<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 133

Wątek: Anime i Manga

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Fryka
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    28
    Posty
    23

    Domyślnie Anime i Manga

    Temat ostatnimi czasy bardzo popularny. Każdy pewnie słyszał o Pokemonach czy Naruto na Jetixie. Ale to tylko dwa tytuły, dla dzieci (Naruto bez cenzury mniej dla dzieci jest, z tego zo słyszałam... W kazdym razie w mojej klasie połowa chłopaków to ogląda w internecie. Nie wiem, co oni w tym widzą), a rodzai mang i anime jest tyle, że spasuje prawie każdemu: dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Manga i anime ma wielu fanów, lecz także wielu wrogów. Wielu ludzi uważa, że A&M to tylko "dziewczyny z wielkimi oczami i długimi nogami". Ja wprawdzie niezbyt nadaję się do oceniania, bo w swoim życiu oglądałam tylko jedno anime (FullMetal Alchemist, podobało mi się, tylko miejscami za dużo płakali, no i końcówkę serii (pełnometrażówki nie oglądałam, i tak mnie rodzice skrzyczeli za zużycie miesięcznego transferu w kilka dni) zepsuli. Przed chwilą dosłownie, 5 kwietnia wyszła w Japonii 2 seria (FMA: Brotherhood), ma być cała na podstawie mangi. Wrażenia po pierwszym odcinku, przetłumaczonym na fullmetalalchemist.com.pl, są świetne (nie wiem co wszyscy maja do głosu Roy'a), choć odcinek nie trzyma się mangi. I jest jakby ze środka wyrwany, ale drugi ma być historią od początku, tzn. Al z Edem transmutują matkę... Dobra, za dużo już chyba napisałam). A co wy myślicie o mandze i anime? Macie jakieś ulubione tytuły, czy może jakieś argumenty przeciw? Anime-mangowy sąd czas zacząć!

    PS. Dłuuugo mnie nie było. Już się w tym forum nie orientuję.
    Ostatnio edytowane przez Fryka ; 13-04-09 o 09:22

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Mazda
    Dołączył
    Jun 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,515

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    FullMetal Alchemist czytałam jedynie pierwszy tom i nie wiem, czy chcę dalszych xD ale niezwykle mnie ciekawi właśnie sprawa matki Eda i Al'a ... kurczę, nikt mi nie chce powiedziec co się stało!
    kocham, wielbię i czczę Death Note! Początkowo miałam niemałe uprzedzenie do tej mangi, głównie z powodu eee ... pogańskiego bożka Riuk'a Niezbyt podobała mi się jego postać i w ogóle świat śmierci, ale coż ... gdyby tego nie było, stworzenie Death Note byłoby niemożliwe.
    dalej, Chobits. To nie wzbudziło mojej sympatii ... ale pomysł ciekawy. Dziewczyna-komputer, chłopak i później big love?
    Paradaise Kiss ... to jest spoko, ale gdzieś tam w mojej podświadomości nadal panuje pogląd, że połowa anime i mang jest całkowitym odzwierciedleniem świata, razem z jego wszystkimi brudami, syfem i grzechem. Ale ja za dyskusjami nie przepadam, wiec żeby nikogo nie prowokować, spadam z tąd.
    aha, pozdrowienia dla Laighta Yagami z Death Note!! ;**
    Ostatnio edytowane przez Mazda ; 13-04-09 o 13:18
    <brak podpisu z przyczyn ekonomicznych, społecznych, politycznych i religijnych>

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Fryka
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    28
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    ale niezwykle mnie ciekawi właśnie sprawa matki Eda i Al'a ... kurczę, nikt mi nie chce powiedziec co się stało!
    W sensie, co się stało po tej nieudanej próbie przywrócenia do życia? No... nie mam pojęcia, szczerze mówiąc Chyba to coś umarło, albo wojsko to sprzątnęło. Bo jak Roy z Rizą weszli do domu Elriców, to widzieli tylko plamę krwi, tak
    A co do innych M&A, oglądał ktoś anime Bleach'a? Bo kolega polecił, a ja nie wiem, czy się opłaca transfer zużywać. (200 odcinków to nie byle co) Jakieś opinie? (z tego co pamiętam, to JPF miał jakieś plany co do wydania mangi Bleach po polsku w tym roku)
    PS. Dla zainteresowanych, drugi odcinek FMA: Brotherhood z napisami PL online na fma.com.pl. Wbija w fotel. No i... kto może być dla Rizy taki ważny, że dla niego poszła do wojska? (węszę w tym jakąś większą teorię spiskową )
    PS2.
    aha, pozdrowienia dla Laighta Yagami z Death Note!! ;**
    Prawdziwa fanka, co? Death Note? Może się zaopatrzę w mangę po obiecanym mi przez rodziców FMA. Będzie to proste, bo mój tata to wielki fan kultury Japońskiej, a więc i M&A. W końcu nie bez powodu mam w domu kilka tomów Usagiego (Samuraiii!... Królik xD)
    Ostatnio edytowane przez Fryka ; 13-04-09 o 17:04

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Oglądanie anime to od pewnego czasu moje hobby. Mangę również czytam, ale raczej niewiele. Jakie tytuły lubię? Różnie to bywa. Te, które warto obejrzeć to według mnie: Clannad, Kanon, Air, Ouran High School Host Club, Toradora!, The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Code Geass, Death Note, xxxHolic, Bleach oraz Naruto. Cenię je ze względu na fabułę, kreskę, oprawę graficzną oraz muzykę. Niestety, czasem się zdarza, że anime jest robione na podstawie świetnej mangi, ale producenci dodają do niego fillery, czyli zapychacze, króre z mangą nie mają nic wspólnego. Tak ma się rzecz z Naruto, który przez to stracił połowę fanów. Bleach również je zawiera, jednak te jakoś przetrwałam. W każdym razie zachęcam do oglądania anime, szczególnie w nudne wieczory, gdy czekamy na kolejną część FNiN. Zainteresowanych odsyłam na stromę z recenzjami, gdzie można dowiedzieć się czegoś o wybranych tytułach: www.tanuki.pl
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Ja żadnej mangi nie czytałem. Anime też nie oglądam... Z wyjątkiem jednego. Dragon Ball. Oglądałem to dawno, daawno temu, jeszcze wtedy na RTL7. Z jednej strony jest to dość zabawne, gadające świnie, psy jako policjanci, jakieś potwory i dziwne stworzenia... Ale zabawne w jak najbardziej pozytywnym sensie Walki trwające kilkanaście odcinków z wrogiem, który z początku wydaje się być bardzo potężny i niemożliwy do unicestwienia, po pewnym czasie, niemalże cudem, udaje się go pokonać tylko po to, żeby pojawił się kolejny, jeszcze potężniejszy i niezwyciężony, przy którym poprzedni to pikuś. Główni bohaterowie giną po kilka razy, a wrogowie nawet jeśli umrą może się okazać, że żyją. Wszędzie widać, że kultura japońska jest zupełnie odmienna od naszej Ostatnio właśnie, naszło mnie na to, żeby obejrzeć wszystkie 508 odcinków (Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT) i wszystkie filmy pełnometrażowe Póki co jestem na 52

    Słyszałem głosy, że Dragon Ball i Narutio to "nie są prawdziwe anime". Może i tak, może mają w sobie coś innego, ale właśnie dzięki temu czemuś są takie popularne. A mówienie, że to nie anime, odbieram jako akt zadrości o to, że ich hobby przestało być wyjątkowe, że krąg "oglądaczy" nie jest już taki wąski i zamknięty

  6. #6
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Ja tam jestem fanką Dragona DB rlz Jestem obecnie na 60-którymś odcinku Dragon Ball Z, oglądam tę serię... nie wiem który raz, chyba czwarty. No i mangi Dragona też czytałam, ale nie każdy tom, tylko pojedyncze, które były w bibliotece (czyli było tego z piętnaście tomów) plus parę od kolegi.
    Parę innych mang też czytałam ale to po jeden lub dwa tomy od koleżanki, już nawet nie pamiętam jakie, bohaterów nie kojarzę dokładnie, więc można powiedzieć, że właściwie w nic innego się nie wciągnęłam poza DB
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #7
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Ja oglądałem FMA, Code Geass, Death Note, oglądam Bleach'a i czytam mangę Naruto. Faworytami dla mnie są Code Geass (najlepsze anime jakie w życiu widziałem!!) i FMA.

    Dragon Ball oczywiście też lubię Jest to, bądź co bądź, już klasyka gatunku niemalże Tak jak Zeg pamiętam to jeszcze z RTL7 Najbardziej w pamięć zapadli mi Szatan Serduszko i Genialny ?ółw xD

    // Hentai też lubisz xD //Procesor

    I owszem Swoją drogą, dawno nie oglądałem nic xD


    Ostatnio edytowane przez Lee ; 16-04-09 o 09:39

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Mangę Naruto również czytam, ostatnio właśnie zaczęłam kupować. Pan Masashi Kishimoto jest genialny! A ostatnie chaptery coraz bardziej zaskakują.Ostatnio czytam też Bleach'a i Mirai Nikki, choć ten ostatni tytuł znam od kilku dni.
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

  9. #9
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    O, już wiem dokładnie na jakim odcinku DBZ jestem, bo brat przyszedł i oglądać będziemy. 67 - Goku (Songo) walczy z armią Mleckora (chociaż to się chyba inaczej nazywa w animce, ale co tam). A potem będzie bitka Songo - Frizer, co jest normalnie strasznie 'interesujące', piętnaście niemal jednakowych odcinków... raczej to ominiemy RTL też pamiętam, oczywiście
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    28
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Z pół roku mnie nie było na forum! Szósta klasa-sprwdzian szóstoklasisty itp... No ale wróciłam

    Ja oglądam i czytam tylko Naruto. Właściwie dopiero zaczęłam się tym interesować. Dzięki koleżance wprost zakochanej w Sasuke

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę