<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 9 10 11
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Błędy

  1. #101
    Zaciekawiony FNiN Awatar Indi
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Błędy

    Ja w tej książce zauważyłam, że wtedy po pomocy duszom rodziny profesora Kuszmińskiego: Nika powiedziała, że jej ojciec spotkał pewnego pana (czyli tego ducha), który tłumaczył mu, że dzieci się nie bije.
    Więc nie wiem, bo później okazało się, że jej ojciec nie żyje.
    Czyli, że Nika skłamała???

  2. #102
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Błędy

    Tak. A ten siniak, co go miała, to zrobiła sobie drzwiami od lodówki, tylko jak chłopaki się zapytali, czy może ojciec ją bije, to ona powiedziała im, że tak, bo nie znała (lubiła?) ich jeszcze na tyle, żeby powiedzieć im prawdę.

  3. #103
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Błędy

    Samolot profesora mógł być konstrukcją amatorską zbudowaną gdzieś w kanałach. Sądzę, że profesor nie miał by problemu ze zbudowaniem takiej maszyny ani z jej pilotażem.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 05-03-12 o 21:20

  4. #104
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy

    Samolot profesora mógł być konstrukcją amatorską zbudowaną gdzieś w kanałach.
    Ty kpisz, czy o drogę pytasz? A potem se go wyciągnęli z kanałów i odpalili?
    Samolotu nie da się ot tak zbudować sobie z garnka i kosiarki, do tego jest potrzebnych kilka-kilkanaście osób, które mają pojęcie o awionice, mechanice. Tu musi grać każdy element. Gdyby to było takie proste, partyzanci każdej organizacji zbudowaliby sobie kilkaset sztuk.

    Sądze, że profesor nie miał by problemu ze zbudowaniem takiej maszyny ani z jej pilotarzem.
    Z pilotażem doświadczony pilot nie miałby większego problemu z każdą maszyną. A czy Kuszmiński był doświadczonym pilotem, to kwestia dyskusyjna.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  5. #105
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Błędy

    A może by tak zostawić temat historii? Wg m to nie jest błąd tylko szybka definicja pana Rafała na ciekawy zarodek całej książki. Walnął samolotem i po sprawie. Po co wnikać w historie i sobie życie? Tutaj raczej chodzi o błędy widoczne w książce a nie wnikające w realność. Jeśli miała bym się do czegoś przyczepić to już stypendium w szkole prywatnej i to ponad 200 zł miesięcznie!
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 05-03-12 o 21:21

  6. #106
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy

    A może by tak zostawić temat histori?
    A z jakiej racji? Błąd to błąd, to co Wy wypisujecie to literówki, których nie poprawiła korekta.

    Wg m to nie jest błąd tylko szybka definicja pana Rafała na ciekawy zarodek całej książki.
    Ale jest to błąd, nieważne, czy tak sądzisz, czy nie.

    Walnął samolotem i po sprawie.
    Tyle, że prywatny samolot w realiach okupacyjnych to kompletna fantasmagoria.

    Po co wnikać w historie i sobie życie?
    Choćby po to, aby błędy te wykazać. I nie oszukujmy się, bo p. Kosik - nie uwłaczając mu - święty nie jest i popełnia błędy jak każdy człowiek. Również te historyczne. A wątek jest od tego, by błędy te wykazać - zwłaszcza, że te historyczne są istotniejsze, niż literówki czy braki przecinków.

    Tutaj raczej chodzi o błędy widoczne w książce a nie wnikające w realność.
    Jak dla mnie, posiadanie samolotu, gdy naokoło szaleje wojna i okupacja, jest raczej widocznm błędem.

    Jeśli miała bym się do czegoś przyczepić to już stypendium w szkole prywatnej i to ponad 200 zł miesięcznie!
    Co w tym dziwnego? Można otrzymywać stypendium. To jest prywatna decyzja dyrekcji na co przeznacza czesne.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  7. #107
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Błędy

    A skąd szkoła prywatna ma tyle kasy?

  8. #108
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy

    A skąd szkoła prywatna ma tyle kasy?
    Czesne, darowizny, dotacje od wielu organizacji pozarządowych, UE... Szkoły prywatne są na tyle bogate, że są w stanie finansować najlepszych uczniów, nieraz mają lepsze wyposażenie niż szkoły państwowe.
    Tylke tyle masz pytań?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  9. #109
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Błędy

    Narazie chyba tak Ja tam swoje wiem. Jeszcze nie skończyłam OS, PN i Ś0 więc zobaczymy.

  10. #110
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Błędy

    Cytat Zamieszczone przez 3bik_z Zobacz posta
    Mam fajny pomysł. Możemy zebrać listę błędów które znaleźliśmy i napisać maila do pana Kosika, może przyczynimy się do nowego wydania książki ;D
    Może... ale to raczej nie wypali.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 9 10 11

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę