<

Zobacz wyniki ankiety: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

G³osuj±cych
240. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie
  • Gang Niewidzialnych Ludzi

    12 5.00%
  • Teoretycznie Mo¿liwa Katastrofa

    78 32.50%
  • Pa³ac Snów

    24 10.00%
  • Pu³apka Nie¶miertelno¶ci

    27 11.25%
  • Orbitalny Spisek

    23 9.58%
  • Trzecia Kuzynka

    51 21.25%
  • Bunt Maszyn

    5 2.08%
  • ¦wiat Zero

    16 6.67%
  • Sekret Czerwonej Hañczy

    3 1.25%
  • Kl±twa Domu McKillianów

    1 0.42%
  • (nie)Bezpieczne Dorastanie

    0 0%
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 211 do 220 z 232
  1. #211
    Zainspirowany FNiN
    Do³±czy³
    Dec 2013
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Moja kolejno¶æ Ksi±¿ek (Oceniê sobie wszystkie- lubiê statystyki)
    12 miejsce- Orbitalny Spisek- Niezbyt ciekawa, momentami zdaje siê byæ ci±gniêta na si³ê. Nudne w±tki Zosi i Felixa, i jak dla mnie do¶æ zdecydowanie odstaje od reszty serii. 4/10
    11 miejsce- Gang Niewidzialnych Ludzi- Widaæ, ¿e jest to przede wszystkim ksi±¿ka dla dzieci. Ponadto akcja do¶æ szarpana i dopiero pod koniec ³±czy siê w jedn± ca³o¶æ. 5/10
    10 miejsce- Orbitalny Spisek 2: Ma³a armia- Lepsza czê¶æ ni¿ pierwszy tom OS-a. Jednak Morten wci¶niêty nieco na si³ê. 5+/10
    9 miejsce- Teoretycznie mo¿liwa katastrofa- Czê¶æ z niewykorzystanym potencja³em. My¶lê ¿e akcja zbyt pó¿no siê zawi±za³a. Ale i tak jest nie¼le. 6+/10
    8 miejsce- Nadprogramowe Historie- Niezbyt podoba³ mi siê pomys³ na zbiór opowiadañ w uniwersum FNiN, jeszcze dodatkowo czesc z nich wcze¶niej by³a darmowa... Ale autor siê wybroni³. 7-/10
    7. miejsce- Sekret Czerwonej Hanczy- Najtrudniejsza dla mnie do oceny czê¶æ. Z jednej strony czyta³o siê j± naprawdê fajnie, z drugiej jest bardzo oderwana od reszty serii, no i tyle b³êdów nie by³o jeszcze chyba nigdy. Ostatecznie za to odbieram 1 pkt i czê¶æ dostaje. 7/10
    6. Miejsce- Swiat Zero 2. Alternauci- Wprawdzie dwa ostatnie ¶wiaty by³y dosyæ przesadzone, lecz ksi±¿ka jest zdecydowanie najbardziej inteligentn± czê¶ci± serii i od pocz±tku trzyma w napiêciu a¿ do koñca. -8/10
    6. Miejsce- Swiat Zero- Potencja³ z TMK w pe³ni wykorzystane. ¦wietnie pokazane pocz±tkowe delikatne ró¿nice miêdzy ¶wiatami zmieniaj±cymi siê coraz bardziej z ka¿dym kolejnym skokiem. -8/10
    4. Bunt Maszyn- Jedna z najlepszych czê¶ci serii. Mi osobi¶cie, nie wiem czemu przypomina³a Pu³apkê Nie¶miertelno¶ci. Mo¿e dlatego, ¿e i tu i tu autor groteskowo pokazuje wiele cech, i tu i tu pojawia siê dawno nie widziana rodzina, i tu i tu dyrektor Stokrotka stara siê aktywizowaæ uczniów... +8/10
    3. Miejsce- Pu³apka Nie¶miertelno¶ci- Mia³a ¶wietny, smutno-refleksyjny klimat, lecz mimo tego by³a wrêcz wype³niona humorem ( Musical )... No i Gloria/Paula, pierwsza mi³o¶æ Felixa... ¶wietny w±tek. -9/10
    2. Miejsce- Pa³ac Snów- Ta ksi±¿ka mia³a tak realistyczny klimat, ¿e czytaj±c fragmenty o Pa³acu, czu³em siê jakbym tam by³! Pierwsze podej¶cie serii do mroczniejszych klimatów, moim zdaniem w niektórych momentach w tej sferze nawet lepsze ni¿ PN czy 3K. 9/10
    1. Trzecia Kuzynka- Absolutnie najgenialniejsza czê¶æ, i s±dzê ¿e baaardzo trudno bêdzie innej czê¶ci o pobicie jej. To jest jedna z tych ksi±¿ek, których po prostu siê nie zapomina- 10/10


    Oczywi¶cie oceni³em w skali FNiNowej, normalnie ka¿dej czê¶ci dalbym co najmniej 7/10.

  2. #212
    Zaciekawiony FNiN Awatar nika<3
    Do³±czy³
    Feb 2014
    P³eæ
    Posty
    2

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Felix,Net i Nika oraz Teoretycznie Mo¿liwa Katastrofa

  3. #213
    Zainspirowany FNiN
    Do³±czy³
    Dec 2013
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Jest mo¿liwo¶æ dodania do sondy SCH? Bo byæ mo¿e jest kto¶ kto chce zag³osowaæ na t± czê¶æ a nie ma takiej mo¿liwo¶ci.

    //Doda³am.//Mortenka
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 30-03-14 o 19:10

  4. #214
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Do³±czy³
    Jul 2014
    P³eæ
    Posty
    125

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    12 miejsce - OS2 - Za du¿o politycznych w±tków, trudniejsza ni¿ inne czê¶ci. Ma³o akcji i ma³o humoru.

    11 miejsce - SCH - Nudne, ma³o Science Fiction, ale poza tym super.

    10 miejsce - ¦Z2 - Ksi±¿ka niez³a, jednak p. Kosik przesadzi³ z tymi nazwami np. B42

    9 miejsce - NH - Lekkie, przyjemne opowiadanka, jednak nie powie¶æ. Trochê szkoda.

    8 miejsce - 3K - Do¶æ nudne. Jak siê Net w ¦Z wyrazi³, tyle w tym horroru, ile miêsa w parówkach.

    7 miejsce - OS - Fajny pomys³, akcja równie¿. Mi³o siê czyta, jednak, hmm... nie zbyt czuæ, ¿e siê to czyta.

    6 miejsce - BM - Rewelacja, ale kilka w±tków zdecydowanie wci¶niêtych na si³ê.

    5 miejsce - ¦Z - Ksi±¿ka niesamowita. Pomys³ niesamowity. Rewelacja, jednakk chyba trochê zbyt skomplikowane .

    4 miejsce - GNL - Przyjemne, chyba najl¿ejsza czê¶æ. Tak jak w BM, kilka w±tków w¶ci¶niêtych na si³ê.

    3 miejsce - PN - Lekki horror (jak dla mnie), humor 100% - czego chcieæ wiêcej? Mo¿e tylko wiêkszej spójno¶ci w fabule.

    2 miejsce - PS - Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Nic dodaæ, nic uj±æ.

    1 miejsce - TMK - Nie czyta³em lepszej ksi±¿ki! Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Co¶ niesamowitego!!!
    Ostatnio edytowane przez Beztroski Czwartoklasista ; 08-10-14 o 17:17

  5. #215
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Do³±czy³
    Jun 2014
    P³eæ
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Pierwsze miejsce zdecydowanie dla 3K. Ani przez moment siê nie nudzi³am i mimo, ¿e horrorem bym tego nie nazwa³a to i tak jest ¶wietne. Ca³y pomys³, wyprowadzenie Niki na pierwszy plan i nowi bohaterowie - po prostu siê zakocha³am
    Mo¿esz mieæ wszystkie pieni±dze ¶wiata, ale jest jedna rzecz, której nie mo¿esz kupiæ... DINOZAUR *,*

  6. #216
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Jul 2014
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    7

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Hej! To mój pierwszy post na forum
    Pokuszê siê o ocenê wszystkich czê¶ci

    9. miejsce - Bunt Maszyn: no nie porwa³a mnie niestety. Czy to ze wzglêdu na doskona³± Trzeci± Kuzynkê, która poprzedza³a BM, czy mo¿e ze wzglêdu na do¶æ nierealistyczny, wed³ug mnie, w±tek tytu³owy - ciê¿ko mi jednoznacznie stwierdziæ. Ksi±¿ka trochê "do zapomnienia", co równie¿ mo¿e byæ spowodowane do¶æ krótkim oczekiwaniem na kolejn± czê¶æ - ¶wietny ¦wiat Zero (BM wydano w marcu 2011, a ¦Z w listopadzie 2011).
    8. miejsce - Sekret Czerwonej Hañczy: ta czê¶æ jest inna ni¿ pozosta³e. Ma³o w niej Netowego humoru, a du¿o do¶æ surrealistycznych, groteskowych niemal akcji i przygód. Nie twierdzê, ¿e surrealizm i groteska to co¶ z³ego; tu jednak zakrawa³y one nieco o przesadê. Ponadto, wydaje mi siê, ¿e wiele w±tków i historii zbyt szybko urwano, a i sam w±tek g³ówny - tajemnica znikniêcia Zosi i jej rozwik³anie - ociupinê rozczarowa³.
    7. miejsce - Orbitalny Spisek, Orbitalny Spisek 2: ciê¿ko mi oceniæ te ksi±¿ki z osobna z dwóch wzglêdów. Primo, stanowi± one ca³o¶æ. Secundo, nie do koñca pamiêtam ich tre¶ci z osobna (lecz przypominam sobie ogólnie tre¶æ obu czê¶ci). Ciekawy pomys³ i w±tek g³ówny, "fajna ksi±¿ka", jak to okre¶li³ autor na tylnej ok³adce OS2. Mimo tego, w porównaniu z innymi tomami, OS lekko odstawa³.
    6. miejsce - Gang Niewidzialnych Ludzi: rozpoczêcie przygody z FNiN, tom, który czyta³em w lutym 2006 r. Mam do niego spory sentyment. Szukanie skarbu, tajemniczy "latalerz" oraz przera¿aj±cy Morten na 51. piêtrze Silver Tower. I ta gêsia skórka, gdy Madame Josephine przewidzia³a czyhaj±ce na bohaterów kwietniowe (?) niebezpieczeñstwo. Wspomnienia... Szóste miejsce, bo czê¶æ trochê zbyt dziecinna, szczególnie w porównaniu z 3K czy ¦Z2.
    5. miejsce - Pu³apka Nie¶miertelno¶ci: tom, którego najbardziej nie docenia³em. Niezwyk³y klimat ksi±¿ki; po³±czenie nostalgicznego klimatu z arcy¶miesznymi sytuacjami (jak Musical, chocia¿by). ¦wietna czê¶æ, doskonale odpowiada³a mojemu ówczesnemu nastrojowi (moja babcia ciê¿ko wtedy chorowa³a, wiêc doskonale wiedzia³em, co czu³ Felix po jej stracie). Dlaczego dawniej niedoceniona przeze mnie? Byæ mo¿e mia³em zbyt wygórowane oczekiwania po TMK i PS...
    4. miejsce - Pa³ac Snów: niezwyk³a czê¶æ o niepowtarzalnej atmosferze. Pa³ac Snów, niby dla nas, czytelników, bardzo odleg³y, w ksi±¿ce przedstawiony by³ tak szczegó³owo, ¿e wydawaæ by siê mog³o, i¿ istnieje naprawdê... Sytuacje z pogranicza snu i jawy rozbudza³y moj± wyobra¼niê i zafundowa³y mi wiele godzin doskona³ej rozrywki. Czwarte miejsce, bo konkurencja jest ponadprzeciêtnie mocna
    3. miejsce - Trzecia Kuzynka: fantastyczny tom, d³ugo my¶la³em, na którym miejscu go umie¶ciæ. ¦wietnie zawi±zana akcja, mro¿±ce krew w ¿y³ach wydarzenia w pensjonacie Leokadii, Leontyny i Leopoldyny oraz emocjonuj±ca koñcówka. Wszystko jest w tej czê¶ci doskonale rozplanowane - pocz±tek zazêbia siê z koñcem niczym zêbatki z loga Mortena Bardzo sobie ceniê tê czê¶æ - solidna dawka inteligentnej rozrywki.
    2. miejsce - ¦wiat Zero, ¦wiat Zero 2: poszczególne tomy b±d¼ opowiadania, w których pojawia siê Pier¶cieñ, Wunrung, Jumpgate czy te¿ Skoczywrota, s± z ca³± pewno¶ci± moimi ulubionymi. Bardzo siê ucieszy³em, gdy, tu¿ przed rozpoczêciem swojej przygody ze ¦Z, zauwa¿y³em, ¿e przyjaciele ponownie bêd± mieli do czynienia z teleporterem. Niesamowicie ekscytuj±ca czê¶æ serii, poszczególne wydarzenia mocno na mnie oddzia³ywa³y i wzbudza³y niezwykle emocje. Szczególnie w pamiêci zachowa³em sobie moje osobiste przemy¶lenia dot. Z³otego Je¿a - jego tajemniczo¶æ przyprawia³a mnie o ciarki. Ogromny plus za wiele ciekawych i niebezpiecznych lokalizacji, z siedzib± Z³otego Je¿a na czele.
    1. MIEJSCE - Teoretycznie Mo¿liwa Katastrofa: uwielbiam, ubóstwiam, kocham, wielbiê! Niesamowita czê¶æ, zdecydowanie najlepsza z serii, a mo¿e nawet najlepsza ze wszystkich ksi±¿ek, które kiedykolwiek czyta³em... Boskie klimaty, mnóstwo niepowtarzalnego humoru, spora dawka emocji. Przeczytana przeze mnie w lutym 2006 r. do dzi¶ zajmuje wa¿ne miejsce w moim sercu. Czêsto wracam do poszczególnych rozdzia³ów - szczególnie przypad³y mi do gustu "Ministerstwo Pogody" oraz "Wêdrowiec". Opowie¶æ Wêdrowca o upadku nowoczesnej cywilizacji to dla mnie najlepszy fragment ze wszystkich 11 czê¶ci. M±dra, niebywale wci±gaj±ca ksi±¿ka. Zdecydowanie mój numer 1!

    To tyle Je¶li wytrwali¶cie do koñca - gratulujê, bo trochê siê rozpisa³em To, ¿e BM czy SCH zajmuj± ostatnie miejsca nie oznacza, ¿e uwa¿am je za ksi±¿ki s³abe. Owszem, w "felixowym" rankingu wypadaj± gorzej, jednak w ogólnym zestawieniu ksi±¿ek, oceni³bym je na pi±tkê

  7. #217
    Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Do³±czy³
    Feb 2014
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    109

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Mi siê najbardziej podoba³a TMK, gdy¿ lubiê fantastykê

  8. #218
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Jul 2014
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Wybra³am BM ale TMK te¿ jest fajna

  9. #219
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kaka
    Do³±czy³
    Mar 2014
    P³eæ
    Posty
    15

    Domy¶lnie Odp: Która czê¶æ najbardziej siê Wam podoba³a?

    Mi najbardziej podoba³ siê "Sekret Czerwonej Hañczy" bo jest w nim najwiêcej humoru.

  10. #220
    Zainspirowany FNiN
    Do³±czy³
    Dec 2013
    P³eæ
    Posty
    67

    Domy¶lnie Który z serii?

    I komentujcie!

    //Z powodu braku rozwiniêcia tematu i nieporz±dnie zrobionej ankiety, ³±cze z ju¿ istniej±cym w±tkiem.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-11-14 o 18:31

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 3 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê