<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie "Globalne ocieplenie" i ta cała ekologia

    Temat bliski memu sercu Chciałem się wypowiedzieć na temat tzw. globalnego ocieplenia, i związanych z nim "pakietów klimatycznych, zmniejszonej emisji CO2). Otóż.
    1. Globalne ocieplenie jest procesem naturalnym, co powiedział uczący w mojej szkole historyk. Bywały czasy że w Polsce temperatura 40C nie była niczym nadzwyczajnym.
    2. Cała sytuacja jest nakręcana przez "pseudoekologów" oraz firmy produkujące tzw. "ekologiczne" baterie słoneczne. Przy czym te baterie są w 0% biodegradowalne, zawierają metale ciężkie i są wytrawiane trującymi kwasami.
    3. CO2 jest najmniej ważnym gazem cieplarnianym. Ważniejszym jest np. metan, wytwarzany naturalnie przez krowy.
    4. Jeden wybuch wulkanu wytwarza więcej szkodliwych gazów niż elektrownie w Polsce przez rok.

    Słowem, "globalne ocieplenie" jest chwytem marketingowym wypromowanym przez ludzi, którzy zarabiają na tzw. "ekologicznych" produktach, przekształconym w zbiorową paranoję przez organizacje pokroju "Greenpeace". Zapraszam do dyskusji
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  2. #2
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Kurczę, powiem szczerze, że nie mam bladego pojęcia na temat globalnego ocieplenia, więc ciężko mi coś powiedzieć. Ale możliwe, że jest coś w tym, co mówisz. Pewnie, że każdy chce zarobić, więc producentom ekologicznych ("ekologicznych"?) rzeczy zależy na tym, żeby ludzie wierzyli we wszystko to, co im się powie. Ludzie kupują ekotorby, które rozkładają się parę lat mniej i są zadowoleni, że 'robią coś dla środowiska'. Przecież nikt nie sprawdzi sam ile rozkłada się zwykła torba, a ile ekologiczna, więc co nam powiedzą, w to uwierzymy. Nie wiem więc jak tam z globalnym ociepleniem, ale hm... chyba przeciętny kowalski nic z tym nie zrobi.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  3. #3
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Nie no te torby to się świetnie rozkładają Kumpel mi mówił że się mu na deszczu rozpłynęła xD
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  4. #4
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Tak, mówię to samo, co Vooyu, bo wiem, żę tak jest.
    PS. Większość "ekologicznych toreb" to są foliówki ale sprzedawane
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    O globalnym ocieplenua, a raczej o tym, że to jedna wielka bujda słyszałem, ale nie interesuje się tym

    Te foliowe ekologiczne torby polegają na tym, że kupujesz jedną porządną i nosisz ją ze sobą na każde zakupy, a nie codziennie dostajesz za darmo kilka, kilkanaście "reklamówek", które wyrzucasz, bo są szajsowate I to ma sens

  6. #6
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Ale ja nie o takich mówiłam... Takie to i ja mam (normalne, nie są ekologiczne... takie z Tesco, kupione przed tym jak się zaczęła ta akcja ekologia ). Mówiłam o takich foliowych ciulstewkach, co to się szybciej niby rozkładają.

    (ale zbaczamy z tematu, bo to o globalnym ociepleniu... to już się zamykam, bo nie wiem co powiedzieć )
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Posty
    356

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Moim zdaniem Vooyu ma rację raczej w 100%, ale jakiejś większej dbałości o środowisko to by się przydało, bo siebie samych zniszczymy i zawalimy górami śmieci...
    I am Iron Man!
    Has he lost his mind?
    Can he see or is he blind?
    Can he walk at all
    Or if he moves will he fall?

  8. #8
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Hmm... A ja dla odmiany się nie zgodzę. Mam wrażenie Vooyu, że czasem za bardzo trzymasz się ślepo wytyczonych danych statystycznych (przykład z tym homoseksualizmem chociażby). Nie chcę Cię w żaden sposób obrazić, mówię tylko co myślę.

    Globalne ocieplenie nie jest fikcją. Istnieje, chociaż następuje bardzo powoli. Temperatury na naszej planecie rosną, ale mamy jeszcze kilka wieków spokoju zanim nastąpią jakiekolwiek dokuczliwe konsekwencje działalności człowieka.

    Cytat Zamieszczone przez Vooyu
    1. Globalne ocieplenie jest procesem naturalnym, co powiedział uczący w mojej szkole historyk. Bywały czasy że w Polsce temperatura 40C nie była niczym nadzwyczajnym.
    Heh... Z tego co mi wiadomo globalne ocieplenie nie dotyka tylko Polski, ale całego globu. Gdy w jednym miejscu robi się cieplej, w innym może robić się chłodniej i odwrotnie. Jednakże to tylko tymczasowe, bo w efekcie końcowym temperatura w obu tych miejscach wzrasta. Zaznaczam przy tym, że mówię tu o całych wiekach. Coś takiego raczej nie dzieje się co tydzień, no chyba że nadejdą chwilowe przymrozki, upały itp, ale nie o tym tu mówimy Dodatkowo - czy ten historyk jest meteorologiem? Naukowcem? Co jak co, ale ja wolę opierać się na ludziach, którzy wiedzą co mówią i mają w tym temacie jakieś doświadczenie.

    Cytat Zamieszczone przez Vooyu
    2. Cała sytuacja jest nakręcana przez "pseudoekologów" oraz firmy produkujące tzw. "ekologiczne" baterie słoneczne. Przy czym te baterie są w 0% biodegradowalne, zawierają metale ciężkie i są wytrawiane trującymi kwasami.
    To o czym w końcu mówimy? O zaśmiecaniu planety, czy o globalnym ociepleniu? Te dwie rzeczy są oczywiście pokrewne, ale nie są tym samym. Z cieplarnianego punktu widzenia lepiej jest zainwestować w baterie słoneczne, które nie emitują CO2 ani niczego szkodliwego, a co za tym idzie, czynnie nie przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Lepiej, żeby taka bateria rozkładała się setki lat, niż żeby przez komin elektrociepłowni rocznie wydobywały się tony gazów. No, może trochę mniej

    Cytat Zamieszczone przez Vooyu
    3. CO2 jest najmniej ważnym gazem cieplarnianym. Ważniejszym jest np. metan, wytwarzany naturalnie przez krowy.
    No tak. A ile tego metanu wytwarzają krowy? Ile człowiek wytwarza CO2? Przyznam, że w tym momencie sam nie wiem, ale wydaje mi się, że tego drugiego wytwarza się znacznie, znacznie więcej . Ile jedna krowa potrafi wytworzyć metanu w ciągu dnia? Ile CO2 potrafi wytworzyć samochód? Ile jest krów? Ile samochodów?...

    Cytat Zamieszczone przez Vooyu
    4. Jeden wybuch wulkanu wytwarza więcej szkodliwych gazów niż elektrownie w Polsce przez rok.
    To samo co wyżej: Jak często wybucha wulkan? Ile jest czynnych wulkanów? Które z nich wybuchły w tej dekadzie?
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  9. #9

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Można by jeszcze dodać, że do zanikania warstwy ozonowej wcale tak dużo nie mamy wkładu. Tylko około 2%. Reszta to wina gwiazdy zwanej Słońcem...
    No ajdija.

    ~Forumowe Dziecko Neostrady Przesadzające Z Emotikonami. Ura bura a teraz wszyscy robimy hura.

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

    Słońce ma duży wkład w globalne ocieplenie (czego przykładem jest dziura ozonowa nad biegunem, gdzie słońce oddziałuje najmocniej), ale może nie aż 98%... No bo dlaczego w takim razie dziura ozonowa zrobiła sie akurat w erze samochódów i innych spalin.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę