<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Feb 2016
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    1

    Domy¶lnie Czy bohaterowie byli i ju¿ nie s±, a mo¿e s± i dalej bêd± naszymi rówie¶nikami?

    Pierdzikowska znów bêdzie siê pluæ o to, ¿e zu¿ywamy wodê - powiedzia³ przyciszonym g³osem. - Ale mam genialny pomys³, jak skróciæ czas prysznicowania o po³owê. We¼miemy prysznic razem.
    Od premiery GNL minê³o ponad 11 lat.

    By³ listopad, 2004 r. Mia³em wtedy 9 lat, zaczyna³em trzeci± klasê podstawówki. By³em dzieckiem. Nie muszê chyba mówiæ, ¿e nie w g³owie mi by³y dziewczyny, a brzydkich s³ów mo¿na by³o siê nauczyæ tylko od najgorszych.

    Felix, Net i Nika zaczynali gimnazjum. Mieli 13 lat.

    Jest luty, 2016 r. Mam 20 lat, jestem na drugim roku studiów. Nie wnikaj±c w szczegó³y, znaczna wiêkszo¶æ linii pierwszej zwrotki Chomiczówki nie jest mi obca.

    W nBD Felix, Net, Nika skoñczyli drug± klasê gimnazjum. Minê³y dla nich nieca³e dwa lata. Maj± 15 lat.

    A mo¿e... mo¿e nie maj±?

    My¶lê, ¿e maj± naraz 15 i 20 lat. My¶lê, ¿e s± rówie¶nikami dla nowych czytelników, ale paradoksalnie dalej s± równie¶nikami wiernych fanów z dwiema dekadami na karku.

    My¶lê, ¿e piêtnastoletni Net ¿artowa³, a dwudziestoletni mówi³ powa¿nie.
    Piêtnastoletnia Nika odmówi³a, dwudziestoletnia zostawi³a uchylone drzwi do ³azienki.

    Co s±dzicie o próbach Rafa³a radzenia sobie z wiekiem oraz seksualno¶ci± bohaterów? Czy bohaterowie byli i ju¿ nie s±, a mo¿e s± i dalej bêd± naszymi rówie¶nikami?
    Ostatnio edytowane przez cubuspl42 ; 28-02-16 o 18:29

  2. #2
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Do³±czy³
    Jun 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domy¶lnie Odp: Czy bohaterowie byli i ju¿ nie s±, a mo¿e dalej s± i zawsze bêd± naszym rówie¶ni

    Moim zdaniem w³a¶nie jest to spory problem. Rafa³ tak rozci±ga w czasie pobyt FNiN w gimnazjum, ¿e czytelnicy, którzy zaczêli czytaæ seriê na pocz±tku zd±¿yli ju¿ wydoro¶leæ, a nowi czytelnicy wci±¿ s± w podstawówce i gimnazjum. Wydaje mi siê, ¿e Rafa³ zdaje sobie sprawê, ¿e spore grono odbiorców jest ju¿ doros³e i sam przez ten czas ju¿ 'postarzy³' g³ównych bohaterów, bo przez lata wydawania serii bohaterowie powinni dorastaæ. I s± pewne dziwne zabiegi, które 'mrugaj± okiem' do starszej ekipy czytelników, jak dodanie Sashy Grey do jednego z opowiadañ... Oni czasem zachowuj± siê jak typowe dzieciaki, czasem nagle staj± siê doro¶li i budzi to we mnie mieszane uczucia. Moim zdaniem Kosik móg³by siê zdecydowaæ albo na jedno, albo na drugie - albo s± dzieciakami, bez ¿adnych aluzji do seksualno¶ci, albo ich 'wydora¶la', ale wtedy te¿ wypada³oby nieco posun±æ siê w czasie, a nie rozci±gaæ dni i tygodnie na ca³e ksi±¿ki.
    "Bar Najlepsze ¯eberka Hargi w pobli¿u portu prawdopodobnie nie zalicza siê do najlepszych lokali miasta. Obs³uguje klientów, którzy preferuj± ilo¶æ nad jako¶æ i rozbijaj± sto³y, je¶li jej nie dostan±. Nie szukaj± potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol± dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w pow³oce jelit, plastry cia³a ¶wiñ czy bulwy bylin przypalane w zwierzêcym t³uszczu; w ich gwarze okre¶la siê je jako jajka, kie³basê, bekon i frytki."

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê