<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 495 z 595 PierwszyPierwszy ... 395 445 485 493 494 495 496 497 505 545 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,941 do 4,950 z 5941
  1. #4941
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Oddech dziewczyny, szybki i głośny, nie kończył się, wtórowany rozbieganym spojrzeniem.
    Wszyscy odeszli. Magda się dowie o tym, co powiedziałam Aleksowi.
    Będę sama i niechciana.
    Nie będę wiedzieć co dalej.
    Będę w niebezpieczeństwie.
    Ich zemsta. Jej zemsta.
    Zadośćuczynienie ogniem. Zemsta kłem.
    Powinnam uciec, ale nie wiem gdzie. Nie chcę uciekać. Nie mam nic.
    Dość.
    Jeśli odejdzie i on... I Ida... Boję się bardziej nicości czy zemsty?
    Czy może tego, że chciałam tak wiele na tyle sposobów?
    Bliskość, pewność, bezpieczeństwo. Tyle starań, by dostać tylko tego przeciwności.
    Spierdoliłam. Spierdoliłam. Spierdoliłam. A chciałam tak mało...

    Ręka dziewczyny powędrowała natychmiast do jej ust, druga na brzuch, gdy schyliła się nagle, z trudem powstrzymując wymiot.

    ***

    - Ludzie robią szalone rzeczy, gdy targają nimi emocje, nie uważasz? Gniew i podniecenie, pragnienie władzy... - Chwycenie szarej dłoni z biórka. - Głód i grzech. - Rzucone w stronę Hiszpana wymowne spojrzenie. - Samotność, niepewność, przerażenie. Monika, biedna dziewczyna... Tak bardzo skonfliktowana. Muszę przyznać, że nie znam jej zbyt dobrze. Jak się nie mylę, jest tutaj pierwszy rok, czyż nie? Akurat trafić na takie okoliczności... Nie dziwię się jednak, że zwróciła się do mnie, by znaleźć choć trochę spokoju. Ludzie potrafią zrobić wiele, by być w stabilnej sytuacji. Myśl o niej co chcesz, ale... Gdy przeżywa się kryzys, to szuka się pomocy w każdy sposób. Nawet u "wroga", nie sądzisz?
    (Przecież ja ją namówiłam i do klonowania przed Robertą, i do szpiegowania. Zrobiłam z siebie królową, która gra w olbrzymią grę strategiczną, nie widzącą, że to normalni ludzie. Pogrywam ich sercami i umysłami, wykorzystując każde zwątpienie, by mieć... Co? Świadomość, że to ja mam władzę? Że kontroluję swoje życie? Nawet teraz go okłamuję. Jestem... Okropna. Powinnam zakończyć to jak najszybciej.)

    ***

    - Stój! Monika, stój!
    Nie.
    Łuski na trawie i piasku.
    - Co ty robisz? Monika!
    Nie, nie, nie. Nie.
    Odrywana ręka. Zgniecione nogi. Ogień na skórze.
    - Nie chcesz chyba znowu tego poczuć, Monika.
    Nie, nie, nie. Mam dość.
    Warczenie Lewiatana. Pył w powietrzu, uniesiony nagłym zatrzymaniem. Padające na piasek łzy.
    - Magda, proszę... Puść mnie. Nie chcę... Nie chcę...
    - Dziecko. Porozmawiajmy.

  2. #4942
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Nie wytrzymał jej spojrzenia. Speszony, odwrócił wzrok.
    - Wezmę coś do jedzenia i zaczekam na kapelana w moim domku. Możesz wybrać, co. Nie musi być dobrej jakości.

  3. #4943
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Magda tylko wypuściła powietrze z nosa, uśmiechając się delikatnie.
    - Proszę. - Mruknęła, podając wzięty z szafki bochenek chleba. - Powiadomię cię, gdy Michał powróci. Nie mogę się doczekać, aż ponownie zwrócisz się ku Chrystusowi, wiesz?

  4. #4944
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Dla ciebie też jest nadzieja. - Wziął chleb i skierował się do wyjścia. Na zewnątrz przetarł twarz dłonią. Przyszedł tu, bo miało być prościej. Dlaczego nie jest?

  5. #4945
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Masz rację. Dla nas wszystkich jest. - Magda dotknęła swego brzucha, odprowadzając Frana wzrokiem.
    (Błagam, niech coś zakończy to szaleństwo. Robię tak dużo zła. Czemu, czemu, czemu? Czemu to co się dzieje ma tak przekręconą dla mnie wartość?) Mój Syn jest dla nas nadzieją.

  6. #4946
    Zaciekawiony FNiN Awatar efen6
    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie - cicho rzucił Aleks, po czym dodał głośniej - Ale jeśli chcesz, dotrzymam ci wieczorem towarzystwa.

    ***

    Izydor odpowiedział kobiecie spojrzeniem. Nie dziwił się, że była załamana. Ale potrzebował jej w pełni możliwości.
    - Wiem, że jest ci źle w tej formie. Ale czy nie myślałaś, że jeśli udało ci się zmienić raz, to możesz wrócić do pierwotnego stanu? Kontrola nad mocami różni się między ludźmi, ale niektórzy zdają się być w pełni władzy nad nimi. Może też dasz radę nad tym zapanować.

  7. #4947
    Zaciekawiony FNiN Awatar mimbla.ocho
    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Pewnie nie jest. - Uśmiechnęła się ponuro. - Ale z drugiej strony, jeśli odpadnę na kanapie to rozwiąże problem tego, kto ma spać w naszym łóżku. - Spróbowała zażartować.

  8. #4948
    Zaciekawiony FNiN Awatar ryba leślna
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    Gdy znalazł się w domku dotarł do niego jeszcze jeden szczegół. W pokoju, obok sterty pościeli, wciąż znajdowały się ich rzeczy. Chłopak odłożył wilgotny od deszczu bochenek i nachylił się nad swoją torbą. Kosmetyczka, buty, ubrania - wszystko, co porzucił kilka dni temu, w zdaje się nienaruszonym stanie. Na widok tych wszystkich znajomych rzeczy, coś w nim pękło. Zrzucił za duże adidasy i wciągnął na stopy kolorowe skarpetki. Usiadł na podłodze w kącie i pozwalając łzom spływać po twarzy, opatulił się kocem. Ogarnęła go nostalgia.
    Tu stało łóżko. Tu leżeli, gdy wrócili z nocnej popijawy w lesie. Tu Julien uspokajał go, gdy zauważył, że zaczął się zmieniać. Julien...
    Po chwili wahania przyciągnął bagaż chłopaka. Wyciągnął pierwszą z brzegu bluzę i przycisnął do twarzy. Dzięki wyostrzonemu węchowi obecność bruneta była niemal namacalna. Zamknął oczy. We wspomnieniach wracał do czasu, gdy wszystko było prostsze. Gdy myślał, że rozumie, jak działa świat i czego chce jego Bóg, a grzech nie był czymś namacalnym. Powinien odrzucić bluzę - te czasy już nie powrócą. Zamiast tego przycisnął materiał do piersi. Nie będzie już grzeszył, ale chyba ma prawo zapłakać nad przeszłością.

  9. #4949
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ślunsk
    Dołączył
    Oct 2021
    Wiek
    24
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Łatwo tobie to mówić, idealny chłopcze, który może sobie pogrywać z ludźmi dla zabawy. - Warknęła Magda, próbując strzepać z włosów wystającego chrupka. Bez skutku, oczywiście. - Oczywiście, że próbowałam się skupić nad tym, co czuję, ale się nie da. Nie wiem jak to nawet działa.

  10. #4950
    Zaciekawiony FNiN Awatar excepto8
    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: ZS2 Irregular Christian Camp

    - Monia. Monia - podtrzymał dziewczynę i poprowadził ją do toalety. Nadzieja, że już był koniec na dzisiaj z różnymi ludzkimi wydzielinami najwyraźniej nie była słuszna.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 495 z 595 PierwszyPierwszy ... 395 445 485 493 494 495 496 497 505 545 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę