<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17
Pokaż wyniki od 161 do 166 z 166
  1. #161
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    BO SI TO SZTUCZNA UWAGA! WARNING! ACHTUNG! I-N-T-E-L-I-G-E-N-C-J-A

  2. #162
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    ** - Czyli, że nie ma idealnego algorytmu (Jak jest wzór idealny to znaczy że wynik zawsze jest dokładny, a twarze są różne więc nie idzie znaleźć dla wyszukiwania twarzy wzoru(algorytmu).
    Ale to się opiera na barwach i kształcie pikseli, typie, to nie jest AI

    * - Niekoniecznie wszystkich (czyli wykrywanie twarzy może być)
    To co wyżej + ogarnij, AI to myślący program który ma własne zdanie, uczy się. TYLKO taki.


    Ale jak myślicie co potrzeba człowiekowi aby stworzył świadome AI?
    Czasu
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  3. #163
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    Doszedłem do wniosku, że po prostu matek-1000 uważa za AI programy, które posiadają bardzo złożony algorytm, wykorzystujący podobieństwo i prawdopodobieństwo. Innymi słowy, AI w rozumieniu matka, to program nie dający jednoznacznej odpowiedzi, ale zwracający wszystkie elementy, które mogą być podobne do któregoś z zapisanych wzorców. Miano programu, który sam sobie wymyślił algorytm, to wg mnie przesada. Raczej nazwałbym go programem, który wykorzystuje zaawansowane funkcje obliczania prawdopodobieństwa i podobieństwa w odniesieniu do zebranych danych, danych wejściowych, dołączonych wzorców i/lub innych źródeł danych . W zależności od osoby nazywającej i złożoności takiego algorytmu, można uznać, iż taki wykorzystujący go program wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji i dlatego nazwać go AI. Choć raczej wolałbym, by AI było zarezerwowane tylko dla naprawdę myślących aplikacji, a nie tylko do programów, które wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #164
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    Jak na razie nie ma "naprawdę myślących aplikacji" więc nie ma problemu z nazewnictwem. Ale programy AI (posiadające mechanizmy AI) są:
    Tutaj przykład biblioteki "NeuralNetwork"(Sieć neuronowa) a tu użycie tej właśnie biblioteki do wykrywania twarzy.

    A dopiszę jakby co: Ta biblioteka(program) nie myśli - on jest AI z mojej 2 definicji. Autor tego programu nie wpisał tam samemu algorytmu na znajdowanie twarzy tylko do sieci neuronowej wysyła obrazek, a ona pisze gdzie są twarze.
    A proces nauki takiej sieci wygląda następująco:
    • Wrzucamy obrazek
    • Program znajduje twarze
    • "Nauczyciel" je ocenia
    • Sieć neuronowa się modyfikuje
    I tak w kółko...
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 05-02-10 o 14:48
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  5. #165
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    Matek! Aby wogóle znaleźć twarz (za pierwszym razem) musi dostać jakiś wzór. Ponieważ nie myśli, nie jest w stanie sama z siebie ocenić, czy jest to twarz, czy nie! Mało tego, aby było tak jak piszesz, musi mieć napisany algorytm uczenia się. Dopiero później, może na podstawie "oceny nauczyciela-programisty" dopracowywać algorytm wyszukiwania twarzy, porównując początkowe wzory z twarzami najwyżej ocenionymi. Wówczas może poprawić wzory, algorytm, dodać nowe wzory (z najwyżej ocenionych twarzy), itp.
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 05-02-10 o 21:29
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  6. #166
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Sztuczna inteligencja

    Za pierwszym razem znajduje te twarze człowiek, aby ten program mógł się "nauczyć" zaznaczać tak samo.
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę