<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 11 do 19 z 19
    Masz barna! Awatar Isaa
    Doczy
    Feb 2013
    Pe

Domylnie Odp: GNL na licie obowizkowych lektur?

A ja jestem bardzo ciekawa, czy Kosik si wypowiedzia na temat tego genialnego pomysu, bo jeli miaabym strzela co sdzi na ten temat, to zgadywaabym, e jest rednio zachwycony.

Nie wiem, czy PS jest najlepszy, szczerze mwic, to nie umiaam przeczyta go ani razu uwanie (zwaszcza fragmentw, w ktrych nili), nie wiem, czy GNL jest dobrym pomysem, bo mnie wcigna grubo po poowie (a szczerze wtpi, eby duo ludzi przebrno przez pierwszy rozdzia czego, co ich nie interesuje); moj ulubion czci jest TMK i jeli miaabym poleca ktrkolwiek z czci, to wanie t, tylko ona jest za duga.
    Jako nie potrafi sobie po prostu wyobrazi, eby FNiN by lektur (bo wiecie czego nie ma w tych ksikach? Religii w szkole ).

kto wie, czym kierowali si w MEN-ie.
    Myl, e GNL dali wanie dlatego, e to pierwsza cz.

A co do samego kanonu lektur: jak oni mogli wywali Ani z Zielonego Wzgrza z kanonu podstawowego?!!!one (ktra powinna by o wiele wczeniej ni w 5 klasie)

Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Doczy
    Jun 2012
    Pe

Cytat Zamieszczone przez verycrazycornflake Zobacz posta
    Myl e wiele osb nigdy nie osignie odpowiedniego poziomu intelektualnego, aby zrozumie FNiN (chociaby wszystkie teorie naukowe przemycone w serii).
    Bardziej mnie zastanawia poziom intelektualny na jakm trzeba by eby odgadnac wszystkie podteksty jakie spece z MEN-u sprbuj mu przypisa...

Cytat Zamieszczone przez verycrazycornflake Zobacz posta
    Czy ja dobrze widz, e do kanonu lektur uzupeniajcych dodano Agath Christie?!
    A to akurat chyba zawsze byo w lekturach uzupeniajcych w gimbazie jeli si nie myl?

^A to przez zasady na za du sygnatur.

Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Doczy
    Nov 2016
    Pe

Cytat Zamieszczone przez serpens volucer Zobacz posta
    A to akurat chyba zawsze byo w lekturach uzupeniajcych w gimbazie jeli si nie myl?
    By moe, kci si nie bd, jednak troch mi si gryzie
    "Oko za oko uczyni tylko cay wiat lepym." ~Mahatma Gandhi

Zastanawiam si skd tyle narzeka i negatywnych komentarzy... e za cz, e lektury zniechc do czytania, e bdzie le omawiane? Naprawd nie rozumiem, moim zdaniem jest to wietna informacja. Pamitam ja sam pod koniec podstawwki prbowaem przekona nauczycielk, ebymy omawiali FNiN jako lektur, zazdrociem tym na forum, ktrym si udao. Pamitajcie, e 6 klasa podstawwki to 6 klasa, to e teraz jestecie starzy nie znaczy, e tak samo mylelicie jako dzieci . Teraz wszyscy tacy jacy zgorzkniali...

Bo serio - co zego moe si sta? Kto oleje i nie przeczyta, bo to lektura? I tak by nie przeczyta na 99%. Moe zobaczy reakcj innych, ktrzy przeczytali, albo podczas omawiania si zainteresuje. e bdzie le omawiane? W czci przypadkw pewnie tak, ale zdarzaj si ogarnici nauczyciele. Najgorsze co mi przychodzi do gowy, to "odbbnienie" tej ksiki bo jaka nowa i biedny nauczyciel nie wie o co chodzi, i tyle, nie wiem jak miaby zniechci potencjalnego czytelnika.

Wedug mnie wybr GNL jest dobry, jasne pewnie troch dziecinna, ale jednoczenie nie jaka przytaczajca ani wymagajca. Przypominam, e to 6 klasa podstawwki. Taki zbir opowiada, ale ktry czyta si dobrze i potrafi zachci do kolejnych. Mnie zachci . No i to pierwsza cz, to wydaje si oczywiste od niej zacz.

Wedug mnie to wietnie, e w kocu lektur nie jest ksika, ktra wyglda jakby cudem ocalaa z biblioteki w Aleksandrii, z brzowym papierem i poklejonym szar tam grzbietem. Znacznie blisza obecnym realiom, a nie realiom naszych rodzicw, pisana w "nowoczesny" sposb, ktry jest w stanie zachci modego czowieka a nie go zanudzi. Dla mnie to zdecydowanie moe by taki "polski Harry Potter". Bo eby dzieci zachci do czytania, musi by to dla nich atrakcyjne, a obecnie atrakcyjne jest co innego ni kiedy. I nawet okadka i wydanie s adne, zachcajce (chyba, e bdzie to biedronkowe, fuj) i ma to due znaczenie dla kogo, kto nie przywyk do czytania dla przyjemnoci.

Bo tak to chyba naley traktowa, jako zacht czytania i pokazanie, e hej, s te normalne, fajne ksiki, ktre mona przeczyta zamiast obejrze kolejny mecz w Counter Strike'a. Dodatkowo wiele w pierwszej czci jest rozkmin, z ktrych moe wywiza si ciekawa dyskusja na lekcji, o ile nauczyciel umiaby to poprowadzi, mam wraenie, e wicej ni w wielu lekturach, ktre ja czytaem w podstawwce. (no chyba, e nie zrozumiaem, bo byy z poprzedniej epoki, co jest moliwe, ale tylko potwierdza suszno wyboru FNiN jako lektury)

Antyspiskowiec Awatar kam193
    Doczy
    Apr 2009
    Pe

Bardziej ni nauczycieli odbbniajcych boj si nauczycieli, ktrzy po prostu nie lubi FNiN - bo s i tacy ludzie.

Swoj drog, ciekawa jest kwestia jakoci - jeli Powergraph nie zdecyduje si wznowi biedronkowego wydania, to bd to chyba najlepiej wydane lektury. I jest szansa, e szybko nie osign aleksandryjskiego poziomu. Inna sprawa, e co jeden minister woy do kanonu lektur, to inny wyjmie - wic nie jest wcale powiedziane, e jeli GNL zostanie do ostatecznej wersji (w kocu pki co to propozycja), to czy rok-dwa pniej nie zniknie z listy. A jednak jak ju wejdzie, to wolabym eby FNiN tam zostao.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwa 30 godzin!

Skargi, proby, odwoania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znalelimy?
    - Zobaczysz. Idziemy do paacu. Sprowad Angu, moe by nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy mot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe

Moim zdaniem kto ma nie przeczyta, ten i tak nie przeczyta, czy lektur to bdzie czy nie. A za to jest szansa, e kto nie zetknby si z t seri, gdyby nie spis lektur. Z jednej strony rozumiem Wasze obawy, e dzieciaki powiedz 'fuj, lektura'. Ale moe wanie wywalenie pozycji pachncych kurzem i starymi ludmi sprawi, e dzieciaki zaczn w inny sposb postrzega lektury? Spora cz dzieciakw w podstawwce jest zmuszana do czytania lektur i odrabiania prac domowych przez rodzicw. I owszem, moe to budzi w nich negatywne nastawienie do ksiki. Ale nie wierz, e normalnie komu ksika by si spodobaa, ale jednak przez fakt, e jest lektur bdzie ni gardzi Wic jak ju takie dziecko zacznie czyta, z wasnej lub nie z wasnej woli, to albo si wkrci, albo nie. Moim zdaniem istnieje wiksza szansa, e kogo FNiN zachci do czytania, ni e zrobi to Pan Tadeusz.
    Co do wyboru GNL - dla mnie logicznym jest zacz od pierwszej czci, no i tak z tego co pamitam, to jest to najmniej pokrcona cz, nie wymagajca zbyt wiele od czytelnika (a to jednak dopiero dzieci ), akurat odpowiednia do podstawwki.
    "Bar Najlepsze eberka Hargi w pobliu portu prawdopodobnie nie zalicza si do najlepszych lokali miasta. Obsuguje klientw, ktrzy preferuj ilo nad jako i rozbijaj stoy, jeli jej nie dostan. Nie szukaj potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol dania konwencjonalne, jak embriony ptakw nielotw, mielone organy w powoce jelit, plastry ciaa wi czy bulwy bylin przypalane w zwierzcym tuszczu; w ich gwarze okrela si je jako jajka, kiebas, bekon i frytki."

Lunatyk Awatar Drago
    Doczy
    Sep 2008
    Pe

Nie uwaam, e jest to jaki bardzo zy pomys. Moe kogo to zachci do czytania. A tych ktrzy i tak maj jakie uprzedzenia i tak by nie wcigna - wiem po swoim przykadzie, bo Hobbita miaem jako lektur i czytao si super, ale innych ksiek z listy jako nie miaem motywacji ruszy.

Jedna rzecz powinna pj na plus: tych ksiek nie ma a tak wiele w bibliotekach, wic pewnie cz rodzicw kupi egzemplarz dla swoich dzieci. Powergraph zarobi troch i bd mogli cz tego przychodu przeznaczy na np. wydanie jaki nowych, fajnych ksiek.
    Cytat Zamieszczone przez Rafa Kosik, Vertical
    A tak naprawd, otrzyma po mierci ask Jasnoci moe tylko czowiek doskonale niewierzcy, bo tylko jego prawe uczynki pyn ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strceniem w Wieczny Mrok.

Cytat Zamieszczone przez Isaa Zobacz posta
    A ja jestem bardzo ciekawa, czy Kosik si wypowiedzia na temat tego genialnego pomysu, bo jeli miaabym strzela co sdzi na ten temat, to zgadywaabym, e jest rednio zachwycony.
    Tutaj opinia Rafaa
    Cytat Zamieszczone przez Kosik
    Jednak sdz, e plusy przewaaj nad minusami, bo przecie w ten sposb mog dotrze do nowych czytelnikw. Moj misj byo napisanie takiej powieci (serii), ktra zachci modych do czytania. Jeli wic po kilku latach mczenia lektur, w wikszoci przedpotopowych i nudnych, kto po raz pierwszy natrafi na co wspczesnego i mam nadziej wcigajcego, to moe uda si go przekona, e czytanie sprawia przyjemno.
    wicej tu:
    http://niestatystyczny.pl/2016/12/22...zkowych-men-u/

Zainspirowany FNiN Awatar mikolas109
    Doczy
    Feb 2011
    Pe

Jestem pewien e czytelnikom taka reforma nie zaszkodzi Miejmy nadziej e wpynie to pozytywnie na zdanie o serii. Szersze grono odbiorcw moe przynie nowe perspektywy powstawania kolejnych czci Poyjemy, zobaczymy...

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2021. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad