<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jeziu5
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    47

    Talking Oceny semestralne

    Zainspirował mnie pomysł z OS. W tym wątku można by wystawiać oceny poszczególnym nauczycielom. Uwaga każda ocena musi mieć uzasadnienie (najlepiej oparte na książce).

    Imię i nazwisko: pan Czwartek (pseudonim Borsuk)
    Przedmiot: Fizyka
    Ocena: celujący +
    Uzasadnienie: Pan Czwartek jest inteligentnym i wesołym nauczycielem. Prowadzi ciekawe lekcje połączone z doświadczeniami. Jest tak popularny wśród uczniów, że niektórzy podczas choroby przychodzą do szkoły. Zajęcia prowadzi z pamięci i wymyśla ciekawe tematy.

    Notatka od rodzica:
    Nie zgadzam się z wyżej wymienioną oceną. Pan Czwartek jest niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym nauczycielem. Przeprowadza doświadczenia nieodpowiednie dla uczniów w wieku moje syna. Po powrocie z ostatniej fizyki widziałam u niego objawy zatrucia dwutlenkiem węgla. Dodoatkwo nauczyciel zmusza uczniów do przychodzenia na jego zajęcia nawet gdy są chorzy. Takiemu nauczycielowi nie postawiłam bym 3.
    Mama Ucznia

    No i co?? Z którą opinią się zgadzacie ?

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Czy to nie powinno być w ogólnym dziale o FNiN?

    A żeby nie było oftopa to dodam że zgadzam sie z opinią numer jeden bo Czwartek nie zatruwał nikogo dwutlenkiem węgla. Czwartek ma jednak jedną wadę - na pierwszej lekcji zamiast uczyć o przedrostkach (deka, centy, mega itd.) i definicjach fizycznych jak przewiduje to program nauczania, zaczyna od doswiadczen które przeprowadza sie moze nawet w liceum

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jiraiya
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    30
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Wadę mówisz?Jak dla mnie to duża zaleta
    /*Having knowledge is great, but sharing knowledge is greater - someone intelligent said that*/

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Wręcz przeciwnie. Wyobraź sobie że przychodzisz pierwszy raz do pierwszej klasy (podstawówki ofc) i wam nauczycielka mówi że będziecie robić ułamki. ?eby zrozumieć trudniejsze rzeczy trzeba zrozumieć najpierw łatwiejsze.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jiraiya
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    30
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Ja na to patrze z innej strony, jak przychodze pierwszy raz do szkoły to zazwyczaj są nudne lekcję podstawy itp. jak Czwartek zrobił im doświadczenia to odrazu ich zainteresował przedmiotem i w miedzyczasie mógł nadrobić te podstawy gdy już uczniowie go słuchali i byli ,,grzeczni"
    A co do twojego przykładu z ułamkami masz racje lecz ja bym bardziej był zainteresowany lekcją po wykładzie Czwartka niż taką normalną pierwszą lekcją przeprowadzoną przez zwykłego nauczyciela.
    Ostatnio edytowane przez Jiraiya ; 12-02-09 o 21:42
    /*Having knowledge is great, but sharing knowledge is greater - someone intelligent said that*/

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Cytat Zamieszczone przez Jiraiya Zobacz posta
    Ja na to parze z innej strony, jak przychodze pierwszy raz do szkoły to zazwyczaj są nudne lekcję podstawy itp. jak Czwartek zrobił im doświadczenia to odrazu ich zainteresował przedmiotem i w miedzyczasie mógł nadrobić te podstawy gdy już uczniowie go słuchali i byli ,,grzeczni"
    Może i bym sie z tym zgodził jesli Czwartek zrobił by im jedno doswiadczenie na początek, ale on robił ich wiecej. Trzy są opisane, ale jesli były trzy to na pewno było więcej.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jiraiya
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    30
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Wiesz trudno mi się postawić w tej sytuacji ponieważ juz mam ten caly materiał za sobą, aczkolwiek możesz mieć racje.Ktoś kto wcześniej nigdy nie miał fizyki to po takim toku nauczania Czwartka może mieć duże problemy
    /*Having knowledge is great, but sharing knowledge is greater - someone intelligent said that*/

  8. #8
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    A najdziwniejsze jest to, że na lekcji Czwartek zawsze robi coś co akurat superpaczce się wkrótce przydaje, na przykład z ochłodzeniem sprezonego powierza. Zajeżdża mi Harrym Potterem.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar Czik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    No on robi dużo rzeczy, ale tylko te, które się przydają, są opisane w książce, bo są ważne dla fabuły.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive agian!

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar _mO_nika
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Oceny semestralne

    Co do Twojego pytania Jeziu5, to zgadzam sie raczejh z tą pierwszą oceną. A co do późniejszych wypowiedzi, to raczej zgadzam się z tym, że lepiej na początku kogoś zainteresować przedmiotem bo potem może być ciekawy i jak to napisała Jiraiya "grzeczni." Ale co do robie nia samych eksperymentów to ... hm.. tacy uczniowie mogą mieć później problemy ..

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę