<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 133

Wątek: Anime i Manga

  1. #71
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Cytat Zamieszczone przez Konpopoz_i_Roznakin Zobacz posta
    Jestem Hejterem SnK tyle powiem xD
    No to jest nas dwójka. Strasznie się na tym anime zawiodłam. Muzyka świetna, kreska ładna, animacja płynna, potencjał na fabułę ogromny, tylko to wspomniane przez Lee lanie wody. Czy potrzeba było aż czterech odcinków na taki banał jakim jest naprawa dziury? I trójwymiarowy manewr, cudo o gigantycznych możliwościach oraz ograniczeniach które są tak bardzo ważne.


    Cytat Zamieszczone przez Konpopoz_i_Roznakin Zobacz posta
    Jeszcze dopisałbym: Karneval, Pandora Hearts, DOGS, Death Note i FullMetal Alchemist
    FullMetal Alchemist oglądam, mniej więcej. Jak znajdę trochę czasu i chęci. Podobają mi się postacie, są żywe i można się z nimi zżyć. Pandorkę czytam sobie i bardzo chwalę. Przyjemna lektura, nie powiem. Shaman King to absolutna klasyka. Jak byłam mała to oglądałam u babci na Jetix. Ach wspomnienia
    Soul Eater kupuje moja przyjaciółka, więc sobie pożyczam kiedy mogę. Trudno wyrobić sobie zdanie po dwóch tomikach, ale zapowiada się interesująco.
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

  2. #72
    Zaciekawiony FNiN Awatar Krymko34
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Wiek
    39
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Cytat Zamieszczone przez Sonea Zobacz posta
    FullMetal Alchemist oglądam, mniej więcej. Jak znajdę trochę czasu i chęci. Podobają mi się postacie, są żywe i można się z nimi zżyć. Pandorkę czytam sobie i bardzo chwalę. Przyjemna lektura, nie powiem. Shaman King to absolutna klasyka. Jak byłam mała to oglądałam u babci na Jetix. Ach wspomnienia
    Soul Eater kupuje moja przyjaciółka, więc sobie pożyczam kiedy mogę. Trudno wyrobić sobie zdanie po dwóch tomikach, ale zapowiada się interesująco.
    Jeżeli masz chęć oglądać Fullmetal to polecam Tobie abyś oglądał drugą serię, ponieważ druga także jest od początku, jednak pierwsza seria jest tylko z początku według mangi a dalej to zupełnie filler jak i zakończenie, a druga seria idzie całkowicie według mangi. Shaman King to było to ;d

    Obecnie oglądam Naruto ponieważ zacząłem i lecę z tym do końca i jest ok. Polecam tym którzy nie oglądali Inuyasha, Umineko, Mirai Nikki oraz Bleacha. Oczywiście dragon ball to pozycja obowiązkowa ;d

  3. #73
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Polecam Gurren Lagann, wygląda jak typowe i wybitnie kiczowate anime o mechach (sam niegdyś bym kijem czegoś takiego nie tknął), odgrzewa kotlet patosu, ratowania wszechświata, robotów i nastolatków, z tym że ogrzewa go nie tylko na tyle sprawnie że jest strawny, ba, nie tyle nawet że jest smakowity, ale że jest wprost wyśmienity na każdym poziomie - zaś to niepozorne anime zawiera w sobie zdumiewająco wiele pozytywnej energii i afirmacji życia. Na tanuki - anime średnia ocen jest baaardzo wysoka.

    http://www.youtube.com/watch?v=qTfSK5u2F5U


    ...no dobra tak naprawdę jest tylko jeden powód dla którego oglądam to anime

    Ostatnio edytowane przez KamcioKowal ; 19-11-13 o 23:00
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  4. #74
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Ostatnio natrafiłam na Mondaiji tachi ga isekai kara kuru sou desu you? Całkiem fajna krótka seria, tylko Izayoi, jeden z głównych bohaterów... Dawno żadna postać tak mnie nie zdenerwowała.

    Wiem, że FMA: BH jest lepsze, ale najpierw chcę jedno skończyć.

  5. #75
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    KK, domyślam się dlaczego i ja podobne mam odczucia

    Ostatnio oglądam duuuuuuuużo anime i tak serio to nie wiem co z czystym sercem polecić... Shiki było niezłe, ale na koniec przekombinowane i zbytnio moralizatorskie. Muzyka i kreska w porządku, klimatyczne dość, ale postaci są naszkicowane dość nieumiejętnie.

    Guilty Crown to kalka z Code Geass, niestety brak temu epickości i głębi CG, chociaż muzyka zdecydowanie na plus i to duży. Nielogiczności w fabule są, rzadkie ale wręcz porażające. No bo
    jak wytłumaczyć nagłą zmianę o 180 stopni poglądów wszystkich bohaterów pobocznych między 15 a 16 odcinkiem? Takie rzeczy się nie zdarzają, god dammit!
    Ogólnie niezłe, acz denerwujące momentami.

    Kakumeiki Valvrave, coś w tym stylu, baaaardzo wolno się rozkręca, a przy 12-odcinkowym anime to spory minus. Do tego wkurzający główny bohater, typowy cienias bojący się korzystać z danej mu mocy. I ten głupi cliff-hanger na sam koniec, wymuszający czekanie na następną serię... Kreska bardzo ładna, muzyka nie przeszkadza ale też nie zachwyca.

    Another, horror w niezłym stylu, choć krótki to klimatyczny, nawet trochę creepy mimo faktu, że rysunkowy. Fabuła całkiem spójna, choć dość zawiła.

    Kore wa zombie desu-ka?, ecchi-komedia, bardzo nierówna. Momentami lały mi się łzy ze śmiechu, tylko po to, żeby 3 minuty później zgrzytać zębami. Główny bohater charyzmatyczny, czego niestety nie można powiedzieć o 2 z 4 postaci kobiecych towarzyszących mu non-stop. Kreska fajna.

    Ogólnie ostatnio cierpię na brak anime, które przepuści moją duszę przez wyżymarkę, zdepcze, rozjedzie buldożerem, wymiesza w betoniarce i każe zjeść :C

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  6. #76
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Another - jedyna seria którą toleruje mój brat.
    Creepy? Może końcówka tak raczej mnie bawiło. Scena z parasolką wywołała u mnie wybuch śmiechu. Jeśli chodzi o Guilty Crown słyszałam, że nie jest złe, jednak nie mam motywacji. Code Geas też jakoś mi nie idzie. Niby moje klimaty, niby fabuła mi się podoba tylko Leluch i jego podejście. Nie lubię gościa.

    Osobiście wolę mangi (głównie temu, że szybciej czytam i mogę je przeglądać na telefonie). Ostatnio zakupiłam pierwszy tom Opowieści Panny Młodej i jestem zauroczona. Kreska, a zwłaszcza ta dbałość o szczegóły, cudeńko.

    Telepathic Wanderers - osobiście strasznie mi się podobało. Główną bohaterkę polubiłam, co jest w moim wypadku nie lada rzadkością. Fabuła dosyć nieoczywista i w miarę logiczna, co jest plusem. Nie jest tasiemcem (20 rozdziałów jeśli dobrze pamiętam) i bardzo szybko się czytało.

    Basement - jednotomikowe coś co trzeba kupić. Po opisie, który brzmi całkiem zachęcająco spodziewałam się naprawdę niezłego horroru. Nie do końca o to mi chodziło, ale źle nie jest.

    Apple! - właściwie nie jestem pewna co to było. Główni dobrzy są dosyć... dziwni, główni źli jeszcze dziwniejsi co jest nie lada sukcesem.

    Judge - ostatnio dosyć głośny tytuł. W sieci było swego czasu 12 rozdziałów i może całość jest intrygująca, to kasy trochę mi żal. W skrócie zamknęli grupę ludzi i ci ludkowie mają na siebie co 12h głosować. Ten kto dostanie najwięcej głosów ginie. Kreska rodem z Doubt, mamy podobny motyw, nawet maski zwierzątek są.

    No, ostatnio to czytałam i oczywiście Fairy Tail, ale jeśli chodzi o dyskusję na temat tej serii to zapraszam na priv.
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

  7. #77
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Lelouch właśnie taki ma być, proszę ja Ciebie ;D Gdyby był inny to całe anime straciłoby sens, a zakończenie to majstersztyk i zepsucie go byłoby zbrodnią. O Code Geass mogę rozmawiać codziennie, z kimkolwiek, na jakikolwiek temat z tym związany Do dyskusji o podejściu Leloucha zapraszam na PW ;D

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  8. #78
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Na pewno skorzystam, jak skończę choćby pierwszą serię

    Ktoś wyżej wspomniał o wybielaczu. Jakieś bardziej szczegółowe opinie? Słyszałam, że ostatnio Tite Kubo ładnie sobie zażartował z czytelników. Jak zwykle nie mam motywacji jeśli chodzi o kontynuowanie, właściwie ostatnio poza Mondaiji nic nie oglądałam...
    Nawiązując do mojego wcześniejszego postu, jakieś propozycje fajnej mangi? Łyknę większość, poza yaoicami, yuri itp.
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

  9. #79
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Manga, manga, słyszałem że Claymore jest niezłe, ale sam jakoś nie czytałem. Mój znajomy twierdzi że na pewno lepsza niż anime. Ze swoich doświadczeń mangowych mam tylko troszkę Naruto i Shingeki no Kyojin (nie mogłem wytrzymać do następnego sezonu i musiałem wiedzieć co będzie dalej), chociaż o ile SnK jako anime było staranne i dopracowane graficznie to manga stoi z tym wręcz słabo. Na doujiny opuśćmy zasłonę milczenia xD

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  10. #80
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Anime i Manga

    Jakoś mnie tak średnio ciekawiło co będzie dalej w SnK. Tak mi zaspojlerowano jak zaczynałam oglądać, że raczej olałam
    Atak on Titan jest ponoć pierwszą mangą tego autora. Właśnie, jak już jesteśmy w tym temacie słyszałam, że ktoś stworzył mangę opowiadającą o wydarzeniach na kilkanaście lat przed właściwą fabułą. Może być ciekawie.
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę