<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 14 22 23 24 25 26 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 262
  1. #231
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    [Witaj Laura! Serdecznie zapraszam do "Przywitaj się", tam zostaniesz oficjalnie powitana i wprowadzona w świat forum, oraz dowiesz się paru przydatnych informacji. O ile o nie zapytasz . Miłego forumowania!]

    Czasami mam takie chwile, że czuję przemijanie bohaterów fnin. Nie potrafię tego dobrze opisać, ale robi mi się smutno za każdym razem gdy to uczucie mnie "nawiedza". Ostatnio to poczułam, kiedy dowiedziałam się w jakim wieku są aktorzy. Czas za szybko leci...
    Biedne dziecko matfizu

  2. #232
    Zaciekawiony FNiN Awatar Panda^^
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Ja mam nadzieję, że "Felix, Net i Nika" będzie jak "Moda na sukces"
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 19-11-12 o 21:32

  3. #233
    Zainspirowany FNiN Awatar modliszka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Nie mogę znieść myśli o tym, że ta seria mogła by się zakończyć. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze sporo i że będą nadal takie ciekawe

  4. #234
    Użytkownik zbanowany Awatar Net Mitros
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii fnin

    Jest przecież 10 części FNIN ?!

    Oj, sorka. Czytałem pierwszą stronę.

    //Nie pisz dwóch postów pod sobą. Używaj funkcji [edytuj post].//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 22-11-12 o 19:57 Powód: Double-post

  5. #235
    Zaciekawiony FNiN Awatar Vandel
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Według mnie jest kilka rzeczy, które będą miały miejsce w ostatnim tomie. Myślę że jeżeli te zdarzenia nie nastąpią i złamią tym samym sztampowy przewidywalny schemat wszelkich książek i filmów akcji wydanych kiedykolwiek przez amerykańców.
    1. Morten zostanie pokonany w finałowej części tomu na pewno będzie to walka podobnej z 1 tomu (zło w końcu pokona dobro i wszystko szczęśliwie się zakończy), nie wiem jak to będzie wyglądać. Może jego system zostanie zamknięty na ściśle tajnym pendrivie, może Morten przejmie system w końcu skończonego UFO (właśnie on też musi zostać skończony, chodź jego wątek jest już zbyt odległy, więc może się też nie pojawić).
    2. Tajemnica Niki nie zostanie odkryta nigdy (zbyt wiele razy udałą się ją ukryć).
    3. Wanrung zacznie działać albo zostanie zniszczony, ew. Morten spróbuje go wykorzystać, chodź nie wiem po jaką kaszankę.
    4. Nika i Net zostaną parą do końca i prawie na pewno kiedyś się pobiorą.
    5. Laura zostanie z Felixem.

    Oto przed państwem kilka oczywistych oczywistości, które każdy wie, i nie ukrywam, że byłbym wielce uradowany gdyby Miłościwie nam piszący Pan Kosik przynajmniej kilka z tych rzeczy nie dopuścił do spełnienia, gdyż chyba wszyscy uwielbiamy jego styl, gdy wszystko nagle się komplikuje, i nie wszystko jest do końca pewne. Przy okazji owe komplikacje dorobiły by kilka kolejnych przygód i wątków.

    Jeśli chodzi o długość serii to popieram tych, którzy sądzą że ta seria skończy się wraz z końcem Gimbazy. Osądy swe opieram o doświadczenie. W liceum opiera się na innej mentalności ludzi, przy których gimnazjum to przedszkole. (w mojej szkole widać to wyraźnie bo mamy połączony budynek.) Te wszystkie prawie że dziecinne żarciki i wpadki, które dają nam tyle radości, niestety nie mogą mieć miejsca w liceum (na studiach jak już), tam są już inne problemy, chodź niektórą są nadal podobne. Jednak nie wiem jak wy, ale ja nie uśmiechnąłbym się gdybym przewrócił kolejna kartkę, a tam podtytuł rozdziału "Aurelia w ciąży". Nie mówię broń boże, że tak może być, ponieważ wyobraźnia autora już nie raz nas zaskoczyła i jestem pewny, że coś i tak by wymyślił (w końcu każda szkoła jest inna), jednak chcę podkreślić, że wraz z końcem gimnazjum kończy się pewna szczątkowa i tak już magia dzieciństwa. Ta książka będzie musiała wtedy trochę dorosnąć wraz z niektórymi czytelnikami. Wielce by zyskała wtedy na wartości, ponieważ ukazywałaby jak mentalnie zmieniają się bohaterowie przy tym kolejnym ogromnym kroku w dorosłość,_którego skutki czują dopiero po pewnym czasie. Jednak wtedy zamknie się dla tych trochę młodszych, dla których ona przecież została na początku stworzona. Jednak ku pokrzepieniu serc spójrzmy na to z innej perspektywy. Nasi bohaterowie są dopiero w 2 gim. a z okresu świąt, nowego roku i ferii szanowny Pan Kosik stworzył 4 książki + 2 z okresu krótko po feriach (święta i nowy rok - 2 tomy orbitalnego spisku/ 1 tydzień ferii - trzy kuzynki/ 2 tydzień ferii - bunt maszyn [dobrze liczę?] ) a do końca gimnazjum jeszcze całe wakacje, wiosna i kolejny rok

    Na sam koniec pozostaje pewna zależność:
    Jeśli Felix, Net i Nika pójdą do jednej szkoły to możemy liczyć na koleje tomy, gdyż ciekawość czytelników "co dalej" może być zbyt duża, a w jednej szkole łatwiej o wątki poboczne. Może wtedy dołączy do nich Laura? <rozmarzenie> Nie! to zepsuje idee super paczki <plask w twarz>, chociaż już z podobnym zawodem spotkaliśmy się już w HP. Wtedy jednak raczej otrzymamy epilog w stylu "16 lat później", w którym dowiemy się że Net i Nika oczywiście się pobrali, a Laura wyszła za Felixa -_- Nonsens, jeżeli Panu Kosikowi zależałoby na podciągnięcie tego pod bardziej prawdziwy świat (czego raczej nie zrobi, gdyż jest to książka dla dzieci), to wprowadził by kilka komplikacji w stosunkach uczuciowych bohaterów (to w końcu nadal nie stabilne emocjonalnie stworzenia, które dopiero co stwierdzają czy wolą chłopców czy dziewczyny i wgl. niewiedzą czego chcą), jednak pozostawmy to i zostańmy przy tezie, że jest to książka dla dzieci.

    Przepraszam leniwych za to, że tak się rozpisałem i stworzyłam prawie szczątkową na maxa okrojoną rozprawkę, jednak mam nadzieję, że przynajmniej kilku osobą da to do myślenia.
    Przepraszam po raz kolejny jeśli powieliłem przemyślenia moich poprzedników, jednak lektura 24 stron z około średnia ilością 20 postów na stronę to było dla mnie zbyt wiele , gdyż zaliczam się do tych bardziej leniwych czytelników.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 30-12-12 o 23:14

  6. #236
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Postów jest dokładnie 10 na stronę.

    Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, co do drastycznych różnic między liceum a gimnazjum, które by uniemożliwiały kontynuowanie serii. Widać rożne doświadczenia ludzie w życiu mają. Kompletnie nie rozumiem, o jakich żarcikach i wpadkach mówisz, jakie to problemy wspominasz. Powiedział bym raczej odwrotnie, że nowa szkoła, to pole do popisu dla Rafała Kosika, miejsce na nowe wątki, ciekawe pomysły i ogólne problemy społeczno-obyczajowe, których jeszcze nie poruszał. Miejsce na beztroskie i dziecinne zachowanie również się znajdzie, a w połączeniu z większymi możliwościami, daje naprawdę niesamowite efekty, które autor mógłby wymyślić i opisać. Nie wspominam już nawet o nowych postaciach, innych uczniach i nauczycielach.

    A zwłaszcza w takiej serii jak Felix, Net i Nika, gdzie wszystko jest mocno przerysowane, a niektóre tematy całkowicie omijane, w której wątek szkolny stanowi zaledwie małą część całej książki. Jedynym problemem może być obecność bohaterów w innych klasach, ale tak naprawdę, co to za problem? Scen w książce, które odbywają się podczas zajęć jest bardzo niewiele, i w większości nie potrzeba w nich całej trójki przyjaciół.

    Niemniej, też uważam, że Kosik nie zdecyduje się na przeniesienie akcji, w czasie pobytu bohaterów w liceum, bo widać, że kolejne części zajmują bardzo mały przedział czasowy (patrz Świat Zero ), jakby tym sposobem chciał sobie zostawić miejsce, na następne. Z jeden strony, trochę szkoda (powody, które wymieniłem wyżej), z drugiej, może to i lepiej, bo mimo dobrych dwóch ostatnich części, czuć coraz bardziej, że seria się zużywa, a autorowi coraz ciężej idzie pisanie jej.

    Twoich "oczywistych oczywistości" także nie mogę uznać za słuszne. Poza tymi, które są trochę niekonkretne ("Wanrung zacznie działać albo zostanie zniszczony , ew. Morten spróbuje go wykorzystać, chodź nie wiem po jaką kaszankę." - czyli Wunrung jedynie nie może pozostać niedziałający, co z kolei jest według mnie najbardziej prawdopodobne), to jedynie to, że Net pozostanie z Niką wydaje się być w miarę pewny. Reszta jest, moim zdaniem, zupełnie nie w stylu Kosika, a rozwiązanie zagadki Trzech Trybów i Mortena, jeśli w ogóle pojawi się jakieś, będzie raczej nieszablowe i pewnie niezbyt precyzyjne.

  7. #237
    Zaciekawiony FNiN Awatar Vandel
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Hymm... w sumie to masz rację. Widać źle zakwalifikowałem FNiN, a może bardzie zapomniałem, że to nadal książka dla dzieci.
    Nadal częściowo zostanę przy swoim, mianowicie nadal uważam, że przeniesienie akcji do liceum, choć możliwe i dające wiele nowych możliwości, odebrałoby tę pewną magię. Nie zabrakło by ci: profesora magistra inżyniera Juliusza Stokrotki, Eftepa, Butlera i jego rosiczki, kryjówki na strychu? Oczywiście w miejsce tego można by wstawić coś nowego i ciekawego, oraz jak już wspomniałeś akcja w szkole jest szczątkowa, ale jest to coś co daje pewny klimat. Cała ta szkoła, a przede wszystkim kryjówka, i wątki związane z nią to pewny przerywnik, coś gdzie na chwilę pozostawia się główny problem i na ten jeden rozdział zostaje wprowadzona nowa historia, mniej lub bardziej związana z wątkiem przewodnim, po której zakończeniu bohaterowie siadają na strychu i zastanawiają się raz jeszcze co dalej. Prawdą jest, że sama obecność szkoły do wprowadzania tych przerw nie jest potrzebna, o czym przekonaliśmy się chociażby w 3K. Te przerwy jednak nadają pewnej lekkości książce. Może dlatego miałem wrażenie, że dość ciężko czyta mi się 1 tom świata 0. Zabrakło mi tych pauz, ponieważ wątki poboczne tak czy inaczej się pojawiają. Wybaczcie ten spam, ale dość trudno zdefiniować mi to uczucie.

    Choć = chociaż
    Chodź - tryb rozkazujący od czasownika 'chodzić'//Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 06-01-13 o 12:13

  8. #238
    Zaciekawiony FNiN Awatar lucky
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    39

    Talking Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Wg mnie mogła by się nie kończyć i trwać bez końca. I sądzę, że wszystko się skończy tak, że będą żyli długo i szczęśliwie to z pewnością, inaczej sobie tego nie wyobrażam.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 31-12-12 o 22:36

  9. #239
    Zaciekawiony FNiN Awatar Vandel
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Hymm czyli sugerujesz by FNiN byli jak książkowe Star Wars? 90 tomów 20 autorów (mocno na oko liczone)?

  10. #240
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Zakończenie całej serii FNIN

    Właśnie... A co z Mortenem, Trzema Trybami...?

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 24 z 27 PierwszyPierwszy ... 14 22 23 24 25 26 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę