<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Koniec świata?

  1. #21
    Fan FNiN Awatar bim
    Dołączył
    May 2006
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    756

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Ciekawe... Chyba nie... W końcu to niebo?

  2. #22
    Zafascynowany FNiN Awatar Roxeus
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Pewnie tam dadzą (jeśli byśmy chcieli) darmowe fniny cz. 5,6,7,8,9,10... itd.. xD Ile dusza zapragnie

  3. #23
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Nie chcę nic mówić, ale mnie uczono, że w Niebie ludzie zaznają pełni szczęścia, bo spotkają się z Bogiem. I nic innego już nie będzie istotne Ale to pewnie tylko taki kit

  4. #24
    Zafascynowany FNiN Awatar Roxeus
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    No, niewiadomo... W końcu nie będziemy mieli mózgu tylko samą duszę (podobno ). Nie sądze, by ktoś pamiętał Pana Kosika czy bliźniaków. Zaznamy pełni szczęścia, dlatego że nie będziemy mieli innych marzeń, prócz tego jednego: spoptkania się z Bogiem. (To tylko jedna z moich wielu, wielu, wielu...x ??? teorii. )

  5. #25
    Fan FNiN Awatar bim
    Dołączył
    May 2006
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    756

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    No nie wiem, mózg mojego brata pewnie pozwolą mu wziąśc, bo jest bardzo leciutki xD

  6. #26
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Wróćmy do tematu...

    Tamten news nie jest kompletny. Adam Synowiec zapomniał wspomnieć o wielu szczegółach dotyczących LHC. Tak to jest. Dziennikarz robi z igły widły i opisuje skutek nie podając źródła i nie wyjaśniając czytelnikowi przyczyny .

    Otóż tworzenie małych czarnych dziur - mniejszych niż pojedynczy atom, o tym Synowiec tez nie wspomniał - to nie jedyne przeznaczenie LHC.
    Tutaj wersja polska tego co wygrzebałem:
    http://gadzetomania.pl/2008/04/14/maszyna-czasu/

    A tu angielska:
    http://www.darkroastedblend.com/2008...-particle.html

    Jeszcze wersja z Wikipedii dla dociekliwych:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/LHC

    Zdecydowanie polecam tą po angielsku - więcej zdjęć, dokładny i uporządkowany opis.

    Teraz chyba widać jakie to przedsięwzięcie . Zdecydowanie jestem za i wątpię by zagroziło to w jakiś sposób światu. Z tego doświadczenie można będzie dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i odpowiedzieć na wiele pytań. Kolejny krok do przodu dla ludzkości .
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  7. #27
    Zaciekawiony FNiN Awatar piotrekn
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Jakoś podczas pomijania Hydeparku ominąłem ten temat, a szkoda
    Na samym początku zostało napisane, że z połączenia cząsteczki i antycząsteczki, która jest jej idealną odwrotnością powstają fotony. Otóż nie - powstaje czysta energia, a do tego uwalnia się energia jądrowa spowodowana rozpadem cząsteczek. Co jak co, ale ja uznaję wyższość Stanisława Lema nad Danem Brownem.

  8. #28
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Hmm... No i co? Czy sprawa z Wielkim Zderzaczem Hadronów ucichła? Heh... A jeszcze kilka miesięcy temu chodziły słuchy, że to zagłada znanego nam świata. Z tego co pamiętam LHC miało problemy z chłodzeniem. Nie byle jakim chłodzeniem. By można było zderzać protony potrzebne jest 1600 potężnych magnesów. By te magnesy mogły działać jak należy potrzebna jest temperatura -271 °C, a więc najniższa w całym Wszechświecie. To już samo w sobie jest zadziwiającym wyczynem. Dokonano tego w ramach testów we wrześniu 2008. Również we wrześniu zaczęto przyśpieszać na 27-kilometrowym akceleratorze pierwsze wiązki protonów, ale chyba jeszcze ich wtedy nie zderzano. LHC jednak nie jest prostym urządzeniem i wiązki protonów przyspieszano tygodniami, aż do początku października kiedy to nastąpił pewien problem.
    Proszę bardzo:
    http://science.blox.pl/2008/10/Problemy-w-LHC.html
    Podczas próby zwiększania mocy jednego z elektromagnesów najprawdopodobniej doszło do stopienia połączenia elektrycznego między dwoma elektromagnesami. Awaria okazała się dużo poważniejsza niż pierwotnie sądzono, ponieważ doszło do wycieku prawie tony ciekłego helu oraz rozszczelnienia się rur próżniowych. Naprawa jest tym trudniejsza, że aby naprawić usterki należy ogrzać akcelerator, wykonać naprawy, a następnie ponownie schłodzić akcelerator. To powoduje, że akcelerator będzie działał dopiero wczesną wiosną przyszłego roku.
    Ogrzanie czegoś tak wielkiego i ponowne schłodzenie tego jest bardzo czasochłonne, nie wspominając już o samej naprawie.

    A tak a propos końca świata, gatunku ludzkiego itp... Może on nastąpić nawet za godzinę. Gdzieś czytałem, że wystarczy meteoryt o średnicy jakichś 2 km, ale przecież większych również nie brakuje. Teleskopy na ziemi, ze względu na małą wielkość meteorytu mogłyby go wykryć dopiero na godzinę przed upadkiem (jeśli akurat ktoś lustrowałby niebo).
    Ostatnio edytowane przez Luk ; 26-12-08 o 16:23
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  9. #29
    Zaciekawiony FNiN Awatar Nika Maria Śmigiel2
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    A ja chcę dożyć ostatniej części FNiN, a potem spox.

    //. Nie pisz wielkimi literami.//Zeg
    //To poprawiaj od razu, nie tylko upominaj, Zeg //Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 09-12-09 o 16:16
    Fanka FNiN!!!

  10. #30
    Zafascynowany FNiN Awatar Avalyah
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    328

    Domyślnie Odp: Koniec świata?

    Śmieszą mnie te bzdety o niszczycielskiej mocy zderzacza hadronów. Czarna dziura nie jest taka straszna jak się wydaje. Nawet jeżeli mała dziurka by powstała, to zaraz by zniknęła, a jakby z nieznanych powodów się utrzymała to i tak nie byłaby żadnym zagrożeniem, ba, dałaby nam niesamowite wręcz możliwości badawcze. Niestety nie ma już tych newsów z nowymi cząstkami, ale teorie unicestwienia wszechświata są strasznie spiskowe i, jak sadze, nieprzemyślane. Atomy nie są najmniejsze, wiec nie widzę powodów, żeby miało powstać coś nowego, co do tej pory nie istniało. Nie da się zrobić czegoś z niczego (zasada zachowania energii) A przypadkowe stworzenie nowego wszechświata wydaje mi się mniej prawdopodobne niż wygrany przez Polskę finał Mistrzostw Świata w PN.

    Polskie znaki i literówki! //Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 09-12-09 o 16:17

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę