<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 80 z 171 PierwszyPierwszy ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1710
  1. #791
    Zainspirowany FNiN Awatar Rolan
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Znów sięgnęłam po "Małego Księcia". Książka do której zawsze będę wracać. Ma w sobie to COŚ .

  2. #792
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Bill Sloan

    Ostateczna bitwa. Okinawa 1945

    Książka niesamowicie wciągająca, napisana bardzo plastycznie, w stylu 'living history', czyli opisująca wydarzenia jako wspomnienia poszczególnych osób, bądź dająca plastyczne opisy z punktu widzenia trzeciej osoby. Może ją przeczytać każdy, i każdy połapie się, o co w niej chodzi.
    Na jednej lekcji historii przeczytałem 24 strony, co jest, jak na mnie, niesamowitym tempem.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 20-11-10 o 23:59
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #793
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Quo vadis, H. Sienkiewicz

    Oczywiście lektura, ale pojawiła się w odpowiednim momencie, bo akurat pokończyły mi się książki
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #794
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    shit happens. Ja czytam równolegle dwie:


    "Gra o Tron" G.R.R. Martina
    http://books.google.pl/books?id=Aq6v...ed=0CCwQ6AEwAA

    i Halik Tomas - "Co nie jest chwiejne jest nietrwałe"

    http://books.google.pl/books?id=iD2_...ed=0CDMQ6AEwAQ


    btw. ----> odkryłem właśnie nową funkcję wujka Google.

    Edit: Jeśli ktoś czytał Inne Pieśni Dukaja, to może się zgłosić, porównałbym interpretację chętnie. Lektura ciężka, ale godna polecenia tak btw.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 08-12-10 o 18:28

  5. #795
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    btw. ----> odkryłem właśnie nową funkcję wujka google.
    Gratuluję prędkości. Ja od paru lat korzystam z tej funkcji. Swoją drogą, można znaleźć perełki(znalazłem tam niedostępną w Polsce Sniping in France 1914-1918 Hesketha-Pritcharda - świetna książka).

    Na moment odłożyłem Sloana i wróciłem do Varsity.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #796
    Użytkownik zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    223

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Skończyłem jakiś czas temu czytać "Gildię Magów" Trudi Canavan i jestem zauroczony tą książką. Jest po prostu niesamowita! A teraz zaczytuję się w "Nowicjuszce" tej samej autorki. Czytam ją już jakiś czas i podoba mi się jeszcze bardziej niż pierwsza.
    Ostatnio edytowane przez Patricio ; 09-12-10 o 14:00 Powód: Błąd w tytule książki

  7. #797
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Patricio chyba "Gildia Magów". Sam przeczytałem 8 książek Canavan: trylogia Era Pięciorga, Trylogia Czarnego Maga, prequel do TCM: Uczennica Maga, oraz pierwszy tom Trylogii Zdrajcy i zbiór opowiadań.
    Era Pięciorga IMO zbyt przewidywalna.
    Trylogia Czarnego Maga, Uczennica Maga, Trylogia Zdrajcy są bardzo fajne, tylko TCM trochę się dłuży. Ale i tak bardzo ciekawe.

    A ja teraz czytam Władce Pierścieni: Drużyna pierścienia- kiedyś czytałem już pierwszy tom, ale później nie miałem okazji przeczytać reszty trylogii, a teraz mam ku temu okazję: potrzebuję do pracy maturalnej.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  8. #798
    Fan FNiN Awatar roux_fox
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    545

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Hm, skończony 'Kot w stanie czystym', zaczęte 'Śledztwo na cztery ręce' Christie.
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

  9. #799
    Zainspirowany FNiN Awatar Rolan
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Ja właśnie zaczęłam "Cmentarz zwieżąt" S.Kinga. Zapowiada się wybitny horror ;D
    A niedawno skończyłam Lema "Powrót z gwiazd". Poprostu świetne. Nic dodać, nic ująć

  10. #800
    Fan FNiN Awatar roux_fox
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    545

    Domyślnie Odp: Co aktualnie czytacie?

    Hm, horror średni, co nie zmienia faktu że książka zajebiaszcza. Taka typowo kingowa. Postaram się ci tu nie spojlować, więc kończę
    A u mnie 'Opowieść wigilijna'.
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 80 z 171 PierwszyPierwszy ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę