<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 160 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1595

Wątek: Religie

  1. #11
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    Kto Twoim zdaniem obraził Boga acrobot? Powiedz gdzie. Ja tu żadnej obrazy nie zauważam ... Czy niewierzenie to obraza? Czy ktoś użył np. słowa "debil" w stosunku do Boga? Więc o co chodzi?

    Edit: A i jeszcze... Czy ktoś napisał "Wszyscy katolicy to śmiecie" ?
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  2. #12
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    1.Jak się już ktos uprze przy świadomym Bogu (katolickim), to mam inne argumenty.
    2.Poza tym mam takie wrażenie, że ludzie [...] są zbyt dumni, żeby przyznać, że cały nasz gatunek jest dziełem np. przypadkowej mutacji.
    3."Bóg" jest tylko prawem fizyki, regulatorem "pilnującym" bezpieczeństwa Wszechświata. A nie istotą, która włada świadomie. A więc modlenie się do niego jest to tak, jakby modlić się do grawitacji, żeby podrzucona rzecz nie spadła.
    To na przykład! Nie obrażajcie Boga!

    EDIT: Poza tym, wnoszę za zamknięciem tego tematu, bo jest za bardzo kontrowersyjny.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    To są tylko wolne opinie! Znaczą tyle co "Myślę, że Bóg nie istnieje. To tak naprawdę coś innego...". Nie można mieć własnego zdania? Przeginasz trochę... :/
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  4. #14
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    Dobra, sorki, ale na drugi raz może trochę szacunku??? Bo pomyśl, że ktoś może na prawdę wierzyć(tak jak ja).
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    Dobra... Po raz pierwszy użyję mej władzy dla kaprysu... Nie zamknę!

    Przecież Pismo Święte to tłumaczy. ?aden katecheta nigdy Ci tego nie mówił? Ból, smutek, gniew i ogólnie zło, to sprawka szatana, nie Boga. Bóg nie ma na to większego wpływu. Jest potężniejszy od szatana, ale nie w każdej sprawie może postawić na swoim. Podobno.
    Aniol się zbuntował i został szatanem? A Bóg, skoro nas kocha, nie może go zniszczyć? Ukarać?
    Piszesz, że w nie kazdej sprawie może postawic na swoim.... To z kolei dowodzi, że nie jest wszechmogący.

    Więc jakie to zjawiska, które tłumaczymy sobie interwencją Boga? Ja takowych nie zauważam. Człowiek poznał już dlaczego pada deszcz i dlaczego przychodzi epidemia. Co jeszcze?
    Dużo tego. Cudowne uzdrowienia, duchy, ludzie z nadprzyrodzonymi mocami itp.

  6. #16
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Religie

    To jak wytłumaczysz zmartwychwstanie Jezusa? Jest to udokumentowane.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  7. #17
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    Człowiek z nadludzką mocą... że się tak wyrażę... bez obrazy... Oszust!!!
    Wiedział, że dysponuje olbrzymią siłą, tylko po prostu... był dobry. Nie chciał zabijać. A wyłącznie uleczając zyskałby sobie raczej krótkotrwałą sławę jakiegoś mędrca. Wymyslając historyjkę, że jest zapowiedzianym Mesjaszem, zyskał niewyobrażalny zasięg. gdy ktoś mu wreszcie uświadomił do czego tak naprawdę może wykorzystać moc, poprosił swojego zaufanego ucznia, Judasza, aby sprzedał go za 12 srebników. Wcale nie umarł na krzyżu. Przezył, by... Sam nie wiem co zrobić.
    Nowy Testament powstal z tych obmyślonych kłamstw.

    Wiem że to wygląda jak teoria spiskowa( i nią w sumie jest ) ale... Jest jeszcze jedno pytanie? Skoro jest to udokumentowane, to czemu istnieją jeszcze ?ydzi, acrobot?

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez acrobot
    Dobra, sorki, ale na drugi raz może trochę szacunku??? Bo pomyśl, że ktoś może na prawdę wierzyć(tak jak ja).
    To jak powiem "Uważam, że Kaczyński nic tak na prawdę dobrego dla Polski nie zrobił" to uznasz, że obrażam (np.) prezydenta i jego zwolenników/wielbicieli/fanów? Osoba niewierząca nie odnosi się do Boga z takim szacunkiem jak chrześcijanie, więc porównanie Boga do Kaczyńskiego nie jest złe.

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Aniol się zbuntował i został szatanem? A Bóg, skoro nas kocha, nie może go zniszczyć? Ukarać?
    Piszesz, że w nie kazdej sprawie może postawic na swoim.... To z kolei dowodzi, że nie jest wszechmogący.
    Szatan też jest wszechmogący (w pewnym sensie). I co? Wszechmogący przeciw wszechmogącemu, który wygra, jak myślisz?

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Dużo tego. Cudowne uzdrowienia, duchy, ludzie z nadprzyrodzonymi mocami itp.
    To teraz porównaj deszcz do ducha. Opadów deszczowych doświadczają wszyscy ludzie na ziemi - włącznie z tobą - prawie co tydzień. O zobaczeniu ducha mówią tylko pojedyncze osoby. Zaledwie garstka z pośród światowej populacji. Tak samo jest z cudownymi uzdrowieniami i nadprzyrodzonymi mocami. Doświadczyłeś kiedyś czegoś takiego? Spotkałeś chociaż na żywo osobę, która tego doświadczyła? Szczerze wątpię. Skąd więc bierzesz podstawy, że coś takiego wogóle istnieje?.

    Cytat Zamieszczone przez acrobot
    To jak wytłumaczysz zmartwychwstanie Jezusa? Jest to udokumentowane.
    Zaledwie Pismem Świętym. Nie wiemy o tym zbyt dużo, nawet o prawdziwej autentyczności Biblii.

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Człowiek z nadludzką mocą... że się tak wyrażę... bez obrazy... Oszust!!!
    To właśnie jest prawdziwa obraza Chrystusa i cudzych poglądów.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  9. #19
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Religie

    Gdześ czytałem, że ponad połowa ludzi na świecie bardziej wierzy w działanie Boga niż leków w wypadku nieuleczalnej choroby.

  10. #20
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Religie

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Gdześ czytałem, że ponad połowa ludzi na świecie bardziej wierzy w działanie Boga niż leków w wypadku nieuleczalnej choroby.
    Czy to odpowiedź na moje pytanie [edit: pytania]?

    Co w tym złego, że wierzą? Może i mają rację...
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 160 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 102 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę