<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 24 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 240
  1. #1

    Domyślnie Co poza FNiN warto przeczytać?

    Może wymienimy się informacjami jakie książki poza FNiN warto przeczytać? Zaczynam: "Michu oraz Wszechgalaktyczny sylwester"

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Morowis
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    No to może ja coś dodam: "Kroniki kresu".
    Zapraszam wszystkich na stronę z moimi opowiadaniami - www.morowis.yoyo.pl

    "Ottus 2 is ready" - zapraszam

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    O Harrym Potterze mówić nie będę, chyba większość wie, że go wielbię

    To może (polecam nieco młodszym, chociaż może inni też lubią. Myślę że to jest ok tak 10 - 14 lat. Mnie się dalej podoba, choć już nie tak, jak kiedyś. Zresztą nie wszyscy lubią czytać to samo... ) - Seria Niefortunnych Zdarzeń i Kroniki Spiderwick. Poza tym może Hobbit, Władca. Dla dziewczyn (facetom nie polecam, to naprawdę babskie ) Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. To z tych najulubieńszych
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Molly Moon, Atramentowa Trylogia oraz Agencja Detektywistyczna. Wszystkie przygodowe. Ta pierwsza jest raczej dla młodszych(główna bohaterka ma ok.10-11 lat), ale i tak super książka.
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

  5. #5
    Dawniej MC_LEE Awatar Lee
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    738

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Tak jak wszędzie - polecam "Legendę Drizzta". Naprawdę świetna seria. Najulubieńsza, dla mnie na równi, jeśli nie lepsza, od FNiN.

    Soldiers of hate, nazi leaders and civilians
    I will take them to where they belong
    For I've seen many wars,
    Heard a hundred calls to arms
    Salvation is my name

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar Morowis
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Jak mogłeś!? Nic nie jest lepsze od FNiN!! Nie no oczywiście żartuje, nie można porównywać FNiN do np. Harrego Pottera. Ja polecam jeszcze Morze Trolli, a potem Dziki Ogień (druga część). To co wspomniała Jasti, czyli Kroniki i Serie Niefortunnych. Polecam także Ulyssesa Moora serię.
    Zapraszam wszystkich na stronę z moimi opowiadaniami - www.morowis.yoyo.pl

    "Ottus 2 is ready" - zapraszam

  7. #7
    Fan FNiN Awatar Dominisia
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    29
    Posty
    860

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Ja polecam książki J. Wilson A także Bracia Lwie Serce- wzruszająca książka

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Oto opis pierwszej części Molly Moon:

    Sierota Molly Moon została znaleziona jako niemowlę w kartonowym pudle z napisem Moon's Marshmallows. Mieszka w ponurym sierocińcu Hardwick House, zarządzanym przez złośliwą i pozbawioną serca starą pannę Agnes Adderstone, która każe jej szorować toalety szczoteczką do zębów.

    Gdy Molly znajduje starą tajemniczą księgę hipnotyzmu, jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dziewczynka odkrywa w sobie zdumiewającą moc, sprawiającą, że ludzie robią absolutnie wszystko, czego się od nich zażąda. Panna Adderstone znajdzie się wkrótce całkowicie w jej władzy i Molly opracuje plan śmiaej ucieczki z sierocińca. Hipnotyzujące spojrzenie jej zielonych oczu sprawi, że wsiądzie na pokład samolotu, zdążającego do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję znaleźć swego najlepszego przyjaciela Rocky'ego oraz sławę i bogactwo.

    Ale pewien ponury cudzoziemiec śledzi każdy jej krok. Zna tajemnicę Molly i jest zdecydowany wykorzystać jej niesłychany dar dla własnych niecnych celów.


    PS. Szczególnie miła dla oka jest okładka każdej książki z serii.
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Naprawdę warto przeczytać "Przeminęło z wiatrem". Może nie jest to książka najnowsza, ale mówi o wciąż aktualnych rzeczach. Wciągnęła mnie tak jak FNiN. I - nie złoście się - ma większy morał, ważniejsze wartości.

    PS. Przy ostatnich dwóch rozdziałach płakałam jak nigdy wcześniej przy książce, a może dwa razy trochę bardziej w realu.

  10. #10
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Co poza FNiN warto przeczytać?

    Może być ciekawe. Ja wolę książki przygodowe, fantasy i SF.

    PS. Ponawiam pytanie. Czy czytał ktoś Agencję Detektywistyczną? I co o niej sądzi?
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 24 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę