<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111
  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Atramentowy Świat

    Tutaj piszcie co sądzicie o książkach Kornelii Funke - Atramentowe Serce i Atramentowa Krew. Dodam, że trzecia część - Atramentowa Śmierć prawdopodobnie ukaże się po polsku już 15 września br.

    Ja uważam, że to niezwykle interesująca książka. Jest w niej dużo tajemniczych wątków, np. dopiero w połowie książki wiadomo co stało się z mamą Meggie oraz zostają rozwiązane takie tajemnice jak pochodzenie Smolipalucha. Niestety druga część jest według mnie nieco gorsza od poprzedniej, ale również tu panuje tajemniczy klimat. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią wartką akcję i książki fantasy.

    PS. Oczywiście FNiN do pięt nie dorasta!

  2. #2
    Fan FNiN Awatar Dominisia
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    29
    Posty
    860

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Nie czytałam tej książki więc się nie będę wypowiadać xD

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Pisanie takich postów jak ten wyżej jest trochę bez sensu, no ale szczegół...

    Słyszałem kiedyś, może widziałem parę razy na półkach...
    O czym w ogóle jest książka? Czy warto czytać? Jaka jest po względem klimatu? Jeśli ktoś odpowie szybko, przed 17.00, to może jeszcze dziś kupię, bo jadę do empiku .
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    To jest opis z wp, ponieważ nie mam wiele czasu. Dodam tylko, że książka ma wiele akcji, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czyta się ją z zapartym tchem. Jest trochę niepokojąca, ponieważ wydarzenia nie układają się pomyślnie dla bohaterów. To taka sensacyjna powieść fantasy. Mam nadzieję, że dobrze się wyraziłam. Nie piszę nic więcej, aby nie psuć zakończenia.


    Niesamowita pełna przygód i czarów książka! Mortimer Folchart mieszka ze swoją córką Meggie w wynajętym domu i zajmuje się restauracją starych książek. To spokojne życie zmienia się, gdy odwiedza ich dziwny gość - Smolipaluch.

    Okazuje się, że Mortimer posiada niezwykły dar, dzięki któremu może ożywiać postaci z książek. Od tej chwili rozpoczyna się sensacyjna akcja, w której bohaterowie książkowi walczą i spiskują przeciwko Mortimerowi i jego córce, i nikt już na pewno nie wie, co jest rzeczywistością, a co fikcją literacką.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Dominisia
    Dołączył
    Jul 2008
    Wiek
    29
    Posty
    860

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Zapowiada się ciekawie... Być może ją kupię

    Luk: sorki, wiem, ja ogólnie jestem bezsensowna, ale nie mogłam się powstrzymać Miałam jakiś napad głupoty pomieszanej z dobrym humorem

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar GreenHat
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Czytałam obie części. Jest b. fajna, szczególnie 1 część. Czytając ją, nie można się oderwać Polecam serdecznie Już nie mogę się doczekać 3 części

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Prawdopodobnie 3 kwietnia 2009r. będzie miała premierę polska wersja językowa filmu na podstawie pierwszej części Atramentowej trylogii.

  8. #8
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Widziałam na półce, rozważałam kupienie, ale... chwilowo poluję na Ulysessa Może kiedyś i po tę książkę sięgnę
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    Czytałam obydwie części i to jedna z moich ulubionych książek. Najkrócej I część można opisać zdaniem "To książka o miłości do książek" ale nie tylko. Polecam.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar Karolajna
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    28
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Atramentowy Świat

    ja mgoę przeczytać wszystko więc przeczytam też i to. Moja koleżanka to czytała... musi być ciekawe, skoro czytała to nawet na przerwach między lekcjami...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę