Takie jest moje (powtarzam MOJE) zdanie. Hm... to by było na tyle.
    Według ciebie muzyka, żeby była muzyką MUSI zawierać śpiew, wokal, czy jak to tam zwać?

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Rap

    O.S.T.R skończył szkołę muzyczną i zapierdziela na skrzypkach jak... skrzypek. Bity tworzone na kompie to muzyka. Przecież żaden MC nie ciągnie ze sobą na scenę orkiestry...

    Rap słucham... wybiórczo. Ostatnio przerzuciłem się na amerykański. Ale tak no to wiadomo: Gural i Ostry na pierwszym miejscu

    NIE mylić rapu z hip-hopem... znaczy w sensie hip-hop to NIE JEST MUZYKA.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Nika Mickiewicz
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Rap

    Ej, ludzie! Rap to też muzyka! Przecież jest tylko zmontowana na kompie. Wokalista mówi piosenki, ale to jest trudne bo trzeba to okropnie szybko mówić! Moim ulubionym wokalistą jest Eminem. Jak ktoś mówi że rap to nie muzyka to proszę mu zabrać oskara za lose yourself.
    Przeczytałam wszystkie I ♥ FNiN

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Rap

    Od kiedy to Oskar jest wyznacznikiem "muzyki"?
    To nie wokalista, to raper Dwie różne osoby.

    "tylko zmontowana na kompie" - zapętlają w tle na PC monotonny sampel (w sumie niektóre mają potencjał, vide chociażby wrzucane tu kiedyś przeze mnie Battle Cry AotP, ale zmarnowany) i do tego bełkoczą. Zaiste, tylko montowana, oczywiście, piękna i instrumentalna, taaak.
    http://www.youtube.com/watch?v=Dn1SWCcEW40
    http://www.youtube.com/watch?v=5vBGOrI6yBk (2:14)
    http://www.youtube.com/watch?v=bvS0wYB09Ew
    To jest szybko

    Jak już koniecznie musi być rap, to z całego serduszka polecam Rage Against The Machine. Sensowne teksty z przesłaniem, muzycznie też świetnie - chwytliwe riffy, GENIALNA partia gitary (wirtuozeria totalna, wiadomo - Tom Morello) z odjechanymi solówkami które się większości ludzi nawet nie śniły...

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Rap

    Ej, ludzie! Rap to też muzyka! Przecież jest tylko zmontowana na kompie. Wokalista mówi piosenki, ale to jest trudne bo trzeba to okropnie szybko mówić! Moim ulubionym wokalistą jest Eminem. Jak ktoś mówi że rap to nie muzyka to proszę mu zabrać oskara za lose yourself.
    Aha.
    facepalm


    piękna i instrumentalna
    Piękna tak, instrumentalna... a kogo to obchodzi
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę