<

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba wam się moje opowiadanie?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, i chcę więcej

    3 42.86%
  • Nie

    4 57.14%
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Post "Pierwszy dzień"

    Witam!
    co prawda napisałem już o tym w poście ale uważam że to zasługuje na nowy temat.
    Ja napisałem opowiadanie powiedzmy taką kontynuacje felixa i proszę o opinie o pierwszym dniu:
    „Pierwszy dzień”
    Światło powoli i jakby leniwie przenikało przez szerokie okna Sali gimnastycznej w gimnazjum imienia profesora Kuszmińskiego. Właściwie cała sala tylko czekała aż dyrektor skończy powitalny monolog i udadzą się do sal lekcyjnych.<>. Nie! Przystojny blondyn Felix Polon i osoby siedzące przy nim wcale nie były spokojne. Wręcz przeciwnie siedziały jak na szpilkach. Nika Mickiewicz i Net Bielecki z niepokojem tulili się do siebie. Wyglądało to dość osobliwie, sala przepełniona spokojnymi, wręcz zbyt spokojnymi uczniami i troje dość rzucających się w oczy uczniów, którzy nie dość że nie spali ani nie mieli zamkniętych oczu to jeszcze wiercili się na krzesłach. Net próbował dodać otuchy Nice trzymając ją za rękę, nie bardzo mu to wychodziło bo sam nie był spokojny ale jego podtrzymywało na duchu.
    -O dżises! Dyr Wygląda na ciut nie w humorze! To nie może zwiastować niczego dobrego!
    Syknął, właściwie nie do końca wiadomo do kogo Net.
    Zazwyczaj na początku roku Felix i Nika spokojnie czytali sobie książki ukryte w plecakach.
    Ale nie tym razem nie chcieli przegapić ani słowa z przemowy dyrektora.
    Po wakacjach kiedy wydawało im się że już wystarczająco uratowali świat, okazało się że Polski parlament a konkretnie to PPP które dalej było u władzy ogłosiło nową ustawę która była zmniejszoną wersją projektu „Bezpieczne dorastanie” i jej treść miała zostać ogłoszona dziś o dziewiątej. Jedynie dyrektorzy szkół zostali powiadomieni o ustawie wcześniej żeby wszystko ogłosić na uroczystym rozpoczęciu roku.
    Dyrektor odsunął się od ówcześnie przygotowanego ekranu na którym pojawiła się wielka twarz Andrzeliki Osmozy.
    -Dzień dobry dzieciaczki!
    Powiedziała z nadmierną słodyczą Minister edukacji.
    Co przyjaciołom wydało się podejrzane po zejściu z pozycji dyrektora IBN Osmoza zajęła to właśnie stanowisko.
    - Jak zapewne powiedział wam dyrektor, w waszej szkole zajdą pewne zmiany, otóż my Partia prawdziwych Polaków przygotowaliśmy specjalną ustawę dotyczącą szkół. Ponieważ dbamy o naszą przyszłość chcemy zadbać o to żeby dzieci w szkołach były wychowywane na pożytecznych członków społeczeństwa.
    Tak więc:
    Tu zaczęła czytać z kartki treść ustawy.
    - Po pierwsze do każdej klasy zostanie przydzielona jedna osoba z ministerstwa która będzie sprawdzać jak klasa funkcjonuje. Zostanie ona przez cały rok. Osmoza zrobiła dłuższą pauzę widocznie przewidując to co faktycznie nastąpiło, Fala jęków i niezadowoleń jak huragan przetoczyła się przez wszystkie szkoły w mieście.
    -I co, do klopa będzie za nami chodzić!
    Syknął nie bardzo cicho net.
    Osmoza kontynuowała nie zrażona.
    -Do każdego ucznia jeden raz w roku wspomniana osoba z ministerstwa wejdzie aby sprawdzić czy rodzice zapewniają mu godne warunki bytu.
    Nika z przerażeniem wtuliła twarz w bluzę Neta.
    Przyjaciele Oniemieli.

    Skrytykujcie mnie!
    Doceniam to1:o
    Ostatnio edytowane przez felixxx ; 25-11-15 o 22:23 Powód: ups nie ten znak

    "pokój z tobą i chomikami twoimi"

  2. #2
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: "Pierwszy dzień"

    Opowiadania pisane przez użytkowników, piszemy w dziale Kącik Artystyczny w Hydeparku. Tamten (Opowiadania Felix, Net i Nika) jest przeznaczony wyłącznie na opowiadania napisane przez autora. Przenoszę temat w odpowiednie miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 26-11-15 o 00:17

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: "Pierwszy dzień"

    Moim zdaniem w ogóle nie da się tego czytać, przez rażące braki w interpunkcji, złą stylistykę, przewijające się błędy ortograficzne i dużą ilość powtórzeń.

    W kwestii treści - nie proś nigdy ludzi, by oceniali jednostronicowy fragment, bo nie ma to wielkiego sensu. Nic mądrego nie wynika z tego tekstu, rzuciłeś jeden wątek i na razie nie dajesz żadnych dowodów na to, że masz pomysł jak go kontynuować. Ja osobiście obiecuję, że nie przeczytam nic więcej, bo mój mózg nie przetrawi większej ilości zdań napisanych w ten sposób. Dziękuję za uwagę, może trafisz na bardziej przychylnych odbiorców. Na razie jednak proponuję ćwiczyć pisanie do szuflady.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar felixxx
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: "Pierwszy dzień"

    Dziękuję bardzo! Mój błąd!

    //Zdania zaczynaj wielką literą.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 29-11-15 o 14:19

    "pokój z tobą i chomikami twoimi"

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę