<

Zobacz wyniki ankiety: Ktra cz najbardziej si Wam podobaa?

Gosujcych
240. Nie moesz gosowa w tej sondzie
  • Gang Niewidzialnych Ludzi

12 5.00%
  • Teoretycznie Moliwa Katastrofa

78 32.50%
  • Paac Snw

24 10.00%
  • Puapka Niemiertelnoci

27 11.25%
  • Orbitalny Spisek

23 9.58%
  • Trzecia Kuzynka

51 21.25%
  • Bunt Maszyn

5 2.08%
  • wiat Zero

16 6.67%
  • Sekret Czerwonej Haczy

3 1.25%
  • Kltwa Domu McKillianw

1 0.42%
  • (nie)Bezpieczne Dorastanie

0 0%
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni
Poka wyniki od 211 do 220 z 232
    Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Dec 2013
    Pe

Domylnie Odp: Ktra cz najbardziej si Wam podobaa?

Moja kolejno Ksiek (Oceni sobie wszystkie- lubi statystyki)
    12 miejsce- Orbitalny Spisek- Niezbyt ciekawa, momentami zdaje si by cignita na si. Nudne wtki Zosi i Felixa, i jak dla mnie do zdecydowanie odstaje od reszty serii. 4/10
    11 miejsce- Gang Niewidzialnych Ludzi- Wida, e jest to przede wszystkim ksika dla dzieci. Ponadto akcja do szarpana i dopiero pod koniec czy si w jedn cao. 5/10
    10 miejsce- Orbitalny Spisek 2: Maa armia- Lepsza cz ni pierwszy tom OS-a. Jednak Morten wcinity nieco na si. 5+/10
    9 miejsce- Teoretycznie moliwa katastrofa- Cz z niewykorzystanym potencjaem. Myl e akcja zbyt pno si zawizaa. Ale i tak jest niele. 6+/10
    8 miejsce- Nadprogramowe Historie- Niezbyt podoba mi si pomys na zbir opowiada w uniwersum FNiN, jeszcze dodatkowo czesc z nich wczeniej bya darmowa... Ale autor si wybroni. 7-/10
    7. miejsce- Sekret Czerwonej Hanczy- Najtrudniejsza dla mnie do oceny cz. Z jednej strony czytao si j naprawd fajnie, z drugiej jest bardzo oderwana od reszty serii, no i tyle bdw nie byo jeszcze chyba nigdy. Ostatecznie za to odbieram 1 pkt i cz dostaje. 7/10
    6. Miejsce- Swiat Zero 2. Alternauci- Wprawdzie dwa ostatnie wiaty byy dosy przesadzone, lecz ksika jest zdecydowanie najbardziej inteligentn czci serii i od pocztku trzyma w napiciu a do koca. -8/10
    6. Miejsce- Swiat Zero- Potencja z TMK w peni wykorzystane. wietnie pokazane pocztkowe delikatne rnice midzy wiatami zmieniajcymi si coraz bardziej z kadym kolejnym skokiem. -8/10
    4. Bunt Maszyn- Jedna z najlepszych czci serii. Mi osobicie, nie wiem czemu przypominaa Puapk Niemiertelnoci. Moe dlatego, e i tu i tu autor groteskowo pokazuje wiele cech, i tu i tu pojawia si dawno nie widziana rodzina, i tu i tu dyrektor Stokrotka stara si aktywizowa uczniw... +8/10
    3. Miejsce- Puapka Niemiertelnoci- Miaa wietny, smutno-refleksyjny klimat, lecz mimo tego bya wrcz wypeniona humorem ( Musical )... No i Gloria/Paula, pierwsza mio Felixa... wietny wtek. -9/10
    2. Miejsce- Paac Snw- Ta ksika miaa tak realistyczny klimat, e czytajc fragmenty o Paacu, czuem si jakbym tam by! Pierwsze podejcie serii do mroczniejszych klimatw, moim zdaniem w niektrych momentach w tej sferze nawet lepsze ni PN czy 3K. 9/10
    1. Trzecia Kuzynka- Absolutnie najgenialniejsza cz, i sdz e baaardzo trudno bdzie innej czci o pobicie jej. To jest jedna z tych ksiek, ktrych po prostu si nie zapomina- 10/10

Oczywicie oceniem w skali FNiNowej, normalnie kadej czci dalbym co najmniej 7/10.

Zaciekawiony FNiN Awatar nika<3
    Doczy
    Feb 2014
    Pe

Felix,Net i Nika oraz Teoretycznie Moliwa Katastrofa

Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Dec 2013
    Pe

Jest moliwo dodania do sondy SCH? Bo by moe jest kto kto chce zagosowa na t cz a nie ma takiej moliwoci.

//Dodaam.//Mortenka
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 30-03-14 o 19:10

12 miejsce - OS2 - Za duo politycznych wtkw, trudniejsza ni inne czci. Mao akcji i mao humoru.

11 miejsce - SCH - Nudne, mao Science Fiction, ale poza tym super.

10 miejsce - Z2 - Ksika nieza, jednak p. Kosik przesadzi z tymi nazwami np. B42

9 miejsce - NH - Lekkie, przyjemne opowiadanka, jednak nie powie. Troch szkoda.

8 miejsce - 3K - Do nudne. Jak si Net w Z wyrazi, tyle w tym horroru, ile misa w parwkach.

7 miejsce - OS - Fajny pomys, akcja rwnie. Mio si czyta, jednak, hmm... nie zbyt czu, e si to czyta.

6 miejsce - BM - Rewelacja, ale kilka wtkw zdecydowanie wcinitych na si.

5 miejsce - Z - Ksika niesamowita. Pomys niesamowity. Rewelacja, jednakk chyba troch zbyt skomplikowane .

4 miejsce - GNL - Przyjemne, chyba najlejsza cz. Tak jak w BM, kilka wtkw wcinitych na si.

3 miejsce - PN - Lekki horror (jak dla mnie), humor 100% - czego chcie wicej? Moe tylko wikszej spjnoci w fabule.

2 miejsce - PS - Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Nic doda, nic uj.

1 miejsce - TMK - Nie czytaem lepszej ksiki! Genialnie, niesamowicie, rewelacyjnie, fantastycznie! Co niesamowitego!!!
    Ostatnio edytowane przez Beztroski Czwartoklasista ; 08-10-14 o 17:17

Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Doczy
    Jun 2014
    Pe

Pierwsze miejsce zdecydowanie dla 3K. Ani przez moment si nie nudziam i mimo, e horrorem bym tego nie nazwaa to i tak jest wietne. Cay pomys, wyprowadzenie Niki na pierwszy plan i nowi bohaterowie - po prostu si zakochaam
    Moesz mie wszystkie pienidze wiata, ale jest jedna rzecz, ktrej nie moesz kupi... DINOZAUR *,*

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Jul 2014
    Pe

Hej! To mj pierwszy post na forum
    Pokusz si o ocen wszystkich czci

9. miejsce - Bunt Maszyn: no nie porwaa mnie niestety. Czy to ze wzgldu na doskona Trzeci Kuzynk, ktra poprzedzaa BM, czy moe ze wzgldu na do nierealistyczny, wedug mnie, wtek tytuowy - ciko mi jednoznacznie stwierdzi. Ksika troch "do zapomnienia", co rwnie moe by spowodowane do krtkim oczekiwaniem na kolejn cz - wietny wiat Zero (BM wydano w marcu 2011, a Z w listopadzie 2011).
    8. miejsce - Sekret Czerwonej Haczy: ta cz jest inna ni pozostae. Mao w niej Netowego humoru, a duo do surrealistycznych, groteskowych niemal akcji i przygd. Nie twierdz, e surrealizm i groteska to co zego; tu jednak zakraway one nieco o przesad. Ponadto, wydaje mi si, e wiele wtkw i historii zbyt szybko urwano, a i sam wtek gwny - tajemnica zniknicia Zosi i jej rozwikanie - ociupin rozczarowa.
    7. miejsce - Orbitalny Spisek, Orbitalny Spisek 2: ciko mi oceni te ksiki z osobna z dwch wzgldw. Primo, stanowi one cao. Secundo, nie do koca pamitam ich treci z osobna (lecz przypominam sobie oglnie tre obu czci). Ciekawy pomys i wtek gwny, "fajna ksika", jak to okreli autor na tylnej okadce OS2. Mimo tego, w porwnaniu z innymi tomami, OS lekko odstawa.
    6. miejsce - Gang Niewidzialnych Ludzi: rozpoczcie przygody z FNiN, tom, ktry czytaem w lutym 2006 r. Mam do niego spory sentyment. Szukanie skarbu, tajemniczy "latalerz" oraz przeraajcy Morten na 51. pitrze Silver Tower. I ta gsia skrka, gdy Madame Josephine przewidziaa czyhajce na bohaterw kwietniowe (?) niebezpieczestwo. Wspomnienia... Szste miejsce, bo cz troch zbyt dziecinna, szczeglnie w porwnaniu z 3K czy Z2.
    5. miejsce - Puapka Niemiertelnoci: tom, ktrego najbardziej nie doceniaem. Niezwyky klimat ksiki; poczenie nostalgicznego klimatu z arcymiesznymi sytuacjami (jak Musical, chociaby). wietna cz, doskonale odpowiadaa mojemu wczesnemu nastrojowi (moja babcia ciko wtedy chorowaa, wic doskonale wiedziaem, co czu Felix po jej stracie). Dlaczego dawniej niedoceniona przeze mnie? By moe miaem zbyt wygrowane oczekiwania po TMK i PS...
    4. miejsce - Paac Snw: niezwyka cz o niepowtarzalnej atmosferze. Paac Snw, niby dla nas, czytelnikw, bardzo odlegy, w ksice przedstawiony by tak szczegowo, e wydawa by si mogo, i istnieje naprawd... Sytuacje z pogranicza snu i jawy rozbudzay moj wyobrani i zafundoway mi wiele godzin doskonaej rozrywki. Czwarte miejsce, bo konkurencja jest ponadprzecitnie mocna
    3. miejsce - Trzecia Kuzynka: fantastyczny tom, dugo mylaem, na ktrym miejscu go umieci. wietnie zawizana akcja, mroce krew w yach wydarzenia w pensjonacie Leokadii, Leontyny i Leopoldyny oraz emocjonujca kocwka. Wszystko jest w tej czci doskonale rozplanowane - pocztek zazbia si z kocem niczym zbatki z loga Mortena Bardzo sobie ceni t cz - solidna dawka inteligentnej rozrywki.
    2. miejsce - wiat Zero, wiat Zero 2: poszczeglne tomy bd opowiadania, w ktrych pojawia si Piercie, Wunrung, Jumpgate czy te Skoczywrota, s z ca pewnoci moimi ulubionymi. Bardzo si ucieszyem, gdy, tu przed rozpoczciem swojej przygody ze Z, zauwayem, e przyjaciele ponownie bd mieli do czynienia z teleporterem. Niesamowicie ekscytujca cz serii, poszczeglne wydarzenia mocno na mnie oddziayway i wzbudzay niezwykle emocje. Szczeglnie w pamici zachowaem sobie moje osobiste przemylenia dot. Zotego Jea - jego tajemniczo przyprawiaa mnie o ciarki. Ogromny plus za wiele ciekawych i niebezpiecznych lokalizacji, z siedzib Zotego Jea na czele.
    1. MIEJSCE - Teoretycznie Moliwa Katastrofa: uwielbiam, ubstwiam, kocham, wielbi! Niesamowita cz, zdecydowanie najlepsza z serii, a moe nawet najlepsza ze wszystkich ksiek, ktre kiedykolwiek czytaem... Boskie klimaty, mnstwo niepowtarzalnego humoru, spora dawka emocji. Przeczytana przeze mnie w lutym 2006 r. do dzi zajmuje wane miejsce w moim sercu. Czsto wracam do poszczeglnych rozdziaw - szczeglnie przypady mi do gustu "Ministerstwo Pogody" oraz "Wdrowiec". Opowie Wdrowca o upadku nowoczesnej cywilizacji to dla mnie najlepszy fragment ze wszystkich 11 czci. Mdra, niebywale wcigajca ksika. Zdecydowanie mj numer 1!

To tyle Jeli wytrwalicie do koca - gratuluj, bo troch si rozpisaem To, e BM czy SCH zajmuj ostatnie miejsca nie oznacza, e uwaam je za ksiki sabe. Owszem, w "felixowym" rankingu wypadaj gorzej, jednak w oglnym zestawieniu ksiek, ocenibym je na pitk

Zainspirowany FNiN Awatar nono99
    Doczy
    Feb 2014
    Pe

Mi si najbardziej podobaa TMK, gdy lubi fantastyk

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Jul 2014
    Pe

Wybraam BM ale TMK te jest fajna

Zaciekawiony FNiN Awatar Kaka
    Doczy
    Mar 2014
    Pe

Mi najbardziej podoba si "Sekret Czerwonej Haczy" bo jest w nim najwicej humoru.

Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Dec 2013
    Pe

Domylnie Ktry z serii?

I komentujcie!

//Z powodu braku rozwinicia tematu i nieporzdnie zrobionej ankiety, cze z ju istniejcym wtkiem.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-11-14 o 18:31

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12 20 21 22 23 24 OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2021. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.