<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar FeliksP
    Do³±czy³
    Jan 2016
    P³eæ
    Posty
    35

    Domy¶lnie Nawi±zania do innych ksi±¿ek, filmów itd...

    W FNiN wystêpuj± nawi±zania do innych ksi±¿ek. W TMK znalaz³em nawi±zanie do Star Treku (zamiana w Klingona, a w OS nawi±zanie do serii GONE Michaela Granta (kopu³a nieprzpuszczaj±ca praktycznie niczego, nawet sygna³ów radiowych). A wy znale¼li¶cie jakie¶?

  2. #2
    Królik Do¶wiadczalny Kama Awatar Snorri
    Do³±czy³
    Jan 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domy¶lnie Odp: Nawi±zania do innych ksi±¿ek, filmów itd...

    Tak, na prawdê nie s±dzê ¿eby Kosik czyta³ GONE czy co tam, kopu³a to nie jest jaki¶*super oryginalny pomys³, vide King napisa³ "Pod Kopu³±" lata przed tym jak Grant postanowi³ wykorzystaæ ten motyw. Ale ¿eby nie by³o, ¿e oftop to wydaje mi siê, ¿e momenty w których Nika ma przeczucia i u¿ywa mocy to w³a¶nie nawi±zania do SW. Zw³aszcza te intuicje, bo telekineza etc to te¿ nie jaki¶ wyj±tkowy motyw.
    Je¶li nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Do³±czy³
    Nov 2016
    P³eæ
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domy¶lnie Odp: Nawi±zania do innych ksi±¿ek, filmów itd...

    Mi najbardziej podoba³y siê dyskretne (czasem trochê mniej ) porównania do polskiej sceny politycznej, czy chocia¿by zgrabnie przerobiony cytat "jestem za, a nawet obok". W sumie nie wiem czy to jest tak stricte na temat w±tku (bo to nie ksi±¿ki, lecz rzeczywisto¶æ), ale to "itd" mnie trochê zachêci³o to rozwiniêcia tematu
    "Oko za oko uczyni tylko ca³y ¶wiat ¶lepym." ~Mahatma Gandhi

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar FeliksP
    Do³±czy³
    Jan 2016
    P³eæ
    Posty
    35

    Domy¶lnie Odp: Nawi±zania do innych ksi±¿ek, filmów itd...

    Cytat Zamieszczone przez Snorri Zobacz posta
    Tak, na prawdê nie s±dzê ¿eby Kosik czyta³ GONE czy co tam, kopu³a to nie jest jaki¶*super oryginalny pomys³, vide King napisa³ "Pod Kopu³±" lata przed tym jak Grant postanowi³ wykorzystaæ ten motyw. Ale ¿eby nie by³o, ¿e oftop to wydaje mi siê, ¿e momenty w których Nika ma przeczucia i u¿ywa mocy to w³a¶nie nawi±zania do SW. Zw³aszcza te intuicje, bo telekineza etc to te¿ nie jaki¶ wyj±tkowy motyw.
    Jak tylko skoñczê czytaæ seriê GONE, to przeczytam to "Pod kopu³±".

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê