<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 417

Wątek: Picie

  1. #11
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    No wiecie... Co do wątroby to się nie zgodzę. Picie w małych ilościach nie szkodzi. To już o wiele bardziej szkodzą chipsy, cola i różnego rodzaju chemia (np. sztuczne słodziki) w produktach spożywczych. Chyba każdy teraz potwierdzi, że te trzy rzeczy są ogromnie popularne wśród młodzieży na całym świecie. Zatem nie wiem, jaki sens jest w czepianiu się szkodliwości piwa?
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  2. #12
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Ja piwa nie lubię, za to zawsze delektuję się winem na różnych uroczystościach rodzinnych - tych większych i mniejszych. Nigdy nie byłam pijana i myślę, że to po prostu głupota, bo nigdy nie możesz być pewnym, że nie zrobiłeś jakiegoś głupstwa. I nie wiesz, czy będziesz pijany po trzech piwach czy po sześciu. Dlatego lepiej nie ryzykować i nie tracić kontroli nad własnym życiem

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Cytat Zamieszczone przez MC_LEE Zobacz posta
    No cóż, może jestem ciota, ale spokojnie czekam na osiemnastkę xD Zarówno z powodu przysięgi komunijnej jak i z tej prostej przyczyny, że mi się nie chce xD

    Nie jesteś żadna ciota, tylko człowiek, któremu w miarę zależy na zdrowiu

  4. #14
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Mazda
    Dołączył
    Jun 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,515

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    dobrze powiedzine xD
    ja nie piję ... uważam to za totalną głupotę ... rozumiem, ze można tak od czasu do czasu, z kumplami z jakieś okazji ... ale takie "od czasu do czasu" przeradza się często w "codziennie". A wtedy człowiek staje się uzależniony, zniszczy swoje organy i całkiem przty okazji swoje życie ... znam wielu ludzi, którzy teraz nie mogą się obejść bez puszki dziennie. Uczą się ze mną. Teraz właśnie stoją zgrają na PKS i są tacy schlani, że nie wiem, czy uda im się wsiąść do autobusu. W sgl to samo. Na każdej lekcji na ławce butalka z "Ice Tea" tyle, że ze zmienioną zawartością. Wino, to co innego nie jestem temu przeciwna ale bez przesady ... ostatnio, po imprezie u kolegi rozmawiałam z koleżanką. Opowiadała, jak to cudownie, gdy się spije, ze "odchodzą wszystkie smutki" ... że jest się wtedy 'trendy' ... no jasne, jest się tredny ... świetnie. Zapytałam się jej, dlaczego to robi ...
    -Dla fazy-odpowiedziała O. -Nie byłam świadoma, gdy skałdałam przysięgę, więc teraz musiałam ją złamać. I dobrze zrobiłam
    nooo. Dobrze zrobiłaś. Dla fazy. A po 30 latach, spotkam ją przy śmietniku, nawaloną ...
    <brak podpisu z przyczyn ekonomicznych, społecznych, politycznych i religijnych>

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Można do tego dorobić ankietę...

  6. #16
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Cytat Zamieszczone przez Patryx
    Nie jesteś żadna ciota, tylko człowiek, któremu w miarę zależy na zdrowiu
    Hmm... Brzmi mi to wszystko tak, jakbyś sugerował (a może potępiał), że nie zależy na zdrowiu tym, którzy piją, nie ważne czy piją bo są uzależnieni i chcą się nawalić, czy po prostu piją w niewielkich ilościach dla smaku. I zaznaczam jeszcze raz: alkohol nie szkodzi, chyba że ktoś pije dużo.

    Jest pewna granica między zwykłym piciem, a uzależnieniem. Ta granica jest cienka i bardzo łatwo jest ją przekroczyć, ale istnieje coś takiego jak wola. Jeśli ktoś ma odpowiednio silną wolę to jest nikłe prawdopodobieństwo, że się uzależni. Ja czasem piję wino, bo lubię wino. Jeśli już piję, to nie ze znajomymi pod budką, tylko w domu albo u gości. Moi rodzice to tolerują i podzielają mój punkt widzenia. Picie nie jest złe, pod warunkiem że pije się z umiarem. Umiar w moim przypadku to nie więcej niż lampka wina na miesiąc, a i tak picie zdarza mi się nawet rzadziej.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  7. #17
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Pije sporadycznie, podczas jakiś festynów i imprez rodzinnych.
    Głównie piwo, czerwone wino, szampana reszta to tak nie bardzo mi pod chodzi.
    Nie mam nic na przeciw od czasu do czasu a ani w głowie mi sie uzależniać... zresztą jak miałabym to zrobić? Nie chciałabym być niewolnikiem alkoholu...

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Jest pewna granica między zwykłym piciem, a uzależnieniem. Ta granica jest cienka i bardzo łatwo jest ją przekroczyć, ale istnieje coś takiego jak wola. Jeśli ktoś ma odpowiednio silną wolę to jest nikłe prawdopodobieństwo, że się uzależni
    Tyle że właśnie alkohol osłabia tą wolę i nigdy nie wiesz, kiedy twoja wola nie wytrzyma Poza tym nie możesz się kontrolować... Ja w sumie mam tak samo jak luk - piję wino czy szampana (piwa nie lubię, jakoś mi nie smakuje) na rodzinnych imprezach (przy rodzicach) czy normalnych imprezach (na które prawie w ogóle nie chodzę)

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar Modd
    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Z alkoholem jest ten problem, że jest bardzo cienka linia pomiędzy piciem dla smaku i uzależnieniem. Często osoby pijące dla smaku są uzależnione. Jednak pijąc okazyjnie (Tak wiem okazja do picia jest codziennie xD) choćby nie wiem jak się starać naprawdę ciężko się uzależnić. I tu jest ta diametralna różnica pomiędzy papierosami a, alkoholem. Dlatego okazyjnie nie pogardzę wysokim procentem ;]
    Ostatnio edytowane przez Modd ; 17-11-09 o 00:53


  10. #20
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Picie... :)

    Ciekawy temat... "Picie"...
    Pić czy nie pić? Oto jest pytanie. Pić na kolację czy pić na śniadanie? xD
    A ja mogę śmiało powiedzieć, że piję. Piję i to dużo. Chlam, można by rzec. Wiele osób twierdzi, iż każdemu człowiekowi potrzebne są dwa litry płynów dziennie, ja zazwyczaj spożywam ich więcej, więc... Aa... O TAKIE picie chodzi xD
    Zdarza się. W zdecydowanym większości przypadków dają mi rodzice. Więc po kolei.
    PIWO
    Smakuje mi, ale nie jakieś byle jakie. Najbardziej gustuje w Heinekenach i Carlsbergach. Jakieś ?ubry czy inne biedronkowe VIPy mi nie smakują i ich pić nie będę(nie mam za dużego doświadczenia, więc nie wiem jakie jeszcze mi posmakują a jakie nie )
    Piję rzadko, zresztą jak wszystkie inne alkohole.
    WINO
    Wino jest spoko, smakuje mi nawet bardziej od piwa. Wolę czerwone od białego, i raczej słodsze niż wytrawniejsze
    WÓDKA
    Piłem raz. Też mi rodzice dali Ohydna jak nie wiem co, a na dodatek śmierdzi... Nie mam zamiaru mieć z nią więcej styczności
    INNE
    Nie piję dużo, więc nie znam za wiele "innych", ale pamiętam, że miód pitny i Metaxa(mimo iż trochę przypomina wódkę) smakowały mi. A zwłaszcza ten pierwszy... No naprawdę miodzio xD

    No... To chyba tyle. Uważam, że picie przed osiemnastką nie jest niczym złym, jeśli się myśli. Ja myślę A luk słusznie zauważył, że alkohol wcale nie niszczy wątroby w aż tak wielkim stopniu. Jeśli zawsze wychodzić by z takiego założenia to czytanie jest niezdrowe. Oglądanie telewizji też. Chodzenie do szkoły i do pracy siedzącej również. Nie wspominając już o mieszkaniu w mieście i jedzeniu żywności ze sklepów!

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę