<

Zobacz wyniki ankiety: Która część najbardziej się Wam podobała?

Głosujących
240. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Gang Niewidzialnych Ludzi

    12 5.00%
  • Teoretycznie Możliwa Katastrofa

    78 32.50%
  • Pałac Snów

    24 10.00%
  • Pułapka Nieśmiertelności

    27 11.25%
  • Orbitalny Spisek

    23 9.58%
  • Trzecia Kuzynka

    51 21.25%
  • Bunt Maszyn

    5 2.08%
  • Świat Zero

    16 6.67%
  • Sekret Czerwonej Hańczy

    3 1.25%
  • Klątwa Domu McKillianów

    1 0.42%
  • (nie)Bezpieczne Dorastanie

    0 0%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 232
  1. #211
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Moja kolejność Książek (Ocenię sobie wszystkie- lubię statystyki)
    12 miejsce- Orbitalny Spisek- Niezbyt ciekawa, momentami zdaje się być ciągnięta na siłę. Nudne wątki Zosi i Felixa, i jak dla mnie dość zdecydowanie odstaje od reszty serii. 4/10
    11 miejsce- Gang Niewidzialnych Ludzi- Widać, że jest to przede wszystkim książka dla dzieci. Ponadto akcja dość szarpana i dopiero pod koniec łączy się w jedną całość. 5/10
    10 miejsce- Orbitalny Spisek 2: Mała armia- Lepsza część niż pierwszy tom OS-a. Jednak Morten wciśnięty nieco na siłę. 5+/10
    9 miejsce- Teoretycznie możliwa katastrofa- Część z niewykorzystanym potencjałem. Myślę że akcja zbyt póżno się zawiązała. Ale i tak jest nieźle. 6+/10
    8 miejsce- Nadprogramowe Historie- Niezbyt podobał mi się pomysł na zbiór opowiadań w uniwersum FNiN, jeszcze dodatkowo czesc z nich wcześniej była darmowa... Ale autor się wybronił. 7-/10
    7. miejsce- Sekret Czerwonej Hanczy- Najtrudniejsza dla mnie do oceny część. Z jednej strony czytało się ją naprawdę fajnie, z drugiej jest bardzo oderwana od reszty serii, no i tyle błędów nie było jeszcze chyba nigdy. Ostatecznie za to odbieram 1 pkt i część dostaje. 7/10
    6. Miejsce- Swiat Zero 2. Alternauci- Wprawdzie dwa ostatnie światy były dosyć przesadzone, lecz książka jest zdecydowanie najbardziej inteligentną częścią serii i od początku trzyma w napięciu aż do końca. -8/10
    6. Miejsce- Swiat Zero- Potencjał z TMK w pełni wykorzystane. Świetnie pokazane początkowe delikatne różnice między światami zmieniającymi się coraz bardziej z każdym kolejnym skokiem. -8/10
    4. Bunt Maszyn- Jedna z najlepszych części serii. Mi osobiście, nie wiem czemu przypominała Pułapkę Nieśmiertelności. Może dlatego, że i tu i tu autor groteskowo pokazuje wiele cech, i tu i tu pojawia się dawno nie widziana rodzina, i tu i tu dyrektor Stokrotka stara się aktywizować uczniów... +8/10
    3. Miejsce- Pułapka Nieśmiertelności- Miała świetny, smutno-refleksyjny klimat, lecz mimo tego była wręcz wypełniona humorem ( Musical )... No i Gloria/Paula, pierwsza miłość Felixa... świetny wątek. -9/10
    2. Miejsce- Pałac Snów- Ta książka miała tak realistyczny klimat, że czytając fragmenty o Pałacu, czułem się jakbym tam był! Pierwsze podejście serii do mroczniejszych klimatów, moim zdaniem w niektórych momentach w tej sferze nawet lepsze niż PN czy 3K. 9/10
    1. Trzecia Kuzynka- Absolutnie najgenialniejsza część, i sądzę że baaardzo trudno będzie innej części o pobicie jej. To jest jedna z tych książek, których po prostu się nie zapomina- 10/10


    Oczywiście oceniłem w skali FNiNowej, normalnie każdej części dalbym co najmniej 7/10.

  2. #212
    Zaciekawiony FNiN Awatar nika<3
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Felix,Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

  3. #213
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    147

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Jest możliwość dodania do sondy SCH? Bo być może jest ktoś kto chce zagłosować na tą część a nie ma takiej możliwości.

    //Dodałam.//Mortenka
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 30-03-14 o 18:10

  4. #214
    Zainspirowany FNiN Awatar Beztroski Czwartoklasista
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    12 miejsce - OS2 - Za dużo politycznych wątków, trudniejsza niż inne części. Mało akcji i mało humoru.

    11 miejsce - SCH - Nudne, mało Science Fiction, ale poza tym super.

    10 miejsce - ŚZ2 - Książka niezła, jednak p. Kosik przesadził z tymi nazwami np. B42

    9 miejsce - NH - Lekkie, przyjemne opowiadanka, jednak nie powieść. Trochę szkoda.

    8 miejsce - 3K - Dość nudne. Jak się Net w ŚZ wyraził, tyle w tym horroru, ile mięsa w parówkach.

    7 miejsce - OS - Fajny pomysł, akcja również. Miło się czyta, jednak, hmm... nie zbyt czuć, że się to czyta.

    6 miejsce - BM - Rewelacja, ale kilka wątków zdecydowanie wciśniętych na siłę.

    5 miejsce - ŚZ - Książka niesamowita. Pomysł niesamowity. Rewelacja, jednakk chyba trochę zbyt skomplikowane .

    4 miejsce - GNL - Przyjemne, chyba najlżejsza część. Tak jak w BM, kilka wątków wściśniętych na siłę.

    3 miejsce - PN - Lekki horror (jak dla mnie), humor 100% - czego chcieć więcej? Może tylko większej spójności w fabule.

    2 miejsce - PS - Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Nic dodać, nic ująć.

    1 miejsce - TMK - Nie czytałem lepszej książki! Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Coś niesamowitego!!!
    Ostatnio edytowane przez Beztroski Czwartoklasista ; 08-10-14 o 16:17

  5. #215
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Pierwsze miejsce zdecydowanie dla 3K. Ani przez moment się nie nudziłam i mimo, że horrorem bym tego nie nazwała to i tak jest świetne. Cały pomysł, wyprowadzenie Niki na pierwszy plan i nowi bohaterowie - po prostu się zakochałam
    Możesz mieć wszystkie pieniądze świata, ale jest jedna rzecz, której nie możesz kupić... DINOZAUR *,*

  6. #216
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Hej! To mój pierwszy post na forum
    Pokuszę się o ocenę wszystkich części

    9. miejsce - Bunt Maszyn: no nie porwała mnie niestety. Czy to ze względu na doskonałą Trzecią Kuzynkę, która poprzedzała BM, czy może ze względu na dość nierealistyczny, według mnie, wątek tytułowy - ciężko mi jednoznacznie stwierdzić. Książka trochę "do zapomnienia", co również może być spowodowane dość krótkim oczekiwaniem na kolejną część - świetny Świat Zero (BM wydano w marcu 2011, a ŚZ w listopadzie 2011).
    8. miejsce - Sekret Czerwonej Hańczy: ta część jest inna niż pozostałe. Mało w niej Netowego humoru, a dużo dość surrealistycznych, groteskowych niemal akcji i przygód. Nie twierdzę, że surrealizm i groteska to coś złego; tu jednak zakrawały one nieco o przesadę. Ponadto, wydaje mi się, że wiele wątków i historii zbyt szybko urwano, a i sam wątek główny - tajemnica zniknięcia Zosi i jej rozwikłanie - ociupinę rozczarował.
    7. miejsce - Orbitalny Spisek, Orbitalny Spisek 2: ciężko mi ocenić te książki z osobna z dwóch względów. Primo, stanowią one całość. Secundo, nie do końca pamiętam ich treści z osobna (lecz przypominam sobie ogólnie treść obu części). Ciekawy pomysł i wątek główny, "fajna książka", jak to określił autor na tylnej okładce OS2. Mimo tego, w porównaniu z innymi tomami, OS lekko odstawał.
    6. miejsce - Gang Niewidzialnych Ludzi: rozpoczęcie przygody z FNiN, tom, który czytałem w lutym 2006 r. Mam do niego spory sentyment. Szukanie skarbu, tajemniczy "latalerz" oraz przerażający Morten na 51. piętrze Silver Tower. I ta gęsia skórka, gdy Madame Josephine przewidziała czyhające na bohaterów kwietniowe (?) niebezpieczeństwo. Wspomnienia... Szóste miejsce, bo część trochę zbyt dziecinna, szczególnie w porównaniu z 3K czy ŚZ2.
    5. miejsce - Pułapka Nieśmiertelności: tom, którego najbardziej nie doceniałem. Niezwykły klimat książki; połączenie nostalgicznego klimatu z arcyśmiesznymi sytuacjami (jak Musical, chociażby). Świetna część, doskonale odpowiadała mojemu ówczesnemu nastrojowi (moja babcia ciężko wtedy chorowała, więc doskonale wiedziałem, co czuł Felix po jej stracie). Dlaczego dawniej niedoceniona przeze mnie? Być może miałem zbyt wygórowane oczekiwania po TMK i PS...
    4. miejsce - Pałac Snów: niezwykła część o niepowtarzalnej atmosferze. Pałac Snów, niby dla nas, czytelników, bardzo odległy, w książce przedstawiony był tak szczegółowo, że wydawać by się mogło, iż istnieje naprawdę... Sytuacje z pogranicza snu i jawy rozbudzały moją wyobraźnię i zafundowały mi wiele godzin doskonałej rozrywki. Czwarte miejsce, bo konkurencja jest ponadprzeciętnie mocna
    3. miejsce - Trzecia Kuzynka: fantastyczny tom, długo myślałem, na którym miejscu go umieścić. Świetnie zawiązana akcja, mrożące krew w żyłach wydarzenia w pensjonacie Leokadii, Leontyny i Leopoldyny oraz emocjonująca końcówka. Wszystko jest w tej części doskonale rozplanowane - początek zazębia się z końcem niczym zębatki z loga Mortena Bardzo sobie cenię tę część - solidna dawka inteligentnej rozrywki.
    2. miejsce - Świat Zero, Świat Zero 2: poszczególne tomy bądź opowiadania, w których pojawia się Pierścień, Wunrung, Jumpgate czy też Skoczywrota, są z całą pewnością moimi ulubionymi. Bardzo się ucieszyłem, gdy, tuż przed rozpoczęciem swojej przygody ze ŚZ, zauważyłem, że przyjaciele ponownie będą mieli do czynienia z teleporterem. Niesamowicie ekscytująca część serii, poszczególne wydarzenia mocno na mnie oddziaływały i wzbudzały niezwykle emocje. Szczególnie w pamięci zachowałem sobie moje osobiste przemyślenia dot. Złotego Jeża - jego tajemniczość przyprawiała mnie o ciarki. Ogromny plus za wiele ciekawych i niebezpiecznych lokalizacji, z siedzibą Złotego Jeża na czele.
    1. MIEJSCE - Teoretycznie Możliwa Katastrofa: uwielbiam, ubóstwiam, kocham, wielbię! Niesamowita część, zdecydowanie najlepsza z serii, a może nawet najlepsza ze wszystkich książek, które kiedykolwiek czytałem... Boskie klimaty, mnóstwo niepowtarzalnego humoru, spora dawka emocji. Przeczytana przeze mnie w lutym 2006 r. do dziś zajmuje ważne miejsce w moim sercu. Często wracam do poszczególnych rozdziałów - szczególnie przypadły mi do gustu "Ministerstwo Pogody" oraz "Wędrowiec". Opowieść Wędrowca o upadku nowoczesnej cywilizacji to dla mnie najlepszy fragment ze wszystkich 11 części. Mądra, niebywale wciągająca książka. Zdecydowanie mój numer 1!

    To tyle Jeśli wytrwaliście do końca - gratuluję, bo trochę się rozpisałem To, że BM czy SCH zajmują ostatnie miejsca nie oznacza, że uważam je za książki słabe. Owszem, w "felixowym" rankingu wypadają gorzej, jednak w ogólnym zestawieniu książek, oceniłbym je na piątkę

  7. #217
    Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Mi się najbardziej podobała TMK, gdyż lubię fantastykę

  8. #218
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Wybrałam BM ale TMK też jest fajna

  9. #219
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kaka
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Która część najbardziej się Wam podobała?

    Mi najbardziej podobał się "Sekret Czerwonej Hańczy" bo jest w nim najwięcej humoru.

  10. #220
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    67

    Domyślnie Który z serii?

    I komentujcie!

    //Z powodu braku rozwinięcia tematu i nieporządnie zrobionej ankiety, łącze z już istniejącym wątkiem.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-11-14 o 17:31

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę