<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Posty
    356

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Po0zatm autor wiersza zawsze ma prawo tak "wymyślić" jakieś słowo na potrzeby wiersza.
    I am Iron Man!
    Has he lost his mind?
    Can he see or is he blind?
    Can he walk at all
    Or if he moves will he fall?

  2. #12
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    No właśnie nie do końca Ja zrozumiałem, że to "wreszcie rakietą długą jak wąż (...) całe dwa wieki minęli" ?e te twa wieki minęli ci ludzie. Ale jeśli to było "całe dwa wieki minęli" w sensie, że minęły dwa wieki to masz rację, w wierszu jest takie coś dopuszczalne

    A sam wiersz naprawdę świetny! BRAWO!!

  3. #13
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2008
    Wiek
    27
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Zegarmistrz, ja to wcześniej napisałem. Niestety, Bookman mówi, że chodzi o co innego :/.
    'Za dużo myśli.'

  4. #14
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    No właśnie dlatego się uczepiłam, bo wychodzi na to, że chodzi o co innego, a wieków nie da się minąć, ani rakietą, ani niczym innym
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #15
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    W wierszu wieki da się minąć Czymkolwiek

    Ale w rzeczywistości też. Ruch to pojęcie względne. Na przykład jedna osoba sobie stoi, a druga ją mija, to mija ją względem podłoża. Ale gdyby podłoża nie było, tylko czarne tło? Wtedy powiedzielibyśmy kto kogo mija patrząc na to w którą stronę są ich "przody" odwrócone. A jakby ludzi zastąpić kółkami? Co wtedy? ?ółte kółko mija niebieskie czy odwrotnie?
    Proste, nie? Na pewno wszystko zrozumiałaś, ale mniejsza z tym

    eviltwin1, Ty napisałeś, że chyba chodziło o to, że oni minęli. A ja napisałem, że bez względu na to co jest podmiotem, czy "tysiące ludzi" czy "wieki" jest poprawnie. Autor wiersza napisał, że chodziło o "wieki minęły", ale w wierszu można nawet napisać "wieki minęła"

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar Bookman
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Oooo, znasz teorię względności, Zegarmistrzu? Szacun! A znasz może teorię bliźniąt?

    Chyba nie ma co się dalej rozczulać nad tym zwrotem, co? Masz rację, agencjo, autorzy nie tylko wierszy mogą wymyślać nowe słowa - neologizmy. Popatrzmy na drugi tom FNiN: Pan Rafał Kosik stworzył słowo "Bezkształt" - to też neologizm. Czytając to słowo, wie się, mniej więcej, jakie cechy ma ta istota. Podobnie jest z "wieki minęli" - każdy, który przeczyta ten zwrot wie, że chodzi o upływ czasu. Bez względu, czy napiszę "minęły" czy "minęli", sens pozostaje ten sam. To był powód, dla którego użyłem właśnie takich słów.
    A jeśli już kogoś na prawdę zniesmacza taki błąd, macie tu poprawne gramatycznie dwa wersy, na które możecie podmienić te w wierszu:

    "całe dwieście lat minęło
    nim ludzkie pokolenie się ocknęło"

    Nie ma różnicy, jaka forma, obie ładnie wyglądają.
    Jeśli Ci się nudzi weź udział w tym projekcie naukowym.



    Albo wejdź na mojego bloga.

    informacja: Naukowo stwierdzono istnienie trzech niezawodnych sposobów na zrobienie jakiejkolwiek rzeczy:
    a) najczęstszy: Zrób To Sam!
    b) finansowy: Zapłać Komuś, By Zrobił To Za Ciebie
    c) rodzicielski: Zabroń Robić Tego Dzieciom

  7. #17
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Jeja, jeja, wyszłam na czepialską Pewnie nawet taka jestem. Jakoś nie wiem. Po prostu poprawiam błędy innych zupełnie odruchowo. Aż mnie boli, jak widzę tu orty i nie mogę edytować danego posta. Okej, nieważne A wersja numer dwa mi się bardziej podoba, bo... bo jest poprawna, no. Macie mieć, poznaliście Jasti, która musi miec wszystko dobrze napisane
    A Ty mi się tu nie rozfilozofowywuj (tak wiem, nie ma tego słowa, macie prawo się czepiać ), Zegarmistrzu, bo jak ja zacznę filozofować w odpowiedzi to już nie skończę, a to groźne dla mnie i otoczenia
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #18
    Zaciekawiony FNiN Awatar Bookman
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Rozumiem cię, Jasti. Ja nawet smsy piszę z polskimi znakami i ortografią.
    Jeśli Ci się nudzi weź udział w tym projekcie naukowym.



    Albo wejdź na mojego bloga.

    informacja: Naukowo stwierdzono istnienie trzech niezawodnych sposobów na zrobienie jakiejkolwiek rzeczy:
    a) najczęstszy: Zrób To Sam!
    b) finansowy: Zapłać Komuś, By Zrobił To Za Ciebie
    c) rodzicielski: Zabroń Robić Tego Dzieciom

  9. #19
    Zafascynowany FNiN Awatar zuxia
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    ja kiedyś pisałam, ale przestałam kiedy dowiedziałam się, że takie są droższe


  10. #20
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Twór Wierszowany

    Ja piszę z polskimi znakami... Ale to nie TEN TEMAT! A wiersze... Nie mam talentu do wierszy, a wiersze Bookmana i N2 mi się podobają.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę