<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Mapa

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar FeliksP
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Posty
    35

    Domyślnie Mapa

    Zrobiłem dziś za pomocą mapy z Europa Universalis IV mapę pokazującą jak może wyglądać świat B800.

    Mapa Ś0 dla porównania:


    Moja mapa:

    https://zapodaj.net/c31572120d33b.png.html

    Różnice:
    1. Na mojej mapie Polska jest zaznaczona na różowo. Jest największym krajem, ma kolonie w Ameryce płd i Afryce. W Europie zajmuje tereny Niemiec oprócz Szlezwiku i Holsztynu, które należą tu do Danii. Posiada również Alzację i Lotaryngię.
    2. Na Bałkanach nie ma Bułgarii, która znajduje się w Turcji. Serbia ma trochę inną granicę wschodnią. Granica Polski przebiega mniej więcej na Dunaju. Tracja należy tu do Turcji
    3. Italia ma trochę inne granice w Alpach, zachodnie Alpy należą do Francji.
    4. Zamiast Belgii, Holandii, Luksemburgu są Niderlandy.
    5. Wielka Brytania posiada dodatkowo całą Islandię.
    6. W krajach skandynawskich jedyną różnicą jest to, że północne tereny Finlandii należą do Polski.
    7. Gruzja jest kilka razy większa.
    8. Na Bliskim Wschodzie Syria i Irak są większe. Palestyna zajmuje również terenu Izraelu. Arabia Saudyjska jest mniejsza, Oman i Jemen są bez istotnych różnic.
    9. W Afryce kilka krajów jest większych. Polskie kolonie są na południu oraz w środkowo wschodniej Afryce.
    10. Madagaskar jest Polski.
    11. Iran jest większy o Turkmenistan, Uzbekistan, Afganistan i graniczy z Kazachstanem, który ma trochę inne granice.
    12. Indie są bez znacznych różnic, Nepal jest większy.
    13. Chiny są wysunięte dalej na północ oraz na południe.
    14. Birma obejmuje cały półwysep indochiński.
    15. Indonezja obejmuje takie wyspy jak w świecie zero. Borneo zajmuje jednak trochę więcej wyspy. Papua Nowa Gwinea jest trochę mniejsza na rzecz Indonezji.
    16. Zamiast dwóch Korei jest jedna Korea.
    17. Paragwaj, Urugwaj są polskimi terenami, a Brazylia jest wysunięta bardziej na południe.
    18. Meksyk sięga trochę dalej na południe.
    19. Granice USA przebiegają w inny sposób, oraz Alaska jest większa.

    Małymi wyspami się nie zajmowałem. Co sądzicie o takiej mapie? Niedługo zrobię też mapę światów B75, B70 i B40.
    Ostatnio edytowane przez FeliksP ; 30-08-16 o 16:02

  2. #2
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Mapa

    Ciekawe porównanie. Nie wiem, czy Polskie kolonie w Ameryce Płd. nie powinny być bliżej środkowej (w końcu była mowa o jakichś walkach związanych z Meksykiem) i czy Wielka Brytania nie powinna mieć trochę większych terenów (ale nie pamiętam już za dobrze Ś0, chyba nie było tam zbyt wiele informacji). Ciekawe, czy Rafał miał w głowie jakąś mapę świata podczas pisania Ś0.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę