<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 160 1 2 3 11 51 101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1595

Wątek: Religie

  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Religie

    Bóg. Istnieje czy nie? Czy istnieje potęga władająca wszystkim? Moc nad mocami?
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 17-03-11 o 18:16

  2. #2
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Ale my także jesteśmy zaślepieni! Nadal tłumaczymy sobie niezbadane zjawiska interwencją Boga! I tak z wiedzą, Bog będzie ewoulował.
    Nie uogólniaj, bo luk się wkurzy
    A ja swoją opinię wyraziłem tu:
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?t=543&page=48
    Ja napisałem: " Religia - nareszcie można się wyspać "
    MART-X: "
    Jak to?"
    I luk: "
    Popieram pytanie MART-X'a. Z Twoich dawnych wypowiedzi (nie wiem, czy ja tu w tedy nawet byłem...) wnioskuję, że jesteś dość... religijny . Więc skąd spanie na takim przedmiocie jak religia?"
    I się wszystko zaczęło Od 48 strony rozgorzała ciekawa dyskusja, jest w niej wyjaśnione moje podejście do wiary....

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar piotrekn
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Religie

    Ja ze swojej strony nie rozwijałem swojego, ale moje zdanie jest takie: ani Bóg, ani bóg nie istnieje. Z dwóch powodów: po pierwsze, to co już napisał Procesor - ludzie mają potrzebę wierzenia w moce nadprzyrodzone, które wyjaśnią niezrozumiałe zjawiska. Poza tym mam takie wrażenie, że ludzie (jako ogół, ogół dopuszcza dużo wyjątków - nie wrzucam wszystkich do jednego worka ) są zbyt dumni, żeby przyznać, że cały nasz gatunek jest dziełem np. przypadkowej mutacji. Z kolei jakaś bliżej nieokreślona (na razie) siła regulująca naruszenia równowagi Wszechświata (to już zaczyna podpadać pod te "światy równoległe") w postaci dwóch tych samych osób z różnych rzeczywistości w jednym świecie itp. moim zdaniem istnieje. No, ale to tylko moje zdanie.

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    Oczywiście pisałem "Bóg" z dużej litery, ale to chodzi o wszystkich domniemanych bogów, nie tylko katolckiego.

    Ja obecnie postrzegam Boga jako koło ratunkowe Wszechświata. Prawo fizyki, które cały czas dziala, lub zadziała w wyniku jakiegoś zagrożenia dla dobra ogółu(czyli Wszechświata). My na razie jestesmy za malutcy, wątpie, żebyśmy kiedykolwiek mogli zagrozić istnieniu wszechświata.

    piotrekn, twoja teoria jest interesująca. Dwa równoległe wszechświaty, regulujące się nawzajem? To przypomina mi japoński znak jin jang.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar piotrekn
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Religie

    Nie, to nie to. Zakładam przy tym istnienie wielu Wszechświatów i dwie te same osoby przebywające w jednej rzeczywistości mogłyby zaburzyć równowagę.
    A z Bogiem i bogiem nie nawiązywałem do twojego postu tylko ogólnie...

  6. #6
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Oczywiście pisałem "Bóg" z dużej litery
    Po pierwsze nie z dużej a z wielkiej litery, a po drugie nie z wielkiej litery a wielką literą
    Bóg jako prawa fizyki? Coś w stylu Matki Natury? Ee... Dla mnie istnieje tylko:
    bóg, że na przykład ktoś wierzył w jakiegoś tam boga
    buk, w sensie drzewa
    puk, jako wyraz naśladowczy
    pług, czyli maszyna rolnicza
    i book, z angielskiego książka
    EDIT:
    a.... faktycznie Jeszcze Bug. Punkt dla Ciebie

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    Zapomniałeś dodać o rzece Bug

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Posty
    356

    Domyślnie Odp: Religie

    Ja z całą pewnością wierzę w Boga i w to, że po śmierci nasza dusza zostaje zbawiona i trafia do nieba by doznać miłosierdzia Bożego. Wierzę ,że Bóg i te prawa fizyki ze sobą tworzą jednosć, chodzi mi o to ze jedno nie wyklucza drugiego. I jestem wierząca, jestem katoliczką, i wierzę w ?ycie Wieczne.

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz
    Nie uogólniaj, bo luk się wkurzy
    Cytat Zamieszczone przez piotrekn
    Poza tym mam takie wrażenie, że ludzie (jako ogół, ogół dopuszcza dużo wyjątków - nie wrzucam wszystkich do jednego worka) [...]
    Ech... tam chodziło o inne uogólnienie... Nie ważne. Po cholerę tłumaczyć skoro i tak żarty sobie z tego robicie ...


    Religia Procesora
    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Uważam, że domniemany "Bóg" jest tylko prawem fizyki, regulatorem "pilnującym" bezpieczeństwa Wszechświata. A nie istotą, która włada świadomie. A więc modlenie się do niego jest to tak, jakby modlić się do grawitacji, żeby podrzucona rzecz nie spadła.
    Czyli w Twoim mniemaniu Bóg jest fizyką... No cóż. Każdy ma swoje zdanie .

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Jak się już ktos uprze przy świadomym Bogu (katolickim), to mam inne argumenty. Skoro jest miłosierny, kocha nas bezgranicznie, to czemu pozwala żebyśmy cierpieli? Czemu pozwala na ból, smutek, gniew? Odpowiedź jest prosta: Nie istnieje! Nie ma żadnego Boga!
    Przecież Pismo Święte to tłumaczy. ?aden katecheta nigdy Ci tego nie mówił? Ból, smutek, gniew i ogólnie zło, to sprawka szatana, nie Boga. Bóg nie ma na to większego wpływu. Jest potężniejszy od szatana, ale nie w każdej sprawie może postawić na swoim. Podobno.

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Dziś występują dowody na obalenie tamtych bogów. Wiemy, czemu pada deszcz, wiem od czego zależne są choroby. Ale my także jesteśmy zaślepieni! Nadal tłumaczymy sobie niezbadane zjawiska interwencją Boga! I tak z wiedzą, Bog będzie ewoulował.
    Więc jakie to zjawiska, które tłumaczymy sobie interwencją Boga? Ja takowych nie zauważam. Człowiek poznał już dlaczego pada deszcz i dlaczego przychodzi epidemia. Co jeszcze?


    Religia piotrekn
    Cytat Zamieszczone przez piotrekn
    Poza tym mam takie wrażenie, że ludzie [...] są zbyt dumni, żeby przyznać, że cały nasz gatunek jest dziełem np. przypadkowej mutacji.
    Duma... Osobiście nie wiem dlaczego komuś "korona" miałaby spaść z głowy, gdyby dowiedział się, że jego przodkowie byli kiedyś małpami. Co w tym złego? To normalna ewolucja, natura.

    Cytat Zamieszczone przez piotrekn
    Z kolei jakaś bliżej nieokreślona (na razie) siła regulująca naruszenia równowagi Wszechświata (to już zaczyna podpadać pod te "światy równoległe") w postaci dwóch tych samych osób z różnych rzeczywistości w jednym świecie itp. moim zdaniem istnieje. No, ale to tylko moje zdanie.
    To już jest s-f xD...

    Religia Zegarmistrza.
    Nie ma tu co pisać. Zeg w nic nie wierzy. Mylę się?

    A co do mnie... Moje zdanie też jest już w linku, który podał Zegarmistrz.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  10. #10
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    Ja też jestem katolikiem, na dodatek ministrantem, i nie pozwolę, aby ktoś obrażał Boga. Procek, sam pisałeś: "1. Każdy użytkownik forum ma prawo wypowiedzieć własne zdanie, odpowiedzieć na zadane w temacie pytanie itp. o ile jego odpowiedź nie obraża innych użytkowników forum, jak i ich przekonań, wyznań itp."
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 160 1 2 3 11 51 101 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę