<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 160 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1595

Wątek: Religie

  1. #21
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    OK.... Zamykam temat, bo zaraz sam sobie będę musiał wlepic ostrzeżenie...

  2. #22
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    Jak zamykasz, jak otwarty jest ? Ale ciii wcale tego nie mówiłem. Może jeszcze zostawisz go w spokoju xD.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  3. #23
    Zafascynowany FNiN Awatar Toth
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    29
    Posty
    436

    Domyślnie Odp: Religie

    Eech... Ludzie, jak zwykle ktoś musi się żreć o religię...

    Ja tam nie uważam, że istnieje jakaś nadludzka siła, upersonifikowana (uosobiona ) lub nie: Bóg/bóg/demiurg/anioł/i tak dalej. Jestem ateistką. Quod erat demonstrantum.

    Procek, twoje podejście to chyba krzyżówka panteizmu z ateizmem?
    Aayla Secura: "You chose a difficult approach to the fortress, Master."
    Quinlan Vos: "It's impossible. So the defenders will not expect us to use it."

  4. #24
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Posty
    356

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Człowiek z nadludzką mocą... że się tak wyrażę... bez obrazy... Oszust!!!
    Wiedział, że dysponuje olbrzymią siłą, tylko po prostu... był dobry. Nie chciał zabijać. A wyłącznie uleczając zyskałby sobie raczej krótkotrwałą sławę jakiegoś mędrca. Wymyslając historyjkę, że jest zapowiedzianym Mesjaszem, zyskał niewyobrażalny zasięg. gdy ktoś mu wreszcie uświadomił do czego tak naprawdę może wykorzystać moc, poprosił swojego zaufanego ucznia, Judasza, aby sprzedał go za 12 srebników. Wcale nie umarł na krzyżu. Przezył, by... Sam nie wiem co zrobić.
    Nowy Testament powstal z tych obmyślonych kłamstw.

    Sorry Procek ale luk(albo acrobot, nie pamiętam) ma rację to jest obraza Boga. A teraz też przepraszam bo.... co ty za herezje piszesz!!
    Jezus Chrystus to oszust?!

  5. #25
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    Dokładnie, jak nie wierzycie w Boga, to pooglądajcie sobie "Egzorcyzmy Emily Rose"(jeśli się nie pomyliłem w nazwisku). Od razu zobaczycie, że wiara ma sens, Bóg istnieje i rozumie, i jest wszechmogący. To jest straszne, ale prawdziwe. Miałem na religii temat: "Dlaczego nie wszyscy ludzie wierzą w Boga". I wyszło, że dlatego, że wiara w Boga wymaga wyrzeczeń. Niektórzy nie wierzą, ale i tak wyrzekają sobie różne rzeczy. To nie jest złe, póki ktoś nie zacznie mówić do innych, że wiara nie ma sensu.To tyle ode mnie, ja wnoszę o zamknięcie tematu.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  6. #26
    Zafascynowany FNiN Awatar agencja
    Dołączył
    Dec 2007
    Płeć
    Posty
    356

    Domyślnie Odp: Religie

    Ja tego filmu nie ogladałam, ale moja koleżanka trochę opowiadała i powiedziała że to jest tak straszne że nie chce o tym mysleć.

    U mnie pan na historii poruszył ten temat i nam op tym trochę opowiadał a później całą religję gryzłam się czy demony istnieją. później spytałam się o to mojej mamy, a ona powiedziała że tak ale o tym nie mówi bo się tego boi i ze nalezy się tego bać , bo nie powinno myślec ze nie istnieją inaczej można zostac opętanym. Nie powiedziała tego dokładinie tak, a ja nie umiem dokładnie tego wyjasnic.

    EDIT: Ponawiam prośbę o zamknięcie.

  7. #27
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    DOK?ADNIE! TA OSOBA ZOSTA?A OPANOWANA PRZEZ 7(siedem) DEMONÓW
    TE? TEGO NIE OGL?DA?EM, ALE S?YSZA?EM CO TAM JEST.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  8. #28
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Religie

    Przepraszam, wtrącę się. W końcu mam do tego prawo
    Po pierwsze NIE ZAMYKAJCIE TEGO TEMATU! Na forum można rozmawiać, dyskutować i wymieniać się poglądami(nawet tymi różniącymi się wzajemnie ) na różne tematy. Nawet te kontrowersyjne.


    Pozwolicie, że zacznę trochę wcześniej:
    Cytat Zamieszczone przez agencja Zobacz posta
    Ja z całą pewnością wierzę w Boga i w to, że po śmierci nasza dusza zostaje zbawiona i trafia do nieba by doznać miłosierdzia Bożego. Wierzę ,że Bóg i te prawa fizyki ze sobą tworzą jednosć, chodzi mi o to ze jedno nie wyklucza drugiego. I jestem wierząca, jestem katoliczką, i wierzę w ?ycie Wieczne.
    I masz do tego pełne prawo. Możesz wierzyć w co chcesz, więc nie wiem skąd tutaj Twoje oburzenie(nie wiem co to jest )

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    ?aden katecheta nigdy Ci tego nie mówił? Ból, smutek, gniew i ogólnie zło, to sprawka szatana, nie Boga. Bóg nie ma na to większego wpływu. Jest potężniejszy od szatana, ale nie w każdej sprawie może postawić na swoim. Podobno.
    Ogólnie jest potężniejszy, ale nie w każdym względzie? Czasami nie daje rady szatanowi? Tutaj muszę przyznać, że nie rozumiem, bo nie wydaje mi się, żeby odpowiedź brzmiała tak :] A to "podobno" dodatkowo zbija mnie z tropu

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Więc jakie to zjawiska, które tłumaczymy sobie interwencją Boga? Ja takowych nie zauważam. Człowiek poznał już dlaczego pada deszcz i dlaczego przychodzi epidemia. Co jeszcze?
    No... Mnie się wydaje(ale przecież jestem niewierzący ) że religia chrześcijańska tłumaczy właśnie to, skąd się wziął człowiek, po co i dlaczego. I jeszcze co się dzieje z nim po śmierci i z czego powstał nasz wszechświat... Czy może się mylę?

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Duma... Osobiście nie wiem dlaczego komuś "korona" miałaby spaść z głowy, gdyby dowiedział się, że jego przodkowie byli kiedyś małpami. Co w tym złego? To normalna ewolucja, natura.
    Mnie też się tak wydaje, jednak niektórzy(celowe nieuogólnienie xD ) wierzący strasznie się bulwersują gdy ktoś nie wierzy w ich Boga(nie tylko Ci z naszego forum) Więc stąd też może ta "duma"...

    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    Ja też jestem katolikiem, na dodatek ministrantem, i nie pozwolę, aby ktoś obrażał Boga. Procek, sam pisałeś: "1. Każdy użytkownik forum ma prawo wypowiedzieć własne zdanie, odpowiedzieć na zadane w temacie pytanie itp. o ile jego odpowiedź nie obraża innych użytkowników forum, jak i ich przekonań, wyznań itp."
    Tu przegiąłeś :] Nikt tu nigdzie nie obraził Boga, jak już to Ciebie, ale to tylko i wyłącznie Twoja wina. Można nie wierzyć w Boga, w końcy sam nam dał wolną wolę
    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    1.Jak się już ktos uprze przy świadomym Bogu (katolickim), to mam inne argumenty.
    A zabraniasz się komuś upierać przy świadomym Bogu? Dlaczego?
    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    2.Poza tym mam takie wrażenie, że ludzie [...] są zbyt dumni, żeby przyznać, że cały nasz gatunek jest dziełem np. przypadkowej mutacji.
    Zauważ: "mam wrażenie" Jaki jest podmiot tego zdania? Ja(domyślny)
    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    3."Bóg" jest tylko prawem fizyki, regulatorem "pilnującym" bezpieczeństwa Wszechświata. A nie istotą, która włada świadomie. A więc modlenie się do niego jest to tak, jakby modlić się do grawitacji, żeby podrzucona rzecz nie spadła.
    A na koniec tej wypowiedzi widniał piękny czarny napis:
    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Nie wierzę w Boga. Przedstawiłem swoją opinię. A wy wierzycie?
    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    To na przykład! Nie obrażajcie Boga!
    Więc to nie jest obrażanie Boga...
    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    Dobra, sorki, ale na drugi raz może trochę szacunku??? Bo pomyśl, że ktoś może na prawdę wierzyć(tak jak ja).
    Powtarzam. Wierzysz - masz do tego prawo. Ja nie wierzę - też mam prawo.
    Szacunek? A gdzie Ty widzisz jego brak?!

    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    To jak wytłumaczysz zmartwychwstanie Jezusa? Jest to udokumentowane.
    Udokumentowane? Jak? Tak... Miałem kiedyś taką lekcję na religii, na której szukaliśmy dowodów na istnienie Jezusa w źródłach niechrześcijańskich. I były tam takie mniej więcej zdania:
    "Twierdzili, że ma on nadludzkie zdolności"
    "Uważali go za zbawcę"
    "Jak mówili: Zamienia wodę w wino"
    I tak dalej... Czujecie różnicę?

    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Człowiek z nadludzką mocą... że się tak wyrażę... bez obrazy... Oszust!!!
    Wiedział, że dysponuje olbrzymią siłą, tylko po prostu... był dobry. Nie chciał zabijać. A wyłącznie uleczając zyskałby sobie raczej krótkotrwałą sławę jakiegoś mędrca. Wymyslając historyjkę, że jest zapowiedzianym Mesjaszem, zyskał niewyobrażalny zasięg. gdy ktoś mu wreszcie uświadomił do czego tak naprawdę może wykorzystać moc, poprosił swojego zaufanego ucznia, Judasza, aby sprzedał go za 12 srebników. Wcale nie umarł na krzyżu. Przezył, by... Sam nie wiem co zrobić.
    Nowy Testament powstal z tych obmyślonych kłamstw.
    To można by podciągnąć pod obrażanie innych. Ja tak nie uważam, bo to tylko Twoje zdanie, możesz je przecież wyrażać, ale jednak... To było troszeczkę nie na miejscu :](mimo, iż masz rację ) Lepiej było na przykład użyć słów: wątpliwe, znikome szanse, niezbyt mogę w to uwierzyć i tak dalej xD

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Szatan też jest wszechmogący (w pewnym sensie). I co? Wszechmogący przeciw wszechmogącemu, który wygra, jak myślisz?
    Szatan nie jest taki wszechmogący, bo gdyby by był to wszyscy byliby bo jego stronie, a on tego uczynić nie potrafi(bo gdyby potrafił to by to uczynił ) Człowiek sam musi przejść na tamtą stronę...xD

    Cytat Zamieszczone przez Procesor Zobacz posta
    Gdześ czytałem, że ponad połowa ludzi na świecie bardziej wierzy w działanie Boga niż leków w wypadku nieuleczalnej choroby.
    Leki na nieuleczalną chorobę? O ty jeszcze nie słyszałem

    Cytat Zamieszczone przez Toth Zobacz posta
    Eech... Ludzie, jak zwykle ktoś musi się żreć o religię...
    Faktycznie, ludzie często się o nią "kłócą"... Jednak mnie się wydaje, że to wina tylko tych wierzących. Ja często rozmawiam sobie o tym z innymi wierzącymi i nie ma żadnego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez agencja Zobacz posta
    Sorry Procek ale luk(albo acrobot, nie pamiętam) ma rację to jest obraza Boga. A teraz też przepraszam bo.... co ty za herezje piszesz!!
    Jezus Chrystus to oszust?!
    Faktycznie, to można podciągnąć pod obrazę... Jednak nie w taki sposób!
    A każdy tu może sobie "pisać herezje", przecież to wolny kraj i forum z możliwością wyrażania swoich opinii.

    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    Dokładnie, jak nie wierzycie w Boga, to pooglądajcie sobie "Egzorcyzmy Emily Rose"(jeśli się nie pomyliłem w nazwisku). Od razu zobaczycie, że wiara ma sens, Bóg istnieje i rozumie, i jest wszechmogący. To jest straszne, ale prawdziwe.
    Wiara ma sens, Tego jestem pewien(ja ). Jednak to, że Bóg istnieje... Ty twierdzisz, że to jest prawdą, ja że nie. Oboje mamy do tego prawo, ale kto ma rację to się przekonamy wkrótce(mam nadzieję )

    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    DOK?ADNIE! TA OSOBA ZOSTA?A OPANOWANA PRZEZ 7(siedem) DEMONÓW
    TE? TEGO NIE OGL?DA?EM, ALE S?YSZA?EM CO TAM JEST.
    Po pierwsze - nie krzycz.
    Po drugie - to tylko film. Tak samo można twierdzić, że Hogwart istnieje(fajnie by było )


    Ufff... Przepraszam, że tak chaotycznie, niezbyt zgrabnie i że powtarzam to co już było napisane...

    P.S.
    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    Ech... tam chodziło o inne uogólnienie... Nie ważne. Po cholerę tłumaczyć skoro i tak żarty sobie z tego robicie ...
    luk, to tylko taki żarcik, jak już sam zauważyłeś. To nie fair, bo ja nie mogę tak fajnie zdrobnić Twojego nicku (nicku czy nicka?)

  9. #29
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    Dobra, jak tak to PRZEPRASZAM. A do tego filmu, jest on nagrany razem z oryginalnymi, nagranymi taśmami z egzorcyzmów, na których demony przemawiają głosem mężczyzny przez kobietę. Ale to też tylko moja opinia.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  10. #30
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    A więc nie zamykam. Temat jest OK. Nie wystąpiło tu obrażanie innych. Nikt nie napisał przecież np: "?ydzi to bip"

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 160 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę