<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110

Wątek: Błędy

  1. #11
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    395

    Domyślnie

    Dlaczego nierealny Według mnie 100% possible

  2. #12
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    74

    Domyślnie

    ale najpierw trzeba wszystkie bledy znalezc- cos w tym stylu bylo juz zrobione przy pierwszym wydaniu HP

  3. #13

    Domyślnie

    Włśnie ten pomyśł mnie zainspirował

  4. #14
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Płeć
    Posty
    192

    Domyślnie

    To by się przydało więcej osób, żeby odnaleźć wszystkie błędy. Bo tak to zawsze trochę zostanie.

  5. #15
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    74

    Domyślnie

    no to biore sie do roboty

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar Fryka
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    28
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Błędy

    Znalazłam jeden błąd:
    - Wziął pan butalki z uszkodzonymi kodami kreskowymi - powiedziała z wyuczoną uprzejmością kasjerka.
    Powinno być "butelki". Może później znajde więcej błędów.

  7. #17
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Błędy

    (w razie czego mam wydanie 4 książki)

    Znalazłam na razie tylko dwa błędziki. Brak przecinka i brak kropki. Jestem dopiero na 160 stronie, więc może jeszcze coś mi dojdzie do listy, ale na razie podaję to, co mam

    (strona 22)
    "- O sposobie zapisywania informacji na płycie DVD - odparł bez zająknięcia Net wstając"
    Powinno być chyba: "odparł bez zająknięcia Net, wstając".

    (strona 45)
    "Houston, mamy problem (...) Jeszcze nie wystartowałem"
    Nie ma kropki na końcu zdania.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Błędy

    Ja mam wydanie piąte.
    Gdy rozległ się dzwonek, Ekierka odetchnęła z ulgą, zebrała dziennik, notes i wyszła z sali
    Nie wiem, czy to błąd i powinno być zabrała, czy tak ma być. Ale rzuciło mi się w oczy, więc napisałam. Jeśli tak jest dobrze to mnie poprawcie

  9. #19
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2008
    Wiek
    27
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Błędy

    Nie, dobrze mówisz.

    A tak nawiasem, wszystkie błędy, które znam, to wymieniliście, ale ominęliście brak dwóch kropek - ale nie chce mi się ich szukać ;p.

  10. #20
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Błędy

    str. 151:
    "Przewidzieliśmy to - powiedział Net kiwając głową i już wczuwając się w sukces."
    Nie jestem specem od przecinków, więc nie upieram się przy swoim, ale zawsze mi się wydawało, że jak mamy zdanie złożone takie jak to, to oddzielamy przecinkiem zdania składowe. Coś typu "spojrzała na niego, siadając" czy "złapał jej rękę, biegnąc". Jak już mówiłam nie jestem pewna, ale chyba powinno być "powiedział Net, kiwając głową"

    str. 167:
    "Tamci mogli zabezpieczyć wejście miną, która rozsmaruje nas po ścianach"
    brak kropki na końcu zdania

    "Wezmą sobie cały nasz skarb! - zaprotestował oburzowny Net"
    bez tego "w"

    str.186:
    "-Wyglądamy, jakby nas wyciągnięto spod gruzów - powiedziała Nika wstając."
    Tu jest sytuacja jak z tym pierwszym, co napisałam. Jeśli mi się dobrze wydaje, to powinno być "powiedziała Nika, wstając", ale no. Ja przecinki stawiam na wyczucie (') i niby zawsze mam je dobrze powstawiane, ale jakoś nie jestem pewna.

    To na razie tyle xD
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę