<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 160 z 160 PierwszyPierwszy ... 60 110 150 158 159 160
Pokaż wyniki od 1,591 do 1,595 z 1595

Wątek: Religie

  1. #1591
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Religie

    Ej, Kamcio, Papież umiał ładnie rozkminiać - na tematy PPM (popularnych problemów moralnych, dialogu nauki i religii, dialogu międzywyznaniowego i tak dalej.
    Poza tym - nie uznajesz faktu bycia autorytetem moralnym za zasługę?

    Co więcej, są religie i religie. Wersje niskie i wysokie.
    I to bardzo nieładne zagranie: ustalasz swoją wersję Prawdy i mówisz, że przeraża Cię, że ktoś może się z nią nie zgodzić. Poświęcić za złotą klatkę. Ale to też brzydka rzecz, wszystkim wierzącym przypisywać taką niską motywację.

  2. #1592
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Religie

    Taki fajny temat był, kłótnie zdecydowanie zabawne, a zniknął...
    Spróbujmy trochę go rozbudzić.
    Na dobry początek - czy ktoś mógłby mi wskazać wyjaśnienie pewnego zagadnienia z Nowego Testamentu: dlaczego śmierć Chrystysa była konieczna do zabwienia ludzkości? Przecież:
    a)wg Biblii ludzie zgrzeszyli wobec Boga więc mógł On im po prostu wybaczyć
    b)co by nie było ma On być wszechmocny, więc może skasować dowolny grzech bez uciekania się do tak drastycznych środków.

    Zapraszam do wypowiedzi...

    Edit:
    W sumie jeden cel jest jasny - reklamowy
    Ostatnio edytowane przez FNiNFan ; 15-04-16 o 21:00
    Requiescat in pace XK404

  3. #1593
    Zainspirowany FNiN Awatar Cherry
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez FNiNFan Zobacz posta
    b)co by nie było ma On być wszechmocny, więc może skasować dowolny grzech bez uciekania się do tak drastycznych środków.
    To jeszcze nie są drastyczne środki. W Starym Testamencie, co chwila są przykłady zabicia wielu ludzi, aby ukazać chwałę i potęgę Pana. Te wszystkie wielkie wydarzenia i wielkie słowa są dla sławy Jego imienia. Tak mocny jest Bóg jak bardzo się w niego wierzy. A takie nieprzebieranie w środkach jest całkiem efektowne.
    Możesz mieć wszystkie pieniądze świata, ale jest jedna rzecz, której nie możesz kupić... DINOZAUR *,*

  4. #1594
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Religie

    Generalnie zgadzam się z Tobą, więc tylko 3 "ale":
    ale nr 1: czy w takim razie nie prościej i bardziej ekonomicznie byłoby stworzyć wrażenie/iluzję/wspomnienie tych wydarzeń?
    ale nr 2: Teza, że moc Boga/boga jest zależna od wiary wyznawców - widziałem to tylko w fantastyce celowej, nie w przypadkowej. Która z faktycznych religii tak twierdzi? [W sumie, nawet gdyby tak było, to kto by się tam przyznał ]
    ale nr 3: Jeśli teza byłaby prawdziwa, to czy należy nazywać bogiem istotę zależną od nas w równym stopniu, co my od niej?
    Requiescat in pace XK404

  5. #1595
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Religie

    Wiele rzeczy dotyczących mojej wiary nie rozumiem, szukam odpowiedzi i wiem, że na większość wątpliwości znajdę wyjaśnienie po śmierci. Jednak jednego jestem pewna. Bóg istnieje. Może to dziwnie zabrzmi, ale ja go po prostu czuję.
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 160 z 160 PierwszyPierwszy ... 60 110 150 158 159 160

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę