<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 489 z 595 PierwszyPierwszy ... 389 439 479 487 488 489 490 491 499 539 589 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,881 do 4,890 z 5941
  1. #4881
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Kącik ust żołnierza podniósł się delikatnie wraz ze spojrzeniem. Patrzył na towarzysza ze współczuciem. Z czymś chłodnym i przenikliwym. Z niepewnym. Z goryczą.
    - Zastanawiam się, co mogę ci powiedzieć. - Jorge ponowił spacer. - Nie mam już na myśli całej tej sytuacji z mocami i potworami... To brzmi na coś, z czym musi żyć każdy pod tą barierą. Chodzi mi o to, że... - Instynktownie złapał się za krzyżyk, chwilę milcząc. - To trudne. Słuchaj. Jestem pod wrażeniem twojej gorliwości. Jest taka... Czysta, rozumiesz? Bez ognia, ale z miłością. Naprawdę, godne podziwu. Ale... Boję się, że źle ją kierujesz. I czy... Ja. Twój ojciec, znaczy się. Jest tym, który powinien decydować, czy to, co robisz i kim jesteś, jest grzechem.

  2. #4882
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Spojrzał na niego ze zdziwieniem.
    - Jeszcze wczoraj mówiłeś, żebym ściął włosy i zastanowił się nad swoim życiem. Zrobiłem to... znaczy, zastanowiłem się. Chcę coś zmienić. O co ci chodzi?...

  3. #4883
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    W końcu znaleźli się przy domku kapelana, zapraszającego rozwartymi drzwiami do suchego środka, mimo to Jorge trzymał się pod daszkiem. Wyraźnie zmieszaną twarzą zwrócił się w stronę jeziora, próbując nie spotykać się z Hiszpanem wzrokiem.
    - Franciszku... Tak, masz rację. I uważam dalej, że jest to słuszny sposób myślenia, zgodny ze wszystkim, czego nas uczono, zgodny z Ojcem. Szczególnie z twoim oddaniem może ci to przyjść dobrze. Ale... - Mężczyzna wziął głęboki oddech, krzyżując zarazem ramiona po odłożeniu parasola. - Ja. Znaczy. Twój ojciec po tych wszystkich latach na pewno by się z tym zgodził w stu procentach. Ale ja jako ja? Gdy jestem tutaj... Słuchaj. Z jednej strony chciałbym się cieszyć, że się posłuchałeś. Z drugiej jednak... Uważam, że może to nie tędy droga.
    Wojskowy w końcu odwrócił głowę w jego stronę. Biło od niej... Ciepło. Dziwna łagodność. Specyficzna nuta skrywająca się w kącikach ust.

  4. #4884
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Wpatrywał się w oblicze mężczyzny z niezrozumieniem.
    - Nie uważasz, że powinienem postępować w sposób właściwy?... - Miał wrażenie, że coś mu umyka. - Czy... czy ty mnie sprawdzasz? To test, tak? - Odsunął się o krok, również zakładając ramię na ramię. - Możesz być spokojny, jestem pewien tego, co mówię. Dokonałem już decyzji. Wcześniej miałem wątpliwości, ale teraz... Teraz już wiem. Możesz mnie sprawdzać do woli.

  5. #4885
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Nie zamierzam cię sprawdzać. - Westchnął mężczyzna, kręcąc oczami. - Pierdolę, jeśli uważasz mnie, swojego ojca, jako kogoś, kto mógłby cię sprawdzać, to szczerze podziękuję za małżeństwo. Chyba tylko mój kapitan jest większym dziadem niż ja sam z przyszłości, kurwaa. - Jorge złapał palcami górną część nosa, biorąc głęboki oddech. - Co on ci zrobił? Co takiego, że wszystkie swoje decyzje, całe swoje postrzeganie masz przez jego pryzmat?

  6. #4886
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Nie patrzę na wszystko przez jego pryzmat - zaprzeczył odrobinę ostrzej niż zamierzał. - Po prostu nie rozumiem, o co ci chodzi. Najpierw mówisz jedno, a potem zdajesz się temu przeczyć! - Zdał sobie sprawę, że warczy na mężczyznę. Zdenerwowany na własny temperament, również ścisnął nasadę nosa. - ...przepraszam, nie powinienem od ciebie tyle wymagać. Nie jesteś moim ojcem i dawanie mi rad to nie twoja rola. - Wycofał się o krok, spojrzeniem uciekając w deszcz. - Chyba... po prostu poczekam na księdza.

  7. #4887
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Jorge liczył, że drobny rumieniec na jego policzkach nie zostanie zauważony. Chcąc go ukryć, przekręcił się w stronę drzwi, otwierając je i zapraszając młodszego do środka.
    - Mareczek nic ci nie powie. Wrzuci do wody i może przeprowadzi spowiedź, owszem, ale w głowie będzie myśleć inaczej. Jak myślisz, czemu mnie nie wyrzucił od razu, jak tutaj przyszedłem? Czemu... Mam na sobie jego ubrania? - Spojrzał na niego w napięciu, zarazem rozkładając się na niewielkiej rozkładanej sofie. - No i wracając: jeśli nie patrzysz przez pryzmat Jorge, to czemu przyszedłeś prosić MNIE o wybaczenie?

  8. #4888
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Zamiast wejść do środka, chłopak zatrzymał się na progu. Zacisnął palce na ramionach.
    - Kpisz sobie ze mnie. Kapelan i Jorge to ostatnie osoby zdolne do... czegoś takiego. - Gdzieś z tyłu głowy zdał sobie sprawę, że pod naciskiem paznokci skóra na jego rękach odsuwa się, odsłaniając łuski. - Masz na sobie jego ubrania, bo nie miałeś innych. Nie wyrzucił cię, bo znał kiedyś żołnierza o twoim imieniu. A przeszedłem do ciebie po przebaczenie i pomoc, bo jestem głupi. Kiedy wraca kapelan?

  9. #4889
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Opierając łokcie o kolana, mężczyzna ​nachylił się, ukrywając usta zaciśniętymi rękoma.
    - Dopowiadaj sobie dalej, Franciszku. Tym razem zdania nie zmienię. Może droga z Jezusem jest ci pisana, ale naprawdę, spójrz na to według siebie, nie tego, co mówił ci Jorge. I mówi to tobie Jorge, który nie miał tylu lat za sobą w te słuszności. I jak teraz na to patrzę... Chyba bym jej nie podjął. Może gdyby twój ojciec postąpił jak ja teraz, to byłbyś szczęśliwszy.

  10. #4890
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Szczęście teraz nie ma znaczenia, gdy nierozerwalnie związane jest z bólem. - Chciał wyjść trzaskając drzwiami, zostawić tego... człowieka, jeśli w ogóle nim był. Zamiast tego zbliżył się niespodziewanie blisko, jego szczęka drżała z napięcia. -Nie byłem szczęśliwy z Lucasem i nie jestem szczęśliwy z Julienem. Nie jestem szczęśliwy w ogóle. Jestem żałosny i niebezpieczny, a ty igrasz ze mną i chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy. - Ostentacyjnie wskazał na zakrwawiony bandaż na swoim ręku. - Do tego jestem zdolny, gdy myślę tylko o swoim 'szczęściu'. Wtedy zrobiłem to sobie. Wcześniej o mało nie zabiłem człowieka, którego kocham. - Powinien się odsunąć, nim jego twarz znalazła się centymetry od twarzy żołnierza. Czuł teraz wyraźnie jego zapach - woń potu, zmęczenia i... kapelana. Wykrzywił twarz w paskudnym grymasie. - Nauka Chrystusa jest w tej chwili jedynym, co powstrzymuje mnie przed rozerwaniem ci gardła. Nie. Kwestionuj. Jej.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 489 z 595 PierwszyPierwszy ... 389 439 479 487 488 489 490 491 499 539 589 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 10 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 10 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę