<

Zobacz wyniki ankiety: Homoseksualizm - czy jest chorobą?

Głosujących
132. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    26 19.70%
  • Nie

    96 72.73%
  • Nie mam na ten temat zdania

    10 7.58%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 29 37 38 39 40 41 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 445

Wątek: Homoseksualizm

  1. #381
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    W świetle bogactwa heteroseksualnych (i diabli - wiedza - co - seksualnych, ale nie kojarzonych z homo) paskudnych fetyszy, kwestię nazywania homoseksualizmu pożyciem nienaturalnym postrzegam jako kontrowersyjną

    Szczególnie w świetle całkiem pokaźnej listy zwierząt wszelkich kształtów i wymiarów praktykujących homo homo mizi mizi

    Ale i tak najlepszy jest motyw facetów twierdzących że "przeciw lesbijkom to nic nie mają ale geje won" No ciekawe skąd to wynika

    Obstawiam że homoseksualizm jako rzecz zboczona to idea zrodzona z naszej kultury, nie zaś z "wrodzonego wstrętu homo sapiens", tym bardziej że istniały społeczeństwa gdzie homoseksualiści sobie wesoło funkcjonowali. To raczej problem transformacji kultury i mentalności, niż starcia na linii naturalne - nienaturalne.
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  2. #382
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Szczególnie w świetle całkiem pokaźnej listy zwierząt wszelkich kształtów i wymiarów praktykujących homo homo mizi mizi
    Aha. Już parę razy udowadniałem na tym forum, że:

    1) Zwierzęta żyjące w stadzie izolują osobniki homoseksualne.
    2) Wśród zwierząt popularny jest kanibalizm, kazirodztwo i koprofilia. Dlaczego i tego nie zalegalizować.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #383
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    I jeszcze raz - nienaturalne jest też: rolnictwo, komputer, małżeństwo, koncepcja Boga, pismo itd. To w ogóle nie wnosi niczego do dyskusji - naturalność/nienaturalność. Spotkałem się kiedyś z teorią, która tłumaczy, że homoseksualizm był przydatny genetycznie z perspektywy grupy, niekoniecznie jednostki, która dowodziła, że jest naturalny. Tylko co z tego? Człowiek w ogóle nie jest naturalny, a powinien być kulturalny (z czym część ma spore problemy).
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  4. #384
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Obstawiam że homoseksualizm jako rzecz zboczona to idea zrodzona z naszej kultury, nie zaś z "wrodzonego wstrętu homo sapiens", tym bardziej że istniały społeczeństwa gdzie homoseksualiści sobie wesoło funkcjonowali. To raczej problem transformacji kultury i mentalności, niż starcia na linii naturalne - nienaturalne.
    Trochę jak składanie ofiar z ludzi i kazirodztwo.

    Żeby nie było - nie mam opinii na temat homo (w tym momencie), ale po prostu nie trafia do mnie argument tego typu
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 23-11-13 o 14:03

  5. #385
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Cytat Zamieszczone przez Dziobal Zobacz posta
    Trochę jak składanie ofiar z ludzi i kazirodztwo.

    Żeby nie było - nie mam opinii na temat homo (w tym momencie), ale po prostu nie trafia do mnie argument tego typu
    Heh, w sumie myślałem że tak to zostanie zinterpretowane ale nie chciało mi się poprawiać: to było stwierdzenie że IMHO chodzi tu o problem kulturowy a nie biologiczny, natomiast nie zajmowałem się kwestią czy ofiary z ludzi i homoseksualizm to fajne wartości kulturowe

    W sumie to jestem neutralny wobec tego problemu. W sensie, niech sobie geje będą, niech chodzą po ulicach, ale niech nie będą grupą u p r z y w i l e j o w a n ą i niech nie grozi mi dyskryminacja jako... hetero. Nie lubię skrajności.
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  6. #386
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Heh, w sumie myślałem że tak to zostanie zinterpretowane ale nie chciało mi się poprawiać: to było stwierdzenie że IMHO chodzi tu o problem kulturowy a nie biologiczny, natomiast nie zajmowałem się kwestią czy ofiary z ludzi i homoseksualizm to fajne wartości kulturowe
    Jesteśmy ludźmi, a nie zwierzętami. Branie przykładu ze zwierząt to krok wstecz.

    http://www.podprad.org/aktualny-1.ph...WSKIEJ%20PROPA
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  7. #387
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Dlaczego kulturowy, a nie biologiczny?

  8. #388
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Bo istnienie homoseksualizmu samo w sobie nie jest problemem - nie umiera się na to, krzywdy ani sobie, ani innym się nie robi. Ot jest coś takiego. Problemem jest społeczeństwo, które nie umie się do tego ustosunkować - czyli problem jest kulturowy nie biologiczny.

    Co do Andrzeja:

    1. Nie wiem jaki jest procent homoseksualistów w społeczeństwie. I szczerze powiedziawszy, nie ma to żadnego znaczenia - czy 90%, czy 10%, czy 1% społeczeństwa jest homoseksualne - prawa powinny być takie same.

    2. Kolejny nieistotny argument. Nie ma żadnego znaczenia co jest naturalne, a co nie jest. O czym pisałem już ok. 700 razy.

    3. Z tego co wiem przyczyny orientacji homoseksualnej mogą, ale nie muszą być wrodzone. Tylko cóż z tego. Nawet jeżeli homoseksualizm jest formą podśwaidomego wyboru to nie czyni to go niczym złym.

    4. W kulturze greckiej miłość męsko męska odgrywała jednak istotna dosyć rolę, widać to choćby u Platona. Natomiast faktycznie niekoniecznie był to homoseksualizm, tak jak rozumiemy go współcześnie.

    5. Co to za w ogóle idea, że coś co nie jest normalne musi być chorobą. Żeby coś zakwalifikować lub zdyskwalifikować jako chorobę musi istnieć szereg przesłanek, który widać w tym wypadku zaistniał.

    6. Lol, wymyślamy argumenty strony przeciwnej, które sami potem obalamy. Erytrystykę już dawno wszyscy przeczytali, nie działa.

    7. j.w.

    8. Heteroseksualizm w ten sposób też opiera się jedynie na seksie. Jak sama nazwa wskazuje. A jak wskazuje życie - związki heteroseksualne też w większości trwają krótko.

    9. Co to jest? Wykłócanie się o miejsce wymienienia na liście wymordowanych podczas Holokaustu to już wyższy poziom cebuli.

    Nie wiem z czym i po co walczą autorzy owego tekstu, ale mam wrażenie, że głównie z własnymi kompleksami, które przybierają w ich głowach postać wyimaginowanego lobby LGBT.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 23-11-13 o 17:29
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

  9. #389
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Upośledza najważniejszy - oprócz samozachowawczego - instynkt. To jednak całkiem spory problem. Oczywiście mówię stricte biologicznie.

  10. #390
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Homoseksualizm

    Przeczytałem, Andrzej, artykuł pod Twoim linkiem i jeśli mamy potraktować go jako zaprzeczenie rzekomej naturalności zachowań homoseksualnych wśród zwierząt, to jego całokształt pozbawia go całej mocy...

    Po pierwsze, autor neguje podawany przez przedstawicieli środowisk homoseksualnych odsetek osob o tej orientacji w spoleczebstwie, wytyka mu brak jakiegokolwiek potwierdzenia w rzetelnych badaniach, następnie podaje swoją liczbę, której źródła sam nie raczy podać...

    Punkt piąty, "Homoseksualizm nie jest chorobą, bo został skreślony z listy chorób", sugeruje, że homoseksualizm jednak chorobą jest. Proszę, powiedzcie mi, że na medycynie, ludzkiej biologii i psychiatrii znacie się lepiej niż organizacja odpowiedzialna za tworzenie listy chorób uznawanej, domyślam się, przez większość naukowego środowiska, proszę, powiedzcie mi, że autor tego żałosnego artykuliku jest w stanie negować decyzje wspomnianej organizacji...

    Punkt 8, majacy rozprawić się z twierdzeniem, że zdarzało się w historii ludzie wybitni i homoseksualni jednocześnie tylko je umacnia... Nie sądzę, żeby to było podawane przez homoseksualistów (znajdzcie mi jakiś ładny synonim do tego słowa ) jako dowód wyższości ich orientacji nad hetero, a wskazujący, że są one równe. Mniej więcej to wynika z treści komentarza do tego i pozwala ocenić autora ładnym, wulgarnym przymiotnikiem.

    Punkt 8 jest smieszniejszy, bo, o ile dobrze zrozumiałem, udowadnia, że zwiazki homoseksualne opierają się wyłącznie na seksie, bo są homoSEKSUALNE.
    Mam cicha nadzieje, ze moja interpretacja tego punktu mija się z prawdziwą.

    Co do rzekomej widocznej różnicy w przywiązaniu do siebie członków par homo i heteroseksualnych. Chciałbym wszystkim zarzucajacym gejom ich rozwiązłość, brak wierności partnerowi, częste zmiany partnerów, mniejsze, nazwijmy to, natężenie miłości itp. Chciałbym powiedzieć, że dziewczyna może zerwać z chłopakiem. Kilka razy w ciągu roku nawet. Co więcej, mąż może rozwieść się z żoną. Miłość nie jest wieczna, a to, że (być może, nie widziałem statystyki zerwan wśród homoseksualistów) geje robią to częściej wynikać może z tego z tego, ze dzieci nie mają (dzieci z pewnością spajaja zwiazki, niekoniecznie zwiększając natezenie miłości miedzy partnerami), śluby brać im trudniej (trudniej wyjść z małżeństwa niż z nieformalnego związku), homoseksualistów jest o wiele wiele mniej niż hetero, więc trudniej jest im znaleźć drugą, wymarzoną połówkę.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 39 z 45 PierwszyPierwszy ... 29 37 38 39 40 41 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę