<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 157

Wątek: Kulisy muzyki

  1. #131
    Zafascynowany FNiN Awatar Podróżnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Posty
    361

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Tak. Pamiętam jak na shoucie narzekałeś, ile to czasu może kurier jechać
    Wiek to stan ciała, a nie umysłu.

  2. #132

  3. #133
    Zafascynowany FNiN Awatar Podróżnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Posty
    361

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Hahaha. Coś chciałem... Nie znasz może jakiś prostych kawałków, które można by na klasyku zagrać?
    Wiek to stan ciała, a nie umysłu.

  4. #134
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Z tych co ja się najpierw uczyłem...
    Maidenów: Hallowed Be Thy Name, Dance of Death
    Sabbathu: Iron Man, Electric Funeral
    Led Zeppelinów Stairway to Heaven
    Deep Purpli Smoke on the Water
    Spróbuj

  5. #135
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Cytat Zamieszczone przez Kalo
    Da się na tym grać, ale to JEST złom. Ja rozumiem, Patryx, że żal ci że masz kiepski sprzęt, ale bez przesady.
    Złom to jest np. Dimavery (http://allegro.pl/item1165296061_zes...k_osprzet.html) nad którym to sprzętem zastanawiałem się dość poważnie przed kupieniem elektryka. Z tym, że ja się wtedy kompletnie nie znałem na gitarach (znałem tylko dwie firmy ? fendera i gibsona a do tego nie odróżniałem mostku od siodełka; jeśli chodzi o gitarę to umiałem tylko grać a to i tak nie specjalnie dobrze). Nie wiem czemu nie czytałem żadnych for gitarowych itd. W każdym razie to było dwa lata temu. Jak myślę, że mogłem kupić takiego syfa to mi się źle robi. Potem czytywałem trochę o tej gitarze i coraz bardziej się cieszyłem że dopłaciłem za bądź co bądź (kopię) fendera.

    Cytat Zamieszczone przez Kalo
    Ja rozumiem, Patryx, że żal ci że masz kiepski sprzęt, ale bez przesady.
    Uwierz ? nie żal mi. Owszem, humbaki by się przydały (kiedy kupowałem gitarę nie wiedziałem co to jest, wiedziałem tylko że jakieś przetworniki, a ponieważ gitary z owymi humbackerami były dużo droższe postawiłem na single, które są jedyną rzeczą, która mi się w mojej gitarze nie podoba i chciałbym ją zmienić) ale pozatym uważam, że jak na taką cenę mój sprzęt jest całkiem niezły. Bo w czym (nie licząc bajerów takich jak blokowane klucze i dwustronne tremolo z którego zaraz przestaniesz korzystać bo ci się ta zabawa znudzi) twoja gitara jest lepsza od mojej). Oprócz porządnych przetworników nie widzę niczego co by naprawdę mocno przewyższało twoją gitarę nad moją. Lepsze drewno ? OK, ale zanim sygnał przejdzie przez kabel dojdzie do poda, który zniekształca dźwięk (w sensie pozytywnym oczywiście) potem kolejny kabel do głośników to jakość dźwięku wynikająca z dobrego drewna po drodze zniknie. Pewnie jest jeszcze parę rzeczy w których twoja gitara jest lepsza od mojej, ale to są drobiazgi.

    Cytat Zamieszczone przez Kalo
    Na dniach (pewnie jutro) kupuję Pocket PODa.
    W końcu dorównasz mi jakością sprzętu (jeśli głośniki nie będą bardzo pogarszać dźwięku). Chociaż dzięki połączeniu humbaki+pod może wyjść coś ciekawego. Może jeszcze kiedyś przyjdziesz do mnie to pogramy bo ostatnio było ciężko z twoim nagłośnieniem.

    Cytat Zamieszczone przez Kalo
    Wiadomo, klasyk nie kręci, ale nie chciałbyś wyrzucić 1000 zł na elektryka ze wzmakiem i dowiedzieć się że odechciało Ci się grać?
    Po to właśnie się ogrywa sprzęt (masz gdzieś w pobliżu sklep muzyczny?)

    Cytat Zamieszczone przez Kalo
    Z tych co ja się najpierw uczyłem...
    Maidenów: Hallowed Be Thy Name, Dance of Death
    Sabbathu: Iron Man, Electric Funeral
    Led Zeppelinów Stairway to Heaven
    Deep Purpli Smoke on the Water
    On gra od dwóch tygodni (choć umiejętnościami, jak twierdzi, dorównuje już pralce ). Sam masz problemy z płynnym graniem niektórych z tych piosenek (chyba że już wyćwiczyłeś)
    Ostatnio edytowane przez Patryx ; 03-08-10 o 19:44

  6. #136
    Zafascynowany FNiN Awatar Podróżnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Posty
    361

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    To do mnie o tym sklepie? Jeśli tak to powiem, że skoczyć to raczej nie jest wielki problem. Co do poziomu mojej gry : możliwe, że przerosłem biurko
    Wiek to stan ciała, a nie umysłu.

  7. #137
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    Złom to jest np. Dimavery (http://allegro.pl/item1165296061_zes...k_osprzet.html) nad którym to sprzętem zastanawiałem się dość poważnie przed kupieniem elektryka.
    To nawet nie jest gitara : O To coś to raczej podpałka do pieca.
    Potem czytywałem trochę o tej gitarze i coraz bardziej się cieszyłem że dopłaciłem za bądź co bądź (kopię) fendera.
    Twoja gitara do Dimavery to jak moja do Ibaneza Steve'a Vaia... ba, nawet gorzej. Dużo, dużo gorzej.

    ale pozatym uważam, że jak na taką cenę mój sprzęt jest całkiem niezły.
    Poza tym - osobno. Całkiem niezły jak na taką cenę owszem. Jak na 450 zł, gdzie poza Bulletem nie dostaniesz nic dobrego (mówię o nówkach, bo osobiście chyba bym wolał w tej cenie używkę Corta X2).
    Bo w czym (nie licząc bajerów takich jak blokowane klucze i dwustronne tremolo z którego zaraz przestaniesz korzystać bo ci się ta zabawa znudzi) twoja gitara jest lepsza od mojej).
    Primo: mam klucze olejowe
    Secundo: nie mam dwustronnego tremola, tylko Floyd Rose. To jest naprawdę duża różnica. Tak samo jak zwykłe klucze a klucze olejowe, nie mówiąc już o blokowanych (chociaż osobiście uważam że bloki to przesada).
    Oprócz porządnych przetworników nie widzę niczego co by naprawdę mocno przewyższało twoją gitarę nad moją.
    1. Przetworniki, ale to już powiedziałeś. Humbacki które mam są na poziomie Seymourów Duncanów SH-2 i SH-4, czyli to już średnio-wyższa półka (wyższa to już takie cuda jak DiMarzio X2N i inne Bille Lawrency czy tam SD SH-14). A Twoje? Nie wiadomo nawet jakiej marki itd.
    2. Floyd Rose. Wbrew pozorom to nie tylko dwustronne ramię, ale też dwustronne blokowanie strun. A co za tym idzie, moja gitara jest niemal nierozstrajalna. Kilkanaście minut zabawy z wajchą i korekta stroju o zaledwie parę centów (przypominam, 50 centów = 1 półton). No i debile se mogą pokręcić kluczami, bo nic się nie stanie
    3. Drewno. W Twojej (jeśli to nie sklejka) wzięli pierwszy lepszy kawał drewna (może odrzuty z produkcji w custom shopie Fendera ) i pocięli na nową gitarę. W mojej drewno było sezonowane i lepszej jakości, wybierane etc. Na pewno nie pierwsze lepsze Z drewna wynika sustain, ogólne brzmienie itd. Mahoń jest np. ciemny i zmulony, a lipa ostra i jasna (nie wiem czy dobrze pamiętam ) (u mnie akurat jest olcha). I takie coś wpływa bardzo, ale to bardzo na brzmienie. Myślisz że gitara z custom shopu, powiedzmy PRS też nie będzie lepsza od Twojej pod kątem drewna? o.O Przecież w limitowanych edycjach wysokich serii (może nie u mnie) liczy się nawet układ słojów w drewnie.
    4. Elektronika. To już mniej ważne niż drewno czy pickupy, ale też istotne. I znowu - jej jakość jest analogiczna do ceny gitary (przypominam, moja kosztuje 2,5k w sklepie i taką cenę przyjmujemy). Ekranowanie, kabelki, potencjometry, przełączniki, gniazdo...
    5. Ogólne wykonanie. Mayones to lutnicza firma, a Flame to produkcja limitowana, ręczna, etc. Na pewno lutnicy Mayonesa bardziej się starali przy robieniu mojej gitary niż jakieś chińskie dziecko robiące Twoją za miskę ryżu przy taśmie produkcyjnej. O, i przypomniała mi się kolejna rzecz - moja ma niemiecki osprzęt (Schaller) i polskie wykonanie, a Twoja to chińszczyzna od główki po straplocki.
    To chyba tyle z większych różnic, jak mi się przypomni to napiszę coś jeszcze.
    Po to właśnie się ogrywa sprzęt (masz gdzieś w pobliżu sklep muzyczny?)
    Geniuszu kochany: czytanie ze zrozumieniem - kolejna pała. Co z tego, że wybierze sobie fajny sprzęt pod siebie, skoro po 2 tyg odechce mu się na nim grać i stwierdzi że to nudne (nie twierdzę że tak będzie, życzę wielu szczęśliwych godzin z gitarą Podr. )

    Sam masz problemy z płynnym graniem niektórych z tych piosenek (chyba że już wyćwiczyłeś)

    Proszę, przestań, niedobrze mi ze śmiechu Ostatnio patrzyłeś jak gram pół roku temu?



    Tak a propos, wcześniej mówiłeś że Peavey Backstage 200 zł a lampa 10 razy tyle. Otóż półlampę dostaniesz za 4 razy tyle, a pełną lampę za może... 6 razy tyle Więc nie czaruj, bejbe.

  8. #138
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Hmm... Wiesz, Kal... Duża giwera nie wystarczy, żeby zrobić z cieniasa prawdziwego macho xD. Podobnie jest z gitarą, nie? Pogadamy jutro, jak już rozwiążesz tą sprawę z nagłośnieniem. Chociaż ja nie siedzę za bardzo w klimatach gitarowych, to jednak klasyka w domu mam i czasem coś tam grywam. Twoja sprawa w sumie, ale ja nie wyobrażam sobie grać na dobrej, lutniczej gitarze na głośnikach od kompa. Phi... Śmiem twierdzić, że taka gitara nie jest już wtedy taka dobra . Poza tym to takie... niesmaczne, nie uważasz?
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  9. #139
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Hmm... Wiesz, Kal... Duża giwera nie wystarczy, żeby zrobić z cieniasa prawdziwego macho xD.
    Dobre Niezły tekst, ale pamiętaj o tym.

    Yy... Zaraz, moment, z cieniasa? Odwołaj to, szubrawco!
    Pogadamy jutro, jak już rozwiążesz tą sprawę z nagłośnieniem.
    O czym na przykład?
    --
    Wiem, to trochę świętokradztwo. Dlatego też kupuję teraz multiefekt, a jak będzie kolejny przypływ kasy - jakieś kolumny 2.0
    Stwierdziłem że póki co kupię tylko ten multi i porządne kolumienki, bo... nie potrzeba mi nic lepszego. Raz na pół roku bym grał jakiś większy szoł, więc... mogę równie dobrze na ten czas pożyczać od kolegi piec (nie od Patryxa. od innego. on ma 30W pół-lampę, naprawdę jest moc ).
    A jak kiedyś będę na tyle dobry, że będę częściej grał dla ludu (o ile w ogóle tak będzie), to zafunduję sobie coś w stylu tego. Ewentualnie pójdę za radą kuzyna, który gra niemal zawodowo w zespole i stwierdził (po tym jak tachał ze sobą podobny sprzęt przez pół Polski na trasie) że lepiej kupić head (ma chyba coś takiego) bo na koncertach i tak zarzucą Ci nagłośnieniem.

  10. #140
    Zafascynowany FNiN Awatar Podróżnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Posty
    361

    Domyślnie Odp: Kulisy muzyki

    Ja bardziej myślę tak jak Kalo : wolę sobie kupić lepszą gitarę i dozbierać, niż kupić sobie jakąś tandetę i taki sam piecyk. Podłączy się najwyżej do kompa i uzbiera, czy się rodzice dorzucą z okazji jakiś urodzin czy cóś . Ja mam jeszcze trochę czasu . I jeszcze pytanie odnośnie Klasyk-Elektryk : czy gdy zamierzam na klasyku uczyć się jakiś podstaw (chwyty, tabulatura) to czy warto mi się zapisywać na jakieś lekcje? A może nauka domowa wystarczy?
    Wiek to stan ciała, a nie umysłu.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę