<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Marihuana i wszelkie narkotyki

    Nazywanie marihuany narkotykiem niewłaściwe zgodnie z definicja narkotyku
    Wiecie jak działa "trawka"? Nieco podobnie do alkoholu, troszkę przyjemniej. Przy okazji nie wywołuje mdłości, zaniku pamięci ani uciążliwego kaca. Czy uzależnia? Według poważnych naukowych badań o połowę słabiej niż alkohol. W dodatku THC (składnik aktywny) nie jest toksyną, jak nikotyna czy etanol. Oczywiście nikogo nie namawiam do palenia tego, co w Polsce nazywane jest "ziołem" (majeranek + odrobina marihuany + mnóstwo chemicznego syfu), stwierdzam jedynie fakt że to nie narkotyk, co by nie mówić.
    Aha, apropos jednego mitu: nie wywołuje halucynacji Nie widzi się rzeczy których nie ma
    Ważne: Temat nie ma na celu reklamowania marihuany. Są tu informacje o jej zaletach, ale nie wyłącznie.
    Ostatnio edytowane przez Woju ; 14-03-09 o 21:42
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Jestem pełen podziwu

    Jasne... tylko, ze ma się zaburzenia zachowania, jak po alkoholu. Działa o wiele dłużej... i kumuluje się w organiźmie.

    Ale za to podawana robolom, którzy nie musza i nie powinni mysleć, jest super - harują i nie protestują - to wynik badań z jamajki. Nic dziwnego, ze jest promowana - w koncu uwalnia ludzi od myslenia, a to jest niebezpieczne...

    //Przeniosłem te dwa posty z innego tematu. Tu można swobodnie rozmawiać o marihuanie. Jak tytuł zły to mogę zmienić na inny.//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 11-03-09 o 19:50

  3. #3
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Moim zdaniem to robotnicy raczej wódkę piją...

    Wiadomo, jest tak że wszystkie substancje psychodeliczne (mylnie zaliczane do narkotyków - nie wywołują znieczulenia, w czystej postaci nie uzależniają) oddziałują na mózg człowieka, niekoniecznie pozytywnie, ale też niekoniecznie negatywnie. O co chodzi? Przykład - LSD-25, jeden z najsilniejszych halucynogenów świata - nie powoduje uzależnienia, może być stosowany w leczeniu psychiatrycznym, pomaga ludziom z depresją i paranoją. Oczywiście stosowany w odpowiednich ilościach i odpowiednio często.
    Tak samo jest z marihuaną - oczywiście w czystej naturalnej postaci (takiej w Polsce prawie nie ma) - palona od wielkiej pompy, przy odpowiednim nastawieniu może, podkreślam, nie musi - mieć pozytywny wpływ na człowieka. Natomiast używana często (lub codziennie) może być bardzo szkodliwa dla mózgu (tak samo jak np. alkohol). Nikogo nie namawiam do palenia (1. Z racji wieku; 2. Z racji ustawy ; 3. Z racji koszmarnej "jakości" polskiej marihuany), twierdzę tylko że nie jest to narkotyk i że jej legalizacja przyniosła by wiele dobrego.
    PS. Dziękuję za utworzenie tego tematu Sam nie chciałem takiego zakładać, bo nie wiedziałem jak został by przyjęty.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Wiesz, Vooyu, ja, mimo wieku, nie wiem, co to są "narkotyki". I w zakresie stosowania, ale też... zasad nazwania czegoś "narkotykiem". A substancji psychoaktywnych jest mnóstwo, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i syntezowanych chemicznie w laboratoriach. Ba, kilka nawet robi nasz organizm...

    A do szeroko pojętych psychoaktywnych zalicza się nie tylko alkohol, ale i: kawę, herbatę, guaranę, colę, a nawet chmiel (uspokaja i osłabia popęd seksualny u mężczyzn).

    PS. Badania na robotnikach były z Jamajki. Tam palą. Owszem, na razie nasi piją.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Chmiel... należy do tej samej grupy co konopie, ma alkaloidy w pewien sposób do nich zbliżone. Konopia to ziele lecznicze jak wszystkie inne, jak np. dziurawiec - też źle działa mózg i można się uzależnić przy częstym używaniu (jestem uzależniony od herbaty, wiem co mówię ). Zielem leczniczym nie jest tytoń, on jest po prostu trujący.

    Narkotyk to środek znieczulający, najczęściej z grupy opiatów (lub opioidów). Narkotyki to Heroina, Morfina, Kodeina (większość środków na kaszel i przeciwbólowych ją zawiera), kokaina, amfetamina, opium.

    Zgodzę się z badaniami z Jamajki. Przeciętny Jamajczyk wypala 5-6 skrętów dziennie. Ktoś taki po prostu nie może myśleć jak każdy człowiek.

    Co do większości badań wykazujących jej szkodliwość, szczerze mówiąc - bawią mnie. Badają tylko wyekstrahowany z konopii delta-tetrahydrokanabiol (słynne THC). Wiadomo że pojedyncza substancja wyciągnięta ze skomplikowanego związku jest szkodliwa. Kawa bezkofeinowa jest trucizną.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Z dziurawcem sprawa jest szczególna - główny składnik psychoaktywny (hiperycyna, ten czerwony barwnik) nie przechodzi do naparu. A to ona działa głownie ANTYDEPRESYJNIE, ale też powoduje nadwrażliwość na światło. Składniki działające na wątrobę i trawienie do naparu przechodzą.

  7. #7
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Czyli słusznie zauważyłem że palony poprawia samopoczucie a pity nie Swoją szosą paskudne w smaku i zmarnowałem 5zł na prawie niepijalną "herbatkę"
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Marihuana

    Palony? Dziurawiec? ?artujesz chyba?

    To się zażywa w całości (możesz zjeść fusy od herbatki), albo ekstrakt w oleju czy alkoholu (jak ma kolor czerwony, to jest ok).

    //Możecie mi podać kilka nazw tych substancji to zmienię nazwę tematu na "Marihuana, dziurawiec, jakieśtam konopie... etc." //Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 13-03-09 o 21:18

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Marihuana

    "Marihuana, jakieśtam konopie.
    Niczym prezydent, ehh ... xd
    Zostaw jak jest ;p

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Marihuana

    No, Lechu był dobry... "To Marihuanę się robi z konopii indyjskich"

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę