<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    Cytat Zamieszczone przez Vooyu Zobacz posta
    Ciekawe czemu w takim razie w szklarniach są specjalne urządzenia wytwarzające CO2 xD CO2 jest niezbędne w procesie fotosyntezy.
    Zdecydowanie tak, jest potrzebne. Szklarnie się w ten sposób nawozi.
    Cytat Zamieszczone przez Vooyu Zobacz posta
    A mnie zastanawia czemu CO(IV) ma wpływać na atmosferę, skoro jest cięższe od powietrza? Jakby go było bardzo dużo to najwyżej ludzie w dolinach by się podusili xD
    Wpływa jak w efekcie szklarniowym. Wypróbowane na Wenus. A CO2 jest trujący, ale dla ludzi, nie dla roślin. I miesza się z powietrzem, gazy nie rozwarstwiają się tak łatwo...

  2. #42
    Zafascynowany FNiN Awatar Blondi
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    21 kwietnia razem z klasą byłam na wykładzie jakiegoś ekologa. Ten gościu twierdził, że globalne ocieplenie jest dobre dla ziemi... Nie wiem jak was, ale mnie nawet szkole inaczej uczyli. Wg. niego jeśli nie to, to na ziemi panowałaby średnia temperatura - 15 stopni ...

    Miłość przychodzi sama, hę?

  3. #43
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    No, właśnie o tym mówiłem, a jeszcze do tego, już nie ma GO.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  4. #44
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Hej chciałbym się tu wypowiedzieć... zacznę od tych wulkanów o których można przeczytać w pierwszym poście... może i wybuch dużego wulkany wytwarza tyle CO2 co Polska, ale ona wcale nie jest dużym krajem z mnóstwem metropolii... Ziemia mogła sobie spokojnie radzić z usuwaniem CO2 po wybuchu kilku wulkanów. Ale ludzie wycinają lasów od cholery (sry) i wpuszczają do atmosfery tyle CO2, że głowa mała
    Metan z krowich ferm faktycznie jest szkodliwy, ale nie można olewać CO2 "bo metan więcej szkodzi". Efekt cieplarniany istnieje i już stał się nie hipotezą, ale czystym faktem. CO2 działa jak dach szklarni, (była już o tym mowa.)

    Globalne ocieplenie widać gołym okiem - dziwaczna pogoda, topnienie lodowców górskich i tch na biegunach...

    Jak dla mnie ludzie wprowadzają na naszej planecie za dużo zmian. Co by zaszkodziło jakby troche planetę oczyścić?

    Globalne ocieplenie nie mogło się tak nagle skończyć... Dach szklarni nie odleci samemu, a jak się go wyrzuci to się jeszcze musi rozłożyc.

    Jak za sto lat stopnieją wszystkie lodowce to poziom wody może się podnieść o dużo więcej. Dla przykładu po rozmarznięciu lądolodu podniosły się wody na Ziemi o około 35m,



    Ale globalne ocieplenie to nie tylko zalanie nisko położonych miast czy krajów(biedna Holandia), chodzi o zmiany w pogodzie, w całym klimacie. Taka ilość wody z roztopionych lodowców może chociażby zakłócić prądy morskie. To troche jak domino, jak nic nie zrobimy to nam sie planeta rozsypie. Będzie głupio jak przyszłe pokolenia zamiast pamiętać wyprawy na Marsa zapamiętają zdewastowanie Ziemi.
    "Globalne ocieplenie ? obserwowane od połowy XX wieku podwyższenie średniej temperaturyatmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów oraz przewidywane ocieplenie w przyszłości.
    Średni wzrost temperatury powietrza w latach 1906?2005 w pobliżu powierzchni Ziemi wyniósł 0,74&#177;0,18°C. Istotą problemu związanego z wyjaśnieniem globalnego ocieplenia jest ustalenie w jakim stopniu na to zjawisko wpływa działalność człowieka, a w jakim czynniki naturalne. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) uważa, że „większość obserwowanego wzrostu średniej temperatury globalnej od połowy XX wieku spowodowana jest najprawdopodobniej antropogenicznym wzrostem koncentracji gazów cieplarnianych” poprzez efekt cieplarniany. W XX wieku czynniki naturalne, takie jak aktywność słoneczna i wulkany, spowodowały łącznie tylko niewielkie ocieplenie w stosunku do okresu sprzed rewolucji przemysłowej. Wnioski te poparło ponad 45 stowarzyszeń i akademii naukowych, wliczając wszystkie narodowe akademie nauk najbardziej uprzemysłowionych państw. Mimo że indywidualni naukowcy wyrazili sprzeciw wobec niektórych ustaleń IPCC, znakomita większość uczonych badających zmiany klimatyczne zgadza się z podstawowymi wnioskami Zespołu


    Rosnąca temperatura globalna spowoduje wzrost poziomu morza, przypuszczalnie zintensyfikuje też ekstremalne zjawiska pogodowe oraz zmieni ilość i rozkład opadów atmosferycznych. Inne spodziewane efekty globalnego ocieplenia to: zmiany w wydajności i jakości upraw, zmiany szlaków handlowych, regresja lodowców, wymieranie gatunków organizmów żywych i zwiększony zasięg rezerwuaru chorób zakaźnych."
    3 stopnie to nie wiele, na codzień, ale w skali globalnej jako temp. średnia większa o 3 stopnie to już dużo.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 04-07-09 o 13:52

  5. #45
    Zafascynowany FNiN Awatar Blondi
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    Cytat Zamieszczone przez Dziobal Zobacz posta
    ... moża ...
    Litości !
    Ale weźmy pod uwagę że nawet naukowcy czasem się mylą.

    Miłość przychodzi sama, hę?

  6. #46
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    Mogą się mylić przewidując skutki, ale samo globalne ocieplenie jest faktem... naukowcy raczej się w tym nie mylą.

  7. #47
    Zaciekawiony FNiN Awatar JedibarteX
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    Globalne ocieplenie nie jest tylko faktem papierowym, ale zaczynamy odczuwać je wszyscy. Choćby ostatnie anomalie pogodowe, gwałtowne burze, huragany w Polsce, upały na północy Norwegii, ciepłe i wilgotne prądy powietrzne znad Syberii.. Ludzie przecież to się wszystko do góry nogami przewraca! A to dopiero początek, bo gwałtowne zjawiska pogodowe dopiero zaczynają się rozpędzać. To co w takim razie będzie za 100 lat? Jeśli ludzie nic nie zmienia to będzie totalna katastrofa. Ale mam nadzieję że jednak do ludzi dotrze to ze czynią źle i zaczną działać na rzecz naszej planety.


    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
    Albert Einstein

  8. #48
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

    Co do tematu...
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę