<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Seks przy zagrożeniu życia?
    Huh? Co miałaś na myśli ?:l

    Lol... Ależ ja głupoty czasem piszę Aborcja, ofc, poprawię zaraz swój post
    Chociaż... seks jako zagrożenie życia... to też można rozpatrzyć //Jasti

    A jeszcze jedna rzecz.
    Co myślicie o antykoncepcji PO ?
    (tabletki do 24/48/72h? po stosunku)

    masz prawa ratować się, zabijając kogoś innego. Uprawiając seks bierzesz ryzyko. Nie chcesz takiego ryzyka? Nie uprawiaj seksu.
    Owsze, matka płodu ma takie prawo.
    Dla mnie dziecko jest dzieckiem po urodzeniu.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 12-04-09 o 11:03

  2. #12
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Dla mnie aborcja to jak zabójstwo własnego dziecka.

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Cytat Zamieszczone przez Asru
    Cytat Zamieszczone przez Jasti
    masz prawa ratować się, zabijając kogoś innego. Uprawiając seks bierzesz ryzyko. Nie chcesz takiego ryzyka? Nie uprawiaj seksu.
    Owsze, matka płodu ma takie prawo.
    Nikt nie ma takiego prawa. Ani matka, ani ojciec. Zabić drugiego człowieka można jedynie w obronie własnej, gdy tenże człowiek umyślnie zagraża naszemu życiu. Chyba nikt mi nie powie, że kilkutygodniowe dziecko jest w stanie umyślnie komuś zagrozić. Gryzie pępowinę? Rozrywa matce brzuch? xD
    Jak można zabić takie stworzenie? Bo nam zagraża? Ono wcale tego nie chce. To tak jakby zabić kogoś kto rąbie drewno, "bo myślałem, że rzuci we mnie siekierą".

    Co do antykoncepcji po... Nie. To również zabijanie życia. Wyobraźmy sobie, że taka matka zabija drugiego Beethovena, Einsteina, Lucasa, Connery'ego, albo Kaczmarskiego. Albo jeszcze lepiej - wyobraźmy sobie co by było gdyby matki tychże ludzi dokonały aborcji lub zwyczajnie nie chciały dzieci i wymagały od partnera "gumki". Ponura wizja, hmm?
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  4. #14
    Zafascynowany FNiN Awatar ApViKeicam
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Chyba nikt mi nie powie, że kilkutygodniowe dziecko jest w stanie umyślnie komuś zagrozić. Gryzie pępowinę? Rozrywa matce brzuch? xD
    Świadomie nie, ale jest w stanie zabić.


    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Co do antykoncepcji po... Nie. To również zabijanie życia.
    To nie jest zabijanie. To jest zapobiegania powstaniu niechcianego życia. Przykład: Jeśli twój dom będzie miał alarmy, drzwi anty-włamaniowe itp. (antykoncepcja) Jest większe prawdopodobieństwo, że nie zostaniesz okradziony (ciąża).
    Sometimes I feel I don't want to change
    And think we all have to rearrange
    And now I feel there's no more losing me

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Cytat Zamieszczone przez ApViKeicam
    Świadomie nie, ale jest w stanie zabić.
    Owszem, jest w stanie zabić. Ale nie ponosi za to winy, bo zwyczajnie o tym nie wie. Dlatego aborcja jest niezgodna z prawem i zwyczajną ludzką etyką (w moim mniemaniu).

    Cytat Zamieszczone przez ApViKeicam
    To nie jest zabijanie. To jest zapobiegania powstaniu niechcianego życia. Przykład: Jeśli twój dom będzie miał alarmy, drzwi anty-włamaniowe itp. (antykoncepcja) Jest większe prawdopodobieństwo, że nie zostaniesz okradziony (ciąża).
    Moim zdaniem antykoncepcja w każdej formie to zabijanie życia, właśnie poprzez zapobieganie jego powstawaniu. Ale nawet gdybym miał taką możliwość, i tak nie zakazałbym antykoncepcji. Nie obchodzi mnie, czy ktoś używa takich środków, czy nie. Niech ludzie robią z tym co chcą, mi tam nic do tego. Aborcji natomiast się czepiam, bo to niszczenie czegoś, co zdążyło już powstać.
    Ostatnio edytowane przez Luk ; 13-04-09 o 14:38
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  6. #16
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Antykoncepcja 'po' to już nie antykoncepcja. To zabójstwo dziecka tak samo jak aborcja, tyle, że nie potrzeba do tego skrobanki tylko jakieśtam środki. Nie jestem za...

    Asru, czy uważasz, że Twoja matka ma prawo teraz Cię zabić, bo jej zagrażasz tym, że żyjesz? Gdyby, dajmy na to (nie no, nie mówię cały cza o Tobie, żeby nie było, nic nie sugeruję. Ja mówię czysto teoretycznie, nie mając pojęcia o Tobie i Twojej rodzinie) rodzina przymierała Ci głodem, to 'jedna osoba mniej do wyżywienia' - i padło na Ciebie. I ona teraz Cię zabija. Bo co? Bo możesz coś jej zrobić? Bo może tak starczy kasy na przetrwanie? Będzie łatwiej? Bo tak i już? Nikt nie ma prawa nic Ci zrobić.

    A dla mnie antykoncepcja w ogóle - no problem. To tak, jakbyś wyrzucając nasiona jakiejś roślinki ją zabijał. Ona jeszcze nie wykiełkowała. Ziarno nie żyje, ale jak tylko coś się pojawi - jest to życie. Więc usuwając już tą roślinkę zabijasz ją, ale nie dopuszczając, by dostała się do ziemi nic złego nie robisz.
    (Ej, no, bez takich, że występuję w obronie chwastów, któe wyrywa się z ziemi, dobra? Ja to tak przykładowo )
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #17
    Zafascynowany FNiN Awatar ApViKeicam
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Luk, mógłbyś nie wkładać moich słów w cudze usta ?
    //O dżizas... Sorry, kątem oka zobaczyłem, że nick zaczyna się na "a" i pomyślałem o Asru xD//luk

    Cytat Zamieszczone przez Jasti Zobacz posta
    Antykoncepcja 'po' to już nie antykoncepcja. To zabójstwo dziecka tak samo jak aborcja, tyle, że nie potrzeba do tego skrobanki tylko jakieśtam środki. Nie jestem za...
    Nie jestem specjalistę z tej dziedziny, ale chyba nie masz racji. To działa chyba tak ja 'normalna' antykoncepcja, tylko, że bierze się ją 'po'. I biorą je (chyba) zazwyczaj osoby zgwałcone. Jeśli nie byłoby takich tabletek to byłoby jeszcze więcej aborcji.

    Cytat Zamieszczone przez Jasti Zobacz posta
    Asru, czy uważasz, że Twoja matka ma prawo teraz Cię zabić, bo jej zagrażasz tym, że żyjesz? Gdyby, dajmy na to rodzina przymierała Ci głodem, to 'jedna osoba mniej do wyżywienia' - i padło na Ciebie. I ona teraz Cię zabija. Bo co? Bo możesz coś jej zrobić? Bo może tak starczy kasy na przetrwanie? Będzie łatwiej? Bo tak i już? Nikt nie ma prawa nic Ci zrobić.
    Asru, twierdzi, że dziecko w łonie matki nie '100% dzieckiem':
    Cytat Zamieszczone przez Asru
    Dla mnie dziecko jest dzieckiem po urodzeniu.
    Ja się z tym (do końca) nie zgadzam, przypominam jedynie co on napisał. Uważam, że nie da się postawić linii 'coś' I dziecko
    Ostatnio edytowane przez Luk ; 13-04-09 o 14:00
    Sometimes I feel I don't want to change
    And think we all have to rearrange
    And now I feel there's no more losing me

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    Ja się z tym (do końca) nie zgadzam, przypominam jedynie co on napisał. Uważam, że nie da się postawić linii 'coś' I dziecko
    Myślę,że trzeba, bo idąc tropem "co było wcześniej" dojdziemy...nigdzie. Dosłownie.
    Dobra, 8.5 miesięczny płod jest dzieckiem, 8 też, ale wcześniej? Dajmy na to 3 miesięczny płód? Nie powiedziałbym.

  9. #19
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    No tak, pięciolatek też nie do końca jest człowiekiem, bo taki mały? Nie rozumiem tego. Coś, co już żyje w łonie matki jest już człowiekiem, ma prawo żyć.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  10. #20
    Zainspirowany FNiN Awatar Kos
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    29
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Aborcja, antykoncepcja, seks...

    @up
    A jak cie jakis pedofilus wyrucha to co ?
    A jak nie chcesz tego dziecka ? To co masz zrobic ?
    @topic
    Osobiscie nie popieram aborcji, ale coz w niektorych przypadkach powninna byc zastosowana

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę