<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 8 16 17 18 19 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 171 do 180 z 190
  1. #171
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lisa
    Do³±czy³
    Mar 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    48

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Wed³ug mnie, ksi±¿ka by³a spoko ( szczególnie w±tki mi³osne ).
    Jednak ksi±¿ka, nie zachwyci³a mnie jak inne czê¶ci xD

  2. #172
    Zainspirowany FNiN Awatar Onyks
    Do³±czy³
    Mar 2010
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    160

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Jednak ksi±¿ka, nie zachwyci³a mnie jak inne czê¶ci xD
    Jak to? Wszystkie by³y fajne! Szczególnie w±tek z Golemem, jak powstawa³, lubiê takie rzeczy . Ksi±¿ka nawet straszna (jak siê czyta pierwszy raz), potem sobie wyobra¿a³em ¿e przyjdzie do mnie taki "Starszy" . No a w±tki mi³osne... Tak sobie my¶lê, ¿e Anka i Hanka na przemian sobie jaja z Felixa robi³y. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi siê, ¿e Felix spotyka³ siê raz z jedn± a raz z drug±...
    Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    "Je¶li kto¶ spe³nia wszystkie nasze marzenia, kolejne staj± siê tylko kaprysami."

  3. #173
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lisa
    Do³±czy³
    Mar 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    48

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Nie no ksi±¿ka by³a super, z tym ¿e nie jest u mnie na 1 miejscu Zbudowanie Golema Golem by³o supera¶ne, no ale u mnie ksi±¿ka dopiero na 2 miejscu

  4. #174
    Zainspirowany FNiN Awatar Rolan
    Do³±czy³
    Jun 2010
    P³eæ
    Posty
    143

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Heh ;D Ja te¿ uwielbiam w±tek Golema, tak jak Onyks lubie takie rzeczy. Niesklep i Podwarszawa te¿ by³y ¶wietne ;D Ksi±¿ka jak wszystkie, sprawi³a ¿e nie my¶la³am o niczym innym

  5. #175
    Zaciekawiony FNiN Awatar Rachel
    Do³±czy³
    Nov 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    33

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Ksi±¿ka pod wzglêdem stylu równie dobra jak wszystkie pozosta³e, a pomys³ te¿ niczego sobie. Przy okazji to pierwsze pojawienie siê elementów horroru w FNiN. I jest te¿ chyba najpowa¿niejsz± z czê¶ci, pod wzglêdem tematyki, oczywi¶cie . Co do moich ulubionych momentów to na pewno musical, pierwsza wyprawa do domu Knipiszyca (czy jak to siê odmienia), a tak¿e bal Halloweenowy, na pocz±tku ksi±¿ki.

    Prywatnie uwa¿am te¿, ¿e ka¿da seria ksi±¿ek, licz±ca wiêcej ni¿ 4 czê¶ci, posiada pewien punkt prze³omu. Na przyk³ad, w HP punktem prze³omu jest Czara Ognia, kiedy pierwszy raz spotykamy siê ze ¶mierci± dobrego bohatera, a tak¿e powrotem Voldemorta, oczywi¶cie . W FNiN punkt prze³omu umiejscowi³abym w³a¶nie w PN. Pierwsze trzy czê¶ci wydaj± siê tak± rozgrzewk±, bohaterowie z¿ywaj± siê ze sob±, maj± te¿ ró¿norodne przygody od takich najbardziej oczywistych (szukanie skarbu, dawanie nauczki dwójce osi³ków szkolnych itp.) po te najbardziej fantastyczne (podró¿e w czasie, Pa³ac Snów). W PN pojawia siê, jak zaznaczy³am to wcze¶niej, powa¿niejszy przekaz, po_raz pierwszy do¶wiadczamy odrobinki horroru, a tak¿e pierwszy raz nastêpuje roz³am trójki przyjació³, aczkolwiek tylko na krótk± chwilê (Net do³±cza do Felixa i Niki dopiero po ich spotkaniu z duchem). Roz³amy nastêpuj± równie¿ w kolejnych czê¶ciach, kiedy przyjaciele k³óc± siê w pi±tce, a tak¿e kiedy ch³opcy nie chc± s³uchaæ Niki w TK. Ogólnie, wydaje mi siê, ¿e od PN ksi±¿ki celuj± nieco wy¿ej wiekowo. Nie du¿o, raptem parê lat, ale jednak.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 29-12-10 o 15:26

  6. #176
    Zaciekawiony FNiN Awatar dative.
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    40

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    To moja ulubiona czê¶æ. Zagmatwana. Motyw przewodni to mi³o¶æ i po¶wiêcenie. Knipszyc tak bardzo kocha³ ¿onê, ¿e nie chcia³ pozwoliæ jej odej¶æ. To,co jej zrobi³ by³o okropne, ale z drugiej strony stoj± jego uczucia. Tak prawdziwe.
    Druga rzecz,która mi siê spodoba³a to Paula. Po raz pierwszy w ¿yciu Felixa pojawia siê dziewczyna. Tajemnicza, inna ni¿ wszystkie. Pojawia siê i znika, nim ch³opak zd±¿y odgarn±æ z oczu z³ot± grzywê i otworzyæ usta, wykonaæ ruch ramienia, zrobiæ cokolwiek, by j± zatrzymaæ. Taniec na balu. Druga randka w najbardziej nietypowym miejcu, jakie mo¿na by³o sobie wyobraziæ- na cmentarzu. Miêdzy wierszami czuæ by³o te kie³ki zauroczenia, które gdzie¶ tam budzi³y siê spod ziemi. Okaza³o siê, ¿e Paula by³a tylko duchem. Z³udzeniem,które odesz³o.
    Podsumowuj±c - to ksi±¿ka o uczuciach. Tych kszta³tuj±cych siê - m³odego pokolenia- i tych dojrza³ych. Do tego garnka dodano szklankê robotów i wynalazków, ³y¿kê humoru Neta oraz odpychaj±cych krewnych Felixa. W ca³o¶ci. To przepis na "Pu³apkê Nie¶miertelno¶ci".
    Ostatnio edytowane przez dative. ; 25-03-11 o 21:23 Powód: literówki, b³êdy

  7. #177
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Posty
    25

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    U mnie trzecia, na drugim miejscu PS i TMK. Orbitalnego spisku nie czyta³am. Musical mnie powali³, Bazyliszek by³ fajny. Knyszpice to totalnie pogiêta rodzinka. Tata Ponury ?niwia¿. Mama Bazyliszek, a córka to materialny pó³-duch. Moim zdaniem ta ksi±¿ka by³± gorsza i trochê nudniejsza od pierwszych trzech. Mnie w tych ksi±¿kach jako¶ za bardzo nie ciekawi³y w±tki mi³osne.
    Ostatnio edytowane przez pralina15 ; 17-04-11 o 16:57

  8. #178
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Do³±czy³
    Oct 2011
    P³eæ
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domy¶lnie Odp: Re: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoile

    Có¿, ja czyta³em t± ksi±¿kê wiele razy, ale dopiero zobaczy³em ten temat. Ksi±¿ka jest super, jak wszystkie z serii, a mi najbardziej podoba³ siê rozdzia³ "Musical".

  9. #179
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Posty
    139

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoilery]

    Na mnie wywar³a bdb wra¿enie i jak ka¿da z tej serii plasuje siê ex equo (chyba dobrze) na pierwszym miejscu...
    Zaborcza Krystyna!

  10. #180
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Apr 2012
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    17

    Domy¶lnie Odp: Pierwsze wra¿enie - opinie i pogl±dy.[Uwaga! Mog± byæ spoilery]

    Najfajniejszy w tej czê¶ci by³ konkurs miêdzyklasowy A zw³aszcza musical, ¶wietnie wymy¶lone. Faktycznie, by³o kilka strasznych momentów, zaintrygowa³ mnie Ponury ¯niwiarz i fajny pomys³ z tymi kartami postaci. Szkoda, ¿e Felix jest taki... no nie wiem, niedo¶wiadczony w kontaktach z dziewczynami.

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 8 16 17 18 19 OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê