<
+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 6 z 6
    Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Feb 2017
    Pe

Domylnie Jak zacza si wasza przygoda z fantastyk?

Moja przygoda z fantastyk zacza si na przeomie lat 80 i 90, pierwszymi ksikami jakie przeczytaem byy "Droga do tronu" Howarda, "Wojna skrzydlatych" Andersona , "wit 2250" Norton i "Czarnoksinik z Lemurii" Cartera. Pniej by Tolkien, De Camp, Wagner, Herbert, Kres, Sapkowski i wielu innych

Samobjca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Doczy
    Feb 2012
    Pe

Domylnie Odp: Jak zacza si wasza przygoda z fantastyk?

Zacza si od... krzyakw. Mniej wicej jako 13-latka z braku dostpu do innej literatury polskiej, signam po krzyakw i gdy skoczyam miaam niedosyt. Mimo e mao rozumiaam wtedy z tej ksiki, byam zachwycona jej klimatem. Pierwsza scena w obery mnie wcigna w klimat, dzi popularnej kliszy w fantastyce, podrnikw szukajcych questw w karczmie. Wtedy w rce wpad mi wiedmin, mniej wicej w tym samym czasie co FNIN. Nastpnie seria Inkwizytorska Jacka Piekary. I przez kolejne lata pltanina sci-fi z fantasy. Do sentymentalnych zaliczam Paskenarrion Elizabeth Moon i seria Marszu w gb ldu Dawida Webbera i Johna Ringo. Obecnie jakie pojedycze egzemplarze ksiek wyszukanych na bazarkach i maych ksigarniach. Przeplatam naprawd silne w wykonaniu serie (Pan Lodowego Ogrodu) z niszych, lunych dla rozrywki (Jakub Wdrowycz).

Zaciekawiony FNiN Awatar FeliksP
    Doczy
    Jan 2016
    Pe

Cytat Zamieszczone przez Patrycjolona Zobacz posta
    Zacza si od... krzyakw. Mniej wicej jako 13-latka z braku dostpu do innej literatury polskiej, signam po krzyakw i gdy skoczyam miaam niedosyt. Mimo e mao rozumiaam wtedy z tej ksiki, byam zachwycona jej klimatem. Pierwsza scena w obery mnie wcigna w klimat, dzi popularnej kliszy w fantastyce, podrnikw szukajcych questw w karczmie. Wtedy w rce wpad mi wiedmin, mniej wicej w tym samym czasie co FNIN. Nastpnie seria Inkwizytorska Jacka Piekary. I przez kolejne lata pltanina sci-fi z fantasy. Do sentymentalnych zaliczam Paskenarrion Elizabeth Moon i seria Marszu w gb ldu Dawida Webbera i Johna Ringo. Obecnie jakie pojedycze egzemplarze ksiek wyszukanych na bazarkach i maych ksigarniach. Przeplatam naprawd silne w wykonaniu serie (Pan Lodowego Ogrodu) z niszych, lunych dla rozrywki (Jakub Wdrowycz).
    Krzyacy to powie historyczna, a nie fantastyka.

Samobjca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Doczy
    Feb 2012
    Pe

Cytat Zamieszczone przez FeliksP Zobacz posta
    Krzyacy to powie historyczna, a nie fantastyka.
    Owszem, ale rozpocza moje poszukiwania ksiek osadzonych w redniowieczu, o przygodach i wczesnych obyczajach. Natrafiam wtedy na opowiadania wiedmiskie i to byo spenienie wszystkich moich wymaga, plus zawierao dodatki w postaci zotego smoka i czarodziejek. Potem te dodatki stay si cech podan kadej kolejnej powieci
    Ostatnio edytowane przez Patrycjolona ; 06-03-17 o 07:21

Antyspiskowiec Awatar kam193
    Doczy
    Apr 2009
    Pe

Krzyacy... ciekawy sposb na wstp do fantastyki, Pat.

U mnie troch trudno jednoznacznie to powiedzie, bo tak naprawd czytam odkd pamitam i zawsze istotne miejsce odgrywaa fantastyka, uzupeniana innymi gatunkami (kiedy np. przygodowymi, teraz raczej kryminay lub thrillery/sensacja). Myl jednak, e najpewniej zaczo si od Opowieci z Narnii, ktrych cz (bodaj dwa tomy) dostaem kiedy na urodziny. Gdzie kiedy oznacza <= 10. urodziny. Wcigno mnie do szafy i tak ju w szeroko pojmowanej fantastyce zostaem. Narnia do tej pory pozostaa moj ulubion seri i s to jedne z niewielu ksiek, ktre czytaem wicej ni raz (cho ju dawno tego nie robiem... moe ju czas na to). Szczeglnie lubi wraca do Konia i jego chopca, ktry ma bardzo przyjemnego audiobooka.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwa 30 godzin!

Skargi, proby, odwoania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znalelimy?
    - Zobaczysz. Idziemy do paacu. Sprowad Angu, moe by nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy mot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Doczy
    Nov 2016
    Pe

Zdaam sobie spraw, e fantastyka towarzyszy mi od zawsze. Nawet mama, jak byam maa, to czytaa mi jakie fantastyczne historie...
    Jedn z pierwszych powieci, jakie pamitam, to "Ostani Elf" Silvany de Mari, ale z pewnoci byo co wczeniej, bo to nie jest jaka stara ksika.
    "Oko za oko uczyni tylko cay wiat lepym." ~Mahatma Gandhi

+ Odpowiedz w tym wtku

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2020. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.