<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 28 z 36 PierwszyPierwszy ... 18 26 27 28 29 30 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 352
  1. #271
    Zaciekawiony FNiN Awatar Indi
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Według mnie do Pana Tadeusza nie powinni zmuszać w podstawówce, do takich książek trzeba dorosnąć. Tak to mamy tylko do nich wstręt.
    Jeśli chodzi o mnie to najbardziej nie lubie książki pt.:"Pinokio", czytanie jej było o k r o p n e !
    A na drugim miejscu "Ten obcy".
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 13-11-11 o 13:38

  2. #272
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    "Ten obcy" jakoś bardzo mnie nie zanudził, choć cudowny nie był... Zastanawiam się za to, co tak pociąga ludzi w mitologii greckiej. Nie wiem, jak jest z Wami, ale w moim otoczeniu większość ją co najmniej lubi, o zgrozo. Ja tam nie widzę w niej niczego ciekawego. Dlaczego? Bo jest zbyt uniwersalna, czyta sie ją jak streszczenie. Jak coś, co nie zawiera normalnych dialogów, opisów przeżyć postaci itp. może być czytane z zainteresowaniem? To szablon, nie opowieść. Chyba nigdy sie do niej nie przekonam...*

    Nie wiem, dlaczego, ale mam wrażenie, że mnie zbombardujecie przeciwstawnymi opiniami...


    * Mówię tu głównie o Parandowskim, do innych zaglądałam tylko sporadycznie.
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  3. #273
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Mi tam "Mitologia" Parandowskiego też się nie podobała. Jest taka jakby... sucha.

    Cytat Zamieszczone przez Indi Zobacz posta
    Według mnie do Pana Tadeusza nie powinni zmuszać w podstawówce, do takich książek trzeba dorosnąć. Tak to mamy tylko do nich wstręt.
    To "Pan Tadeusz" jest w podstawówce?! Ja miałem go w gimnazjum, a i tak nie jest/był (nie wiem, jak jest teraz) w podstawie programowej, tylko przerobiliśmy, bo nauczycielka chciała. A w podstawie jest dopiero w drugiej klasie liceum.

  4. #274
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Hmm, mnie też jeszcze nikt nie zdążył zmusić do przeczytania go Nadgorliwy nauczyciel lub nowa podstawa programowa (jeśli to drugie, to współczuję podwójnie).
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  5. #275
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Lektur szkolnych!!! Nauczyciele wybierają najgorsze chyba książki na tej planecie!!! S:

    //Trzy wykrzykniki w zupełności wystarczą.//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 03-01-12 o 18:05

  6. #276
    Zaciekawiony FNiN Awatar Oliolemka
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Jeśli chodzi o lektury (lektóry?) to chyba "Kubuś Puchatek". Byłam zła, że mamy czytać takie coś w 3 klasie, bo ja już wtedy wyporzyczałam ksiązki dla 4-6. A tak poza lekturami... chyba "Młode jednorożce" czy jakoś tak. Głupia i nudna, ale się przydaje. jak nie mogę zasnąć po prostu sięgam po "młode jednorożce".

  7. #277
    Zaciekawiony FNiN Awatar lifegoeson.
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Tu łatwo. Dużo czytam i jestem już na takim etapie, że wiem, jakie mogę sprostać moim wymaganiom, a jakie na wstępie odpadną.
    Po pierwsze, niektóre lektury. W sumie to na dzień dzisiejszy ( kończę gimnazjum) nie przeczytałam jedynie "Krzyżaków". Nie zamierzam nikogo tu obrażać. Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć, jak można fascynować się tą powieścią historyczną. Zatrzymałam się na stronie numer 50 i dałam za wygraną. Jestem uparta i pewnie gdyby nie niesprzyjające okoliczności ( ogrom sprawdzianów) może mogłabym to skończyć. Ale nie zmieniłoby to mojej oceny. TRAGEDIA. Już się obawiam innych utworów Sienkiewicza w liceum.
    Ciężka była też "Pieśń o Rolandzie", ale dałam radę. Z kolei w podstawówce nie zachwycił mnie "Sposób na Alcybiadesa". W wieku 11 czy 12 lat bardzo męczyłam się z tą książką.

    Przejdźmy do drugiego działu książek, których nie lubię czytać. Fantastyka. Kompletnie nie ogarniam tego świata magów, goblinów, elfów i Bóg wie, co tam jeszcze jest. Nie zrozumcie mnie źle - wielokrotnie spotkałam się z z tymi elementami w innych utworach, ale po prostu....książki z gatunku "Fantastyka" nie potrafią mnie zainteresować. Trudi Canavan czy "Władca Pierścieni" to dla mnie katorga.

    I ostatnia...dziwaczna odmiana literatury młodzieżowej. Może to już osobny gatunek? Nie mam pojęcia, jak to nazwać. W każdym razie chodzi mi o książki ze schematem:
    "Była sobie zwykła dziewczyna, poznała niesamowitego chłopaka ( wampira/wilkołaka/Nocnego Łowcę/ anioła/demona/czarodzieja). Zakochali się w sobie, potem były jakieś komplikacje i doszli do wniosku, że nie mogą bez siebie żyć." W tle jakieś inne wątki, ale tak naprawdę każdy, kto jest tym zachwycony, widzi przede wszystkim ten główny.

    Najgorszą powieścią ( to słowo aż tu nie_pasuje!) z tego dziwacznego gatunku, którą do tej pory przeczytałam są "Upadli". Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z gorzej napisaną książką.
    "Luce upadła. Luce podniosła się. Luce rozejrzała się dokoła".
    To było aż do tego stopnia prymitywne.

    Ostatni raz po coś tego typu sięgałam dwa lata temu i nie spodziewam się, bym miała się ugiąć.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 23-05-12 o 15:14

  8. #278
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    Nie lubię romansideł i starostarych książek, bo niektóre są tak trudno napisane, że głowa pęka
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  9. #279
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    bo niektóre są tak trudno napisane, że głowa pęka
    FN bo do takich książek trzeba trochę podrosnąć, zobaczysz jeszcze Ci się wiele spodoba, ale przyznam Ci rację, niektórych to nawet i ja nie mogę zrozumieć

    A jeśli chodzi o mnie i o książki których nie trawię to, hmm?
    Na pewno między innymi znajdzie się tam:
    1) każda część Ani Shirley po części Ania z Avonie. Jak dla mnie na siłę wymuszone.
    2) Dziedzictwo oraz Centaury - zirytowały mnie pierwsze dwa rozdziały w każdym z osobna

    Do mojej listy mogę dodać książki w których temat mi się podoba, ale sposób w jaki są napisane (mn. język) powoduje u mnie ból głowy, jak to określił FanNeta123. Między innymi:
    Emacypantki B.Prusa
    Syzyfowe Prace
    Quo Vadis


    I jeszcze kilka innych by się znalazło ale nie jestem w stanie teraz sobie przypomnieć

  10. #280
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Jakich książek NIE lubicie najbardziej?

    2) Dziedzictwo oraz Centaury - zirytowały mnie pierwsze dwa rozdziały w każdym z osobna
    1. KURCZĘ! WIESZ, JAK MNIE WKURZASZ Z TYMI CENTAURAMI?!
    2. Fakt, pierwsze rozdziały są trudne, ale jak się przez nie przebije to książki super
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 28 z 36 PierwszyPierwszy ... 18 26 27 28 29 30 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę