<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Feb 2017
    P³eæ
    Wiek
    42
    Posty
    3

    Domy¶lnie Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Moja przygoda z fantastyk± zaczê³a siê na prze³omie lat 80 i 90, pierwszymi ksi±¿kami jakie przeczyta³em by³y "Droga do tronu" Howarda, "Wojna skrzydlatych" Andersona , "¦wit 2250" Norton i "Czarnoksiê¿nik z Lemurii" Cartera. Pó¼niej by³ Tolkien, De Camp, Wagner, Herbert, Kres, Sapkowski i wielu innych

  2. #2
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Do³±czy³
    Feb 2012
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domy¶lnie Odp: Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Zaczê³a siê od... krzy¿aków. Mniej wiêcej jako 13-latka z braku dostêpu do innej literatury polskiej, siêgnê³am po krzy¿aków i gdy skoñczy³am mia³am niedosyt. Mimo ¿e ma³o rozumia³am wtedy z tej ksi±¿ki, by³am zachwycona jej klimatem. Pierwsza scena w ober¿y mnie wci±gnê³a w klimat, dzi¶ popularnej kliszy w fantastyce, podró¿ników szukaj±cych questów w karczmie. Wtedy w rêce wpad³ mi wied¼min, mniej wiêcej w tym samym czasie co FNIN. Nastêpnie seria Inkwizytorska Jacka Piekary. I przez kolejne lata pl±tanina sci-fi z fantasy. Do sentymentalnych zaliczam Paskenarrion Elizabeth Moon i seria Marszu w g³±b l±du Dawida Webbera i Johna Ringo. Obecnie jakie¶ pojedyñcze egzemplarze ksi±¿ek wyszukanych na bazarkach i ma³ych ksiêgarniach. Przeplatam naprawdê silne w wykonaniu serie (Pan Lodowego Ogrodu) z ni¿szych, lu¼nych dla rozrywki (Jakub Wêdrowycz).

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar FeliksP
    Do³±czy³
    Jan 2016
    P³eæ
    Posty
    35

    Domy¶lnie Odp: Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Cytat Zamieszczone przez Patrycjolona Zobacz posta
    Zaczê³a siê od... krzy¿aków. Mniej wiêcej jako 13-latka z braku dostêpu do innej literatury polskiej, siêgnê³am po krzy¿aków i gdy skoñczy³am mia³am niedosyt. Mimo ¿e ma³o rozumia³am wtedy z tej ksi±¿ki, by³am zachwycona jej klimatem. Pierwsza scena w ober¿y mnie wci±gnê³a w klimat, dzi¶ popularnej kliszy w fantastyce, podró¿ników szukaj±cych questów w karczmie. Wtedy w rêce wpad³ mi wied¼min, mniej wiêcej w tym samym czasie co FNIN. Nastêpnie seria Inkwizytorska Jacka Piekary. I przez kolejne lata pl±tanina sci-fi z fantasy. Do sentymentalnych zaliczam Paskenarrion Elizabeth Moon i seria Marszu w g³±b l±du Dawida Webbera i Johna Ringo. Obecnie jakie¶ pojedyñcze egzemplarze ksi±¿ek wyszukanych na bazarkach i ma³ych ksiêgarniach. Przeplatam naprawdê silne w wykonaniu serie (Pan Lodowego Ogrodu) z ni¿szych, lu¼nych dla rozrywki (Jakub Wêdrowycz).
    Krzy¿acy to powie¶æ historyczna, a nie fantastyka.

  4. #4
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Do³±czy³
    Feb 2012
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domy¶lnie Odp: Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Cytat Zamieszczone przez FeliksP Zobacz posta
    Krzy¿acy to powie¶æ historyczna, a nie fantastyka.
    Owszem, ale rozpoczê³a moje poszukiwania ksi±¿ek osadzonych w ¶redniowieczu, o przygodach i ówczesnych obyczajach. Natrafi³am wtedy na opowiadania wied¼miñskie i to by³o spe³nienie wszystkich moich wymagañ, plus zawiera³o dodatki w postaci z³otego smoka i czarodziejek. Potem te dodatki sta³y siê cech± po¿±dan± ka¿dej kolejnej powie¶ci
    Ostatnio edytowane przez Patrycjolona ; 06-03-17 o 08:21

  5. #5
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Do³±czy³
    Apr 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domy¶lnie Odp: Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Krzy¿acy... ciekawy sposób na wstêp do fantastyki, Pat.

    U mnie trochê trudno jednoznacznie to powiedzieæ, bo tak naprawdê czytam odk±d pamiêtam i zawsze istotne miejsce odgrywa³a fantastyka, uzupe³niana innymi gatunkami (kiedy¶ np. przygodowymi, teraz raczej krymina³y lub thrillery/sensacja). My¶lê jednak, ¿e najpewniej zaczê³o siê od Opowie¶ci z Narnii, których czê¶æ (bodaj dwa tomy) dosta³em kiedy¶ na urodziny. Gdzie kiedy¶ oznacza <= 10. urodziny. Wci±gnê³o mnie do szafy i tak ju¿ w szeroko pojmowanej fantastyce zosta³em. Narnia do tej pory pozosta³a moj± ulubion± seri± i s± to jedne z niewielu ksi±¿ek, które czyta³em wiêcej ni¿ raz (choæ ju¿ dawno tego nie robi³em... mo¿e ju¿ czas na to). Szczególnie lubiê wracaæ do Konia i jego ch³opca, który ma bardzo przyjemnego audiobooka.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwaæ 30 godzin!

    Skargi, pro¶by, odwo³ania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znale¼li¶my?
    - Zobaczysz. Idziemy do pa³acu. Sprowad¼ Anguê, mo¿e byæ nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy m³ot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Do³±czy³
    Nov 2016
    P³eæ
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domy¶lnie Odp: Jak zaczê³a siê wasza przygoda z fantastyk±?

    Zda³am sobie sprawê, ¿e fantastyka towarzyszy mi od zawsze. Nawet mama, jak by³am ma³a, to czyta³a mi jakie¶ fantastyczne historie...
    Jedn± z pierwszych powie¶ci, jakie pamiêtam, to "Ostani Elf" Silvany de Mari, ale z pewno¶ci± by³o co¶ wcze¶niej, bo to nie jest jaka¶ stara ksi±¿ka.
    "Oko za oko uczyni tylko ca³y ¶wiat ¶lepym." ~Mahatma Gandhi

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê