<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    356

Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie"

Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Inni naukowcy z kolei mówią, że idzie epoka lodowcowa, inni że globalne ocieplenie. Niech się zdecydują! Ja na razie mam gdzieś te całe gadanie ;p
    Tobie moze obojętne, ale jeśli jeśli nastąpi już to całe globalne ocieplenie to lodowce zaczną się roztapiać i może podnieść się poziom wody w Bałtyku(choć nieznacznie) to w skutek tego może zalać całą Mierzeję Wiślaną i ?uławy, które po części są depresją. a ja tu mieszkam i nie mam zamiaru się wyprowadzać
    I am Iron Man!
    Has he lost his mind?
    Can he see or is he blind?
    Can he walk at all
    Or if he moves will he fall?

Fan FNiN Awatar Woju
    30

Taka ciekawostka - czemu Grenlandia ma taką nazwę? W dosłownym tłumaczeniu to "Zielony Ląd", bo jak ją odkryli nie było na niej lodu. Daje do myślenia?
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    45

Owszem, we wczesnym średniowieczu (odkrycie Grenlandii i Ameryki Pn przez europejczyków) było cieplej.

Obecne zaniepokojenie wynika nie z faktu, że się robi cieplej, tylko, że... sprawcą tego jest człowiek. I choćby tego, ze w atmosferze jest za mało węgla w stosunku do emisji... co oznacza, że coś go przechwytuje - nie wiemy tylko co... i jak długo będzie to trwało...

Zaś nieszkodliwość foliówek to rzecz względna. Jasne, pojedyncza to nic. A jak przemnożymy przez ich ilość?

Do tego dodajmy paskudne kartony mleka (też wygodne), badziewne potwornie szkodliwe plastikowe okna... i nagle się okazuje, że zmieniając KOMPLEKSOWO nasze działania możemy mniej szkodzić, mniej wyczerpywać surowców, mniej być zależnym od ropy i gazu (co za tym idzie: Rosji, krajów arabskich i USA)

Fan FNiN Awatar Woju
    30

O przepraszam, plastikowe okna nie są badziewne... Drewniane rozszczelniają się po paru latach i trzeba je wymieniać, PCV wytrzymują długie lata praktycznie bez uszczerbku. Poza tym żeby wyprodukować "ekologiczne" drewniane okna trzeba wycinać lasy Tak samo nieekologiczne są tzw. biopaliwa - widziałem w jakimś magazynie (i to nie był "Fakt" ) dokładne wyliczenia. Przy okazji, wiecie jaka jest najbardziej ekologiczna roślina?

45

Plastikowe okna S? badziewne. Zbyt szczelne. Robione z PVC, które przy produkcji i potem w śmieciach strasznie szkodzi środowisku. Wycinka drewna z lasów... taka zła nie jest, o ile lasy są dobrze prowadzone. A co do jakości drewnianych - jak się kupuje byle chłam, to się rozszczelniają...

NIE ma "najbardziej ekologicznej" rośliny - to jest pojęcie sprzeczne z logiką.

Fan FNiN Awatar Woju
    30

Chodziło mi o roślinę jednoroczną która wytwarza najwięcej tlenu z małej powierzchni, a pod koniec jej okresu życia można ją zużyć niemal w 100% Okna plastikowe można rozszczelnić, nieszczelne drewniane raczej trudno naprawić :]

Zaciekawiony FNiN Awatar bulion

plastikowe mają takie wywietrzniki na górze i przez nie wieje i jest zimno, a jak z kolei je zakleisz, to zrobi ci się grzyb w mieszkaniu, albo się zaczadzisz, jak tylko nadarzy się okazja, bo nie będzie przepływu powietrza, więc są badziewne, ale nie powiedziałabym, żeby jakoś szkodziły środowisku, bo takie okna mają dość długą gwarancję, i zanim wszyscy rzucą się do wywalenia okien na śmietnik, naukowcy na pewno wymyślą coś do utylizacji xd a poza tym, te okna da się naprawić, więc działają jeszcze dłużej. Drewnianym oknom pomaga tylko kit. jeśli zepsuje się coś więcej, trzeba wymieniać, albo męczyć się z małymi naprawkami non stop (przynajmniej tak było kiedyś, nie wiem jakie teraz są okna, choć na pewno są ładniejsze od plastików ).
    ale się rozpisałam xd

co to za roślina ?

Pozawalam sobie dodać do nazwy topicu "i ekologia", bo to tematy dość
    pokrewne, a tak sobie krążymy wokół wszystkich //Jasti
    //A ja skasowałem to "", bo nijak nie pasuje miw nazwach tematów//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 05-03-09 o 21:50
    "Poezję pisze się łzami, powieść krwią, a historię rozczarowaniem." Carl Ruiz Zafón

Fan FNiN Awatar Woju
    30

Domyślnie Odp: "Globalne ocieplenie" i ekologia

Ja nie mam lufcika w plastikowym oknie Ta roślina to... konopie siewne

45

No wiesz, Vooyu... wiele roślin się da wykorzystać w 100% - jeśli nie WSZYSTKIE. A konopie... są dość... tego tam... pożądane, aby ludzie często je palili - wszak głupkami lepiej się rządzi, nie?

Fan FNiN Awatar Woju
    30

...I dlatego za posiadanie ilości siłą działania nieprzewyższającej 100ml wódki można iść na 3 lata do więzienia (Takie małe odbiegnięcie od tematu)
    Chodziło mi o ich zastosowanie w przemyśle Nie ma sensu przepisywać więc zainteresowanych zapraszam tutaj -> http://wolnekonopie.pl/index.php?opt...d=40&Itemid=56 (przy okazji chcę zauważyć że odmiana włóknista to ta dziko-rosnąca od lat w Polsce, która nie ma praktycznie właściwości odurzających)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów