<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Jak to szybko minęło...

    Cytat Zamieszczone przez Bim
    Jestem nastolatkiem w wieku 14 lat. Książka interesuje mnie od dawna i dawno robiłem tą stronę, ale nie mogłem się zabrać. Dzisiaj mnie ruszyło
    Cytat Zamieszczone przez BartG
    Jestem bratem BIM'a i współtworzyłem tą stronę. Książka zaciekawiła nie, gdy zobaczyłem okładkę. (wiem, nie ocenia się książek po okładce, ale cóż...)
    14 maja 2006 roku, czyli dwa lata po wydaniu pierwszej części "Felixa", dwaj bracia postanowili założyć stronę internetową poświęconą ich ulubionym książkom. Dzisiaj obchodzimy rocznicę 10 lat istnienia fanklubu.

    Przeglądając stare wątki na forum, pierwsze posty aż się łza w oku kręci. Pisząc jako młodzi nastolatkowie mieliśmy sto pomysłów na minutę, chcieliśmy ciągle udoskonalać tą stronę, być jak bohaterowie, wiedzieć o nich wszystko. I tak na przykład były próby tworzenia Manfredów, później wikipedii o FNiN, czy przeprowadzania wywiadów z Panem i Panią Kosik i podnieceniem, że nam odpowiedzieli i możemy to wykorzystać na stronie.

    Od tamtego czasu kilkutomowa seria rozrosła się do 14 książek a wcale nie jest powiedziane, że już się skończyła. I chociaż Rafał ma dużo pracy i innych projektów, nadal chce tworzyć i kontynuować pisanie, a my mimo, że już jesteśmy dorosłymi ludźmi mającymi pewnie niekiedy rodziny nadal widzimy w tych książkach to co nas zainteresowało w dzieciństwie. Wielu użytkowników z początku istnienia forum na pewno już nas nie odwiedza, ale starsi, najwytrwalsi na pewno ich pamiętają.

    Mimo, że forum ostatnio zgasło, nie pojawiają się newsy, zaledwie kilka postów na miesiąc ja zaglądam tu codziennie. Jest to miejsce gzie zawsze mogłam z kimś porozmawiać, zawsze coś się działo, można było poznać kogoś nowego, poczyta opinie innych ludzi, dzielić się swoją pasją. Poznałam tutaj wielu niesamowitych ludzi, z którymi mimo braku ruchu na forum utrzymujemy kontakty.

    Zachęcam wszystkich do popodglądania naszych starych postów, pierwszych wątków dla wspomnienia i pośmiania się samych z siebie. Napiszcie również czy jesteście z nami od początku czy może dopiero od niedawna? Jak wspominacie stare czasy, użytkowników, atmosferę? Jest coś co najlepiej zapamiętaliście?

    Możecie sobie zobaczyć jak strona wyglądała w 2007 i 2010 roku:
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...32/oldfnin.jpg
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...2/oldfnin2.jpg

    I dodatkowo znalazłam pierwsze zdjęcie Bartka wstawione na forum (post ze zdjęciem został napisany w 2008 roku)
    http://images32.fotosik.pl/218/16e1b6a428ba97a3.jpg
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  2. #2
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    Mój borze, to już 10 lat :O Ja dołączyłam w 2008 roku, więc de facto nie mogę powiedzieć, że jestem od początku istnienia forum, ale jednak minęło kupę czasu. Pamiętam, jak tu wchodziłam codziennie po kilkadziesiąt razy, pisałam, emocjonowałam się, czekałam na odpowiedzi na moje posty, zaczynałam nowe dyskusje... to było coś Teraz bywam tu bardzo rzadko, z reguły raz na miesiąc czy kilka miesięcy, potem kilka razy, potem znów długa przerwa. Raczej stałam się obserwatorem z boku, lubię pooglądać jakieś zdjęcia z konwentów, cieszę się, że się widujecie i narasta we mnie chęć, żeby też się z Wami spotkać

    PS Rozwala mnie myśl, że takiego Bartka może pamiętać moja znajoma z uczelni, która chodziła z Bimami do szkoły, świat jest taki mały... *ociera łezkę*
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    O matko, 10 lat... Jeszcze osiem i będzie pełnoletnie W tym roku matury zmusiły mnie do odpuszczenia forum, ale już po wszystkim - więc mam nadzieję teraz zaglądać częściej - i wziąć się też za wiki. Tym bardziej, że chyba ostatnio w wiki pojawia się więcej zmian niż postów na forum. Tak, wbrew pozorom wiki wciąż żyje

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    ]Tym bardziej, że chyba ostatnio w wiki pojawia się więcej zmian niż postów na forum.
    Ty się Kam tak bardzo nie przechwalaj, wszyscy widzą o ile dokładnie więcej tego jest.

    W sumie to trochę smutne jak człowiek patrzy na obecny stan forum. Serce się kraje i w ogóle.

    ^A to przez zasady na za dużą sygnaturę.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar BartG
    Dołączył
    Dec 2006
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    573

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    Dzięki Bookisha za to piękne zdjęcie . Ja wiem, że zawsze byłem przystojny.

    Jasti, kto z twoich znajomych chodził do tej samej szkoły co ja ? :O

    Niestety, ale dziś dzieciaki sa na facebooku, snapchacie, instagramie. Idea forum już dawno odeszła w niepamięć. Świat się zmienia ale miło jest sobie powspominać jak to było.

    Jako developer jestem strasznie podjarany tym, że forum i te wszystkie skrypty nadal działają. Główna strona to przecież napisany przezemnie i Michała własny CMS który jakimś cudem do forum podłączyliśmy. Shoutbox podobnie. Magia po prostu.
    Mam nadzieję że nie będę musiał tu nic poprawiać w kodzie bo bym nie ogarnął już dziś.

  6. #6
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BartG Zobacz posta
    Dzięki Bookisha za to piękne zdjęcie . Ja wiem, że zawsze byłem przystojny.
    Już wtedy się w Tobie podkochiwałam, to zdjęcie mnie urzekło od pierwszego wejrzenia :*

  7. #7
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    Bartek, nie chcę rzucać nazwiskami na forum, Aneta D chyba nawet do klasy chodziła z Wami, ale nie dam głowy, to jakoś parę lat temu wyszło przy jakieś rozmowie i to był taki szok, że świat jest taki mały

    Swoją drogą, pamiętam swoje pierwsze sweet focie wrzucane na forum, aż wstyd, ale jednocześnie... łezka się kręci w oku
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    Cześć. Jestem nowym fanem tej serii książek, od lutego 2016 mam styczność z FNiN i nie żałuję, że bibliotekarka zachęciła mnie do wypożyczenia tej książki!
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 08-08-16 o 11:58

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar verycrazycornflake
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Jak to szybko minęło...

    W sumie, jak tak odświerzam sobie te wszystkie posty (bo musiałam założyć nowe konto), to widzę, że jest trochę ludzi, którzy ubolewają nad tym, że forum podupada. Szczerze mówiąc, jak wróciłam tu po przerwie, to też się czułam jakbym zwiedzała pustostan, który jakieś 100 lat temu był moim domem . Myslę jednak, że jesteśmy w stanie rozruszać forum, bo go żaden portal społecznościowy nie może zastąpić . A co tam takie małe wezwanie do walki <3
    "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym." ~Mahatma Gandhi

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę