<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20 28 29 30
Pokaż wyniki od 291 do 299 z 299
  1. #291
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Ja specjalizuję się nieco w robieniu pizzy. Mam już ich trochę za sobą i z wyjątkiem tych pierwszych, każda wychodziła perfekcyjnie . Pogląd na ciasto i samą pizze mam zupełnie inny niż p. Kosik i mam też swoje sposoby, aby efekt końcowy mnie zadowolił. Byłem we Włoszech i obserwowałem w kilku różnych pizzeriach jak to tam robią. Byłem nawet w takiej małej, bardzo tradycyjnej i tam chyba jadłem najlepszą pizze w życiu. Przygotowywała ją cała włoska rodzina, od małego kilkuletniego dziecka, aż po 80-letniego staruszka. Prawdziwie rodzinny interes . Jednak już od dłuższego czasu w domu przestałem przygotowywać jakiekolwiek jedzenie i przywilej robienia smacznej pizzy spadł na rodziców xD
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  2. #292
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    A dam wam jeden prosty przepis (idzie zrobić w 30 min przy odrobinie wprawy) na obiadek.

    No więc, pierw co potrzeba -
    1,Seler naciowy
    2.Cebula
    3.Papryka czerwona
    4.4 filety z kurczaka
    5.jogurt naturalny (taki tam kubeczek mały)
    6.Śmietana (% zależy od was, ale taka "stała" nie wodnista)
    7.Przyprawy - kolendra, curry, papryka słodka, ostra
    8.Ryż

    A, potrzeba jeszcze 2 patelnie, jeśli chcemy zrobić to odrazu, albo jedna, jeśli pokolei (15 min dluzej robienia~) ja robie na dwóch paletniach więc tak też opisze. Jeśli macie możliwość wykorzystania kogoś do pomocy czas roboty spada o jakieś 10 min, btw.
    Pierw wstawiamy wode na ryż, jak się zagotuje wrzucamy torebki z ryżem gotując je wg. przepisu na pudełku. wode solimy oczywiście.

    Bierzemy kolendre, dużą łyżke i rozgniatamy to na desce czy czymś, wrzucamy na patelnie z olejem, rozgrzewamy.

    Kroimy kurczaka na kostke (średnią) i jak już pokroimy - wrzucamy na tą paletnie z kolendrą, posypujemy kurczaka curry, i paprykami,solimy, pieprzymy, mieszamy.

    Seler naciowy kroimy na plasterki (tak z 5 grubszych łodyg) i wrzucamy na drugą patelnie, oczywiście na patelni też olej/oliwa.
    Kroimy cebule (kostka) i tak 5 minut po selerze wrzucamy ją.
    Kroimy papryke (również kostka) i wrzucamy ją tak 3-4 min po cebuli, po czym przykrywamy, mały ogień i dusimy coby zmiękło.(koło 4 min, po czym wyłączamy)

    Kurczaka oczywiście należy co jakiś czas mieszać, tak samo selery~.
    Kurczak dochodzi troche dłużej niż selery - więc w międzyczasie robimy sosik.

    Śmietane i jogut wrzucamy w coś w czym można to wymieszać, dodajemy 2 łyżki mąki, troche curry, papryk obu i mieszamy chwilkę.

    Gdy kurczak się usmaży, wrzucamy na niego seler z resztą, mieszamy, polewamy tym sosem tak na całość, przykrywamy i dusimy z 5 min żeby sos się zapiekł.

    Na talerz bierzemy ryż, na to kładziemy to z patelni, widelec w łape i smacznego.


    Znam parę przepisów, co jakiś czas coś kminie więc potem może coś jeszcze opisze.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  3. #293
    Zaciekawiony FNiN Awatar Nika123
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Ja czasami coś upichcę np.ciasteczka czy makaron z tuńczykiem.
    Najlepiej wychodzi mi:
    •parzenie herbaty
    •jajecznica
    •makaron z tuńczykiem
    Lubię wszelkiego rodzaju makarony,pierogi, kurczaka,herbaty różnego rodzaju,ciacha i ciasteczka itp.

    //a i jeszcze sos słodko-pikatny z truskawkami i mleko w proszku
    ,,Miłość jest wtedy, kiedy wychodzisz coś zjeść i dajesz komuś większość swoich frytek, nie oczekując ani jednej w zamian''.

  4. #294
    Zaciekawiony FNiN Awatar ściemniarka
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    //a i jeszcze sos słodko-pikatny z truskawkami i mleko w proszku [/QUOTE]

    A najlepiej to na sucho
    "Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza"

  5. #295
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    •parzenie herbaty
    A można zaparzyć herbatę źle?
    Ja nie lubię gotować, ale polecam truskawkowy koktajl. Truskawki, śmietana, cukier, zmiksować.

  6. #296
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Oh, pewnie, że można! Za zimna woda, za mocna herbata, za dużo cytryny, za dużo wsypanej herbaty (w przypadku tej nie z torebki)... Jest wiele błędów, które można popełnić .

  7. #297
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Ale to się nie będzie nazywać wtedy herbata, bo herbata jest to napój do picia, a więc poprawnie zaparzona.
    Czyżby wsypywanie cukru i wyciskanie cytryny to zaparzanie herbaty? Ja zawsze myślałam, że to tylko ten etap wsadzania woreczka do wody .
    Mimo wszystko nie rozumiem ludzi nieumiejących parzyć czy też robić herbaty.

  8. #298
    Zainspirowany FNiN Awatar Nika_Mickiwicz1005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Zauważyłam, że nikt w temacie o gotowaniu, więc i pieczeniu, nie poruszył bardzo banalnej, ale ogólnie trudnej kwestii. Przynajmniej dla mnie trudnej.
    Jak zrobić idealny biszkopt? Niby podstawa ciasta, niby nic trudnego, ale jednak często nie wychodzi. Po wielu próbach i wielu nienadającym się do jedzenia biszkoptach, w końcu wyszedł mi idealny. Dodaję, że przepis nie jest mojego autorstwa, zaczerpnęłam go z jakiegoś forum, a sama tylko udoskonaliłam.

    Przepis

    Składniki
    Biszkopt jasny:
    - 5 jaj
    - 1 szklanka cukru
    - 1 szklanka mąki
    - 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

    Żeby zrobić biszkopt ciemny do powyższych składników należy dodać 2 czubate łyżki kakao zmniejszając troszkę ilość mąki.

    Składniki na blaszkę 20/35cm.

    Jak przyrządzić?

    Białka ubić z odrobiną soli. Żółtka i cukier ubić, zmieszać łyżką z ubitymi białkami, (ale nie ubijać), na koniec ostrożnie domieszać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wlać do wyłożonej papierem do pieczenia blachy i piec ok. 25 min. w temp. 180 stopni.

    Podczas pieczenia biszkopta i po jego wyłączeniu nie może być w kuchni przeciągu - ciasto powinno po wyłączeniu piekarnika poleżeć w nim ok 5-10 minut, ale to chyba oczywiste. Biszkopt w tym czasie równo opadnie - po upieczeniu jest wypukły na środku - jak stygnie lekko opada i robi się równy.


    Oraz przepis na moją ulubioną sałatkę.

    Wegetariańska sałatka
    Składniki:
    - dwie torebki ryżu
    - 1 puszka ananasa
    - 1 mała torebka rodzynek (ok 10 dkg)
    - 1 mała torebka płatków migdałowych
    - 1 puszka kukurydzy
    - sól , pieprz do smaku
    - majonez
    - jajko
    - seler z puszki

    1. Ryż ugotować i porządnie odsączyć.
    2. Ananasa odsączyć i pokroić w trójkąciki.
    3. Kukurydzę odsączyć.
    4. Rodzynki zalać wrzątkiem i parzyć 5 min.
    5. Jaja ugotować i pokroić w kosteczkę.
    Ryż, jajka, seler, ananasa , kukurydzę , rodzynki i migdały wsypać do dużej miski. Dodać majonezu, posolić i wymieszać.
    Można nie dodawać jakiegoś składniku, lub dodać inny. Widziałam kiedyś na forum ten sam przepis, ale z kurczakiem. Jak kto woli.




    I moja ulubiona potrawa.
    GAZPACHO Z KREWETKAMI


    MARYNOWANIE KREWETEK
    1. Krewetki razem z ogonkami włożyć do oliwy z oliwek, soku cytrynowym, posiekanej pietruszki i soli.
    2. Odstawić na 20 minut.

    GAZPACHO
    1. Paprykę czerwoną, żółtą i zieloną (zielonej nie dodawać jeśli chce się uzyskać idealnie pomarańczowy kolor) oczyścić z nasion i pokroić w drobną kosteczkę. Czosnek i cebulę należy pokroić w ćwiartki. Warzywa przypiekać na patelni i skropić małą ilością oliwy z oliwek (Nie oleju!). Wystudzić i przełożyć do miksera.
    2. Pomidory pokrojone w kosteczkę dołożyć do warzyw w mikserze.
    3. Białe wino zredukować o połowę gotując je, następnie dodać do niego Fix Spaghetti Bolognese Knorr i ponownie zagotować. Odstawić do ostygnięcia. Następnie dodać do warzyw w mikserze. Dołożyć pomidory z puszki, całość dokładnie zmiksować. Doprawić octem. Odstaw do lodówki na 2h.
    4. Awokado przeciąć wzdłuż. Pozbyć się pestki. Następnie obrać połowę awokado i pokroić w cienkie kostki.
    5. Na patelni rozgrzać oliwę z oliwek oraz wrzucić liście bazylii. Smażyć przez 2-3 minuty, aż bazylia zrobi się przezroczysta. Listki delikatnie przełożyć na ręcznik.
    6. Gazpacho nalać w przezroczyste szklanki. . Na brzegach umieścić krewetki, po 5 sztuk na porcję. Następnie wbić pionowo kawałki awokado, tak, aby opierały się o krewetki. Na koniec posypać listkami smażonej bazylii.
    Ostatnio edytowane przez Nika_Mickiwicz1005 ; 09-12-13 o 20:13
    "Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić."
    Oscar Wilde

  9. #299
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Kuchnia Forumowa

    Ja uwielbiam jeść pierogi (najlepiej ruskie), pizzę, spaghetti (np. z tuńczykiem), słodycze! (żelki, biała czekolada, napoleonki, Snickers, Mars itd. itp.), tartę z pomidorami i żółtym serem... i jeszcze fondue z białej czekolady z owocami...

    Nie lubię jeść: większości rodzajów mięs (nie jestem wegetarianką!), sałaty, fasolki po bretońsku...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20 28 29 30

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę