<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 475
  1. #11
    Zafascynowany FNiN Awatar MART-X
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ja piszę czasami wierszyki. Oto kilka z nich:
    POLICJANT
    Bł raz policjant mały,
    co ciągle strzelał w regały,
    i ciągle mu coś na głowę spadało,
    bo czapka policjanta to za mało.

    Więc kupił sobie kask,
    i tak koniec jego kraks.
    Tak się kończy ten wierszyk,
    bo przyszedł do mnie świersczyk.


    FREESBE*

    Miałem razu pewnego,
    cośbardzo miłego fajnego,
    a było to freesbe rzucane,
    kupione dla mnie przez mamę.

    Rzucałem nim przez całe dnie,
    aż nie ściemniło się.
    Akiedy ciemno już było,
    dawałem go do zabawy kobyłom.



    CHLEWIK I ZLEWIK
    Wpewnym miłym chlewiku,
    nie zabrakło zlewiku,
    a że swinki są brudne,
    zmieniły zlewik na cudne**.
    Tak brudny stał się zlewiczek,
    i koniec entliczek-pentliczek.

    *Jezeli pisze się inaczej proszę mnie powiadomić.
    **Oczywiście cudne dla świnek (to znacy ubrudziły go)

  2. #12

    Domyślnie

    Szczerze, to przesłania nie zawierają te wierszyki Takie rymowanki, o!

  3. #13
    Zafascynowany FNiN Awatar MART-X
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    235

    Domyślnie

    NIe wiem, czy mogę, ale wkleje moją baśń. Jeżeli nie mogę proszę mi to napisać, a skasuje posta.
    Z PECHA W SZCZęŚCIE
    To co opowiem dopiero się stanie. Wiem o tym ponieważ niedawno wybrałem się w podróż do przyszłości wehikułem czasu. Spotkałem tam minstrela*, który grał na elektrycznej lutni i opowiadał historię, którą zaraz przeczytacie.
    ***
    Za trzynastoma górami, za trzynastoma lasami, za trzynastoma rzekami, w stolicy Potdrabinlandu ? Czarnokotowej- królowi Przemysławowi XIII** urodziło się trzynaście córek. Jedna z nich (główna bohaterka) nazywała się Petunia. Miała ona niebieskie oczy i blond włosy. Następnego dnia odbył się wielki bal. Na uroczystość przyszło także trzynaście pechowych wróżek. Każda z nich dała jednej z córek dar pecha. Gdy przyszła kolej na Petunię pojawiło się siedem wróżek z SWS (Stowarzyszenie Wróżek Szczęścia). Ich szefowa powiedziała:
    - Gdy królewna skończy siedem lat jej pech zniknie.- wręczyła jej czterolistną koniczynkę.
    Wtedy wróżka pecha, która miała obdarować Petunię nieszczęściem rzekła:
    - W tym wieku jej pech się zmniejszy, a w wieku lat trzynastu wszystko wróci do normy- po tych słowach wróżki znikły, a bal został ukończony w całkowitej ciszy (oprócz kilku głosów tłuczonych luster).

    Wreszcie nadszedł dzień siódmych urodzin Petunii. Następnego dnia w pecholotku (loterii) wygrała trzynaście milionów pecholarów (tamtejszej waluty), a to jeszcze nikomu się nie udało .
    W wigilię trzynastych urodzin Petunii grając w trzynastkę (grę komputerową) ze swoimi siostrami zdobyła siedem punktów. Wtedy zjawiła się Koniczynka (ta sama wróżka, która obdarowała ją szczęściem) i powiedziała:
    - Petunio, od tej pory będziesz miała szczęście do końca życia.- i znikła.
    Gdy tylko król się dowiedział o przepowiedni rzekł do swej szczęśliwej córki:
    - W moim kraju nie może mieszkać osoba, która ma szczęście. Przykro mi, ale musisz odejść z mego państwa. ?egnaj.
    Petunia szybko się spakowała. Najbardziej zabezpieczoną rzeczą była jej czterolistna koniczynka.
    Gdy tak wędrowała i wędrowała napotkała księcia ze Słoniolandu (kraju szczęścia), w którym od razu się zakochała, a on zakochał się w niej . Był on wysokim brunetem z szarymi oczami. Zaprosił ją do swojego pałacu gdzie jej się oświadczył. Oczywiście królewna przyjęła jego oświadczyny, ale żeby go poślubić musiała mieć zgodę od ojca, a więc wysłała do niego list w którym pytała czy może wyjść za księcia Słoniolandu.
    Wreszcie po trzynastu dniach dostała odpowiedź która brzmiała:
    „Możesz wziąć tego księcia za męża, ale pod jednym warunkiem: zostaniecie władcami mego państwa (reszta mych córek nie ma jeszcze mężów, a władcami Potdrabinlandu może zostać tylko małżeństwo, a ja jestem już stary i każdej chwili mogę umrzeć) .”
    Petunia i Gotfryd (książę) następnego dnia wyprawili huczne wesele.
    Zgodnie z obietnicą przyjechali do Potdrabinlandu, by zostać władcami. Na razie władali tylko połową państwa ponieważ król Przemysław XIII czuł się jeszcze na siłach by rządzić chociaż połową kraju. Po jego śmierci mieli zawładnąć całym królestwem.
    Niestety pewnego wieczoru stary król umarł. Jego pogrzeb był najuroczystszy ze wszystkich pogrzebów na świecie. Następnego dnia Petunia i Gotfryd objęli rządy nad całym krajem.
    Po pewny czasie władcy wydali rozkaz:
    - Macie zburzyć sześć gór, wyciąć sześć lasów i zatamować sześć rzek.-rozkaz został wypełniony po siedmiu dniach. Wtedy pojawiła się Koniczynka i powiedziała:
    - Od dzisiaj w waszym kraju zapanuje szczęście. Petunio - zwróciła się do królowej- twoja koniczynka nie będzie ci już potrzebna, ale możesz ją zostawić sobie na pamiątkę. Teraz zmieńcie nazwę państwa i rządźcie nim sprawiedliwie. ? i znikła.
    -Czterolistnokoniczyn ? powiedzieli w tej samej chwili.
    Od tego dnia wszyscy w kraju żyli długo i oczywiście… szczęśliwie.
    ***
    Kiedy już szedłem do wehikułu czasu, by wrócić do naszych czasów zauważyłem na ziemi… czterolistną koniczynę popatrzyłem na nią i od razu rozpoznałem tą która nalezała do Petunii i wziąłem ją sobie na pamiątkę.
    * minstrel ? wędrowny muzyk śpiewający przy muzyce lutni lub mandoliny różne ballady, opowieści i (jak widać) baśnie
    ** w Podrabinlandzie wszyscy królowie to Przemysławowie XIII-ści.

  4. #14

    Domyślnie

    Z tym wehikułem czasu, dobry pomysł na wstęp. Natomiast sama baśń.. yyy no dzisiaj mam dobry humor to powiem tak: czyta się lekko, ale pomysł już trochę "wytarty". W większości baśni jest taki mowyt:
    1. Rodzi sie księżniczka
    2. Księżniczka zostaje zaczarowa
    3. Ksiezniczka zosteje odczarowana i zakochuje sie w księciu
    4. Księżniczka i książe biorą ślub.
    5. Młoda para zasiada na tronie.
    6. ?yją długo i szczęśliwie, a kraina opływa w miód i mleko itd.

    Co do błędów... Może za dużo powtórzeń , ale już sie nie będe znęcać.

    P.S Wiem jestem okropna

  5. #15
    Zafascynowany FNiN Awatar MART-X
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nima

    Co do błędów... Może za dużo powtórzeń , ale już sie nie będe znęcać.

    P.S Wiem jestem okropna
    Co do powtórzeń: pani od polaka mówiła na lekcji, że to charakteryzuje baśnie.
    Co do Pałacu Snów: wiem. Już czwarty raz mnie krytykujesz

  6. #16
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    30
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MART-X
    Cytat Zamieszczone przez Nima

    Co do błędów... Może za dużo powtórzeń , ale już sie nie będe znęcać.

    P.S Wiem jestem okropna
    Co do powtórzeń: pani od polaka mówiła na lekcji, że to charakteryzuje baśnie.
    Co do Pałacu Snów: wiem. Już czwarty raz mnie krytykujesz
    cóż, może słusznie?
    Opowiadanie niby nie jest złe, pomysł (jakiś!) jest, ale...
    to się strasznie źle czyta! Te błędy...
    I nie wmówisz mi, że to charakterystyczne dla bajek

  7. #17

    Domyślnie

    Wybacz jeżeli Cię uraziłam, ale takie jest moje zdanie, ktoś może mieć inne.

  8. #18
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Re: Kącik artystyczny

    Zrobiłem ostatnio takie coś:

    http://www.youtube.com/watch?v=KFPgD2HH7ao
    i
    http://www.youtube.com/watch?v=7U_njH8SmeA

    to były tylko pierwsze próby i testy nowego programu, a już prawdziwą rzecz zrobiłem z moim bratem ciotecznym, ale żeby ją zrozumieć należy najpierw obejrzeć tę reklamę:

    http://www.youtube.com/watch?v=9YKH6eX-CJI

    a nasz filmik zamieszczę później, żeby każdy obejrzał to wyżej

  9. #19
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Oct 2007
    Wiek
    29
    Posty
    180

    Domyślnie Re: Kącik artystyczny

    Zegarmistrz, te flimik z lego nawet fajne, ale króciutkie.

    A co do opowiadania Mart-X'a... Fajne, pomysł dość ciekawy (choć jak powiedziała Nima trochę oklepany). Nie podoba mi się tylko duża ilość nawiasów. A poza tym spoko.

    PS: Toth, co sie stało z Twoim opowiadaniem? Bo jakoś go tu nie widzę...

  10. #20
    Zafascynowany FNiN Awatar Toth
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    29
    Posty
    436

    Domyślnie Re: Kącik artystyczny

    Opowiadanie? Jakie opowiadanie? Aaa, opowiadanie! Zginęło na froncie. Uznałam je za półfabrykat i w matrixie skasowałam, a w realu wywaliłam na makulaturę.
    Ostatnio dostałam weny i piszę co innego, a właściwie poprawiam. Kiedyś tworzyłam świat razem z jakąś dziewczyną przez Internet, adminką jednego forum. Zaniedbywała je, podobno z powodu matury, zalewały nas zboczone posty z reklamami różnych... ekhem... środków. W końcu skasowała forum, a ja strzeliłam focha i przestałam "tworzyć" razem z nią. Było to jakieś 1,5 roku temu. Ostatnio, jak sprzątałam papiery z pokoju, znalazłam mapkę tego świata, narysowaną przez tamtą dziewczynę.
    Przerabiam mapę, historię, miejsca, czasy. W końcu będzie tak jak ja chcę! Muahahaha...
    Aayla Secura: "You chose a difficult approach to the fortress, Master."
    Quinlan Vos: "It's impossible. So the defenders will not expect us to use it."

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę