<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 99 z 106 PierwszyPierwszy ... 49 89 97 98 99 100 101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1057
  1. #981
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Chętnie, o ile osiągnąłby zadowalający poziom odpowiedzi i wiedziałby też coś o mechanizmie wiki, żeby nie było, że z jednej strony Manfred doradza w wiki, a z drugiej w bezpośredniej rozmowie nie ma o niej pojęcia Mój projekt Manfreda raczej prędko nie wstanie, więc nie masz na tym polu chyba żadnej konkurencji. Z mojej strony mogę zadeklarować umieszczenie w wiki przy komunikatach albo w formie linku, albo ramki otwieranej po kliknięciu (myślę, że wplątywanie kodu klienta chatu bezpośrednio w wiki może przysporzyć zbyt wielu kłopotów, a z ramką nie powinno być kłopotu; chyba), ewentualnie z przekazaniem kodu komunikatu, z którego nastąpiło wywołanie (żeby np. wiedział, jak odpowiedzieć na pytanie "co mam teraz zrobić?"). Dodatkowo w miarę możliwości czasowych mogę wspomóc tworzenie bazy, ale tu nie mogę zadeklarować zbyt dużo.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  2. #982
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Osobiście sądzę że taki Manfred był by ekstra
    Jednak pisanie do Manfreda mogło by być po pierwsze bardzo trudnym zadaniem zważając na tysiące pytań nie tylko związanymi z FNiN, czy niesmacznymi treściami. Można by to zastąpić podsuwanymi pytaniami, na które czytelnik klika i uzyskuje odpowiedź.

  3. #983
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Cytat Zamieszczone przez Patrycjolona Zobacz posta
    Jednak pisanie do Manfreda mogło by być po pierwsze bardzo trudnym zadaniem.
    I komu to mówisz? Zarówno ja, jak i matek-1000 mamy na swoim koncie przynajmniej po kilka, jak nie kilkanaście czy nawet więcej wersji Manfreda odpowiadającego na normalne pytania - no, z tym "odpowiadającego" może troszkę przesadziłem, ale można powiedzieć, że coś na wzór rozmowy powstawało. Na wiele pytań znał odpowiedź, i wiki była tu bardzo przydatna Ja chyba do tej pory nie usunąłem bazy swojego z serwera, choć po którejś awarii FanClubu już go nie postawiłem na nogi (sam projekt "zawiesiłem" chyba z rok temu, może kiedyś do tego wrócę). A myślę, że podsuwane pytania mogłyby co najwyżej stanowić uzupełnienie normalnie zadawanych (np. na wstępie dostaje się listę kilku do kliknięcia, a pod nimi pole na wpisanie własnego), bo raczej Manfred odpowiadający tylko na 5 przedstawionych pytań straciłby urok
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #984
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Ok, zróbmy tak, że zastąpisz szablon MWW iframe'm o adresie:
    http: //manfred.semantiq.eu?nomenu&from=wikifnin&article=<nazwa artykułu>&helptext=<treść tekstu pomocy>

    Szerokość jaka bądź a wysokość co najmniej 400px (jeszcze do ustalenia). Rano powinno już pokazywać tekst pomocy (robić to co teraz)

    EDIT: Już można zastąpić moim iframe'm:
    http://manfred.semantiq.eu/?nomenu&h...20%C5%9Awiecie
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 02-07-12 o 01:21
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  5. #985
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Ja wolałbym, żeby ramka z opcją rozmowy pojawiała się dopiero po kliknięciu w link, z dwóch powodów: 1. Tak powinno być łatwiej mi zrobić, bo wiki na 100% wywala ramki z szablonów, więc musiałbym to znowu jakoś obchodzić. 2. Co, jeśli z Twoim serwerem będzie coś nie tak? Wiki straci komunikaty w strategicznych miejscach?

    Poza tym proponuję jeszcze jedno: poza, albo zamiast, nazwy artykułu przekazywać numer komunikatu, ja jakoś bym się z tym uporał, żeby się dał numer przekazać, bo nazwę artykułu nie zawsze mogę poznać - np. przy komunikatach przy edycji nie mam takiej możliwości, a do tego jest np. przy rejestracji.

  6. #986
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    W sumie racja. To może jeszcze inaczej:
    Umieścisz na końcu body (ew. head) skrypt do mojego serwera np.:
    <script src="http://manfred.semantiq.eu/assets/wikifnin.js"></script>

    I jeżeli serwer będzie dostępny to ten skrypt się pobierze i znajdzie .wikiInfo-blok i zamieni go w iframe przekazując jego kod komunikatu i adres strony do mojego serwera w URL'u

    Skrypt będzie wyglądał mniej więcej tak:
    Kod:
    $(function() {
    	var b = $(".wikiInfo-blok");
    	b.height(300);
    	var kod = "KOD KOMUNIKATU";
    	var styles = b.attr("styles");
    	var w = b.width();
    	var h = b.height();
    	var url = window.location.toString();
    	$(".wikiInfo-blok").html('<iframe width=' + w + ' height=' + h + ' style="border:none" src="http://manfred.semantiq.eu?nomenu&href=' + escape(url) + '&helptext=' + escape(kod) + '" />');
    });
    Jak wklejałem ten kod do konsoli JS na stronach wiki z Manfredem to wszystko hulało.
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 02-07-12 o 13:08
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  7. #987
    Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Może sprawy techniczne ustalajcie między sobą na priv, koledzy?

    //A może kolega Dawid przestanie pisać bezcelowe posty? Taka dyskusja tutaj się nadaje, ktoś może ją przeczytać i być może zaproponować coś lepszego, albo zaoferować pomoc. Jak zwykle najmniej potrzebnym postem jest ten, co krytykuje inne .//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 02-07-12 o 13:56

  8. #988
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Cytat Zamieszczone przez matek-1000 Zobacz posta
    Jak wklejałem ten kod do konsoli JS na stronach wiki z Manfredem to wszystko hulało.
    Taa.... Hulać to hulało, jak chciało. Bo wyglądu jako takiego to nie zachowywało, por. http://wiki.fnin.eu/index.php/U%C5%B...m193/brudnopis (najpierw obecna wersja, potem z zastosowaniem Twojego skryptu, ostatnie z moim skryptem - o nim niżej).

    Nie wiem, czy Ty mnie źle zrozumiałeś, czy ja nie rozumiem Ciebie, ale nie wiem, po co Twój Manfred ma wyświetlać treść komunikatu - nie lepiej zostawić ją na wiki, a Tobie zostawić tylko rozmowę? Mogę Ci przekazywać kod (najlepiej jakiś numer, ale całą treść, jeśli chcesz, też) komunikatu, żeby Twój Manfred wiedział, co odpowiedzieć, jeśli ktoś zapyta "co teraz zrobić?", etc. A sama ramka dla chatu pojawiałaby się po kliknięciu jakiegoś linku (myślałem początkowo, czy zrobić zamiast linku pola na wpisanie pytania pod podpisem, ale zrezygnowałem; ewentualnie można do tego wrócić, ale jakoś link lepiej mi pasował ). No musi ona zachowywać rozmiary komunikatu, nie powinna się nagle rozrastać.

    I tak oto na szybko powstało trzecie pole, z wieloma niedoróbkami, ale prezentuje to, co mi chodzi po głowie.

    PS Jeśli nie ma nikt ogólnych uwag ani lepszego pomysłu, to dalsze ustalenia faktycznie przenieśmy już na PW, żeby nie dogadywać się teraz tutaj jaki kod ma który komunikat czy jaka jest szerokość ramki
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #989
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Niestety prace nad listą osób na mapie FNiN opóźnią się o ~2 tygodnie. Bimuśki pracują i nie bardzo mają czas.
    To tak dla wiadomości niecierpliwych
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  10. #990
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Propozycje co do strony

    Albo mi się wydaje, albo... licznik postów się zatrzymał?

    Posłużę się przykładem użytkownika DDaga, która napisała kilka postów a wyświetla sie informacja tylko o jednym.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 99 z 106 PierwszyPierwszy ... 49 89 97 98 99 100 101 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę